با چه ماده شوینده‌ای اتومبیل را بشوییم؟

صاحبان اتومبیل، همواره به دنبال راه‌هایی برای محافظت از وسیله نقلیه خود هستند. استفاده از مواد شوینده مناسب، یکی از راهکارهای حفاظت از اتومبیل به شمار می‌رود که می‌تواند نقش بسزایی در افزایش طول عمر وسیله نقلیه شما داشته باشد. درواقع استفاده از یک شوینده مناسب، علاوه بر از بین بردن آلودگی‌ها، باعث افزایش درخشندگی و جلای رنگ اتومبیل نیز می‌شود؛ درحالی‌که انواع نامرغوب مواد شوینده می‌توانند به رنگ و بدنه اتومبیل صدمه بزنند.

روش‌های مقابله با خرابی آیفون تصویری

اگر به خانه‌ای جدید نقل‌مکان کرده‌اید، برای تأمین امنیت و آرامش خود و اعضای خانواده‌تان نیازمند نصب آیفون تصویری هستید. این ابزار کاربردی به‌عنوان یکی از سیستم‌های ارتباطی مؤثر شناخته می‌شود که به دو صورت آیفون تصویری رنگی و آیفون تصویری سیاه‌سفید در بازار عرضه می‌شود. در این میان، دلایل عمده‌ای برای بروز خرابی‌های احتمالی در آیفون‌های تصویری وجود دارد. پس به‌منظور شناخت علل خرابی و روش‌های مقابله با آن‌ها، با ما همراه باشید.

 اگر پریز برق خراب شد چطور آن را تعمیر کنیم؟

احتمالاً برایتان پیش‌آمده که در حین انجام کارهای منزل با پریز خراب برخورد کرده باشید. در این مواقع درصدد برمی‌آیید که از یک تعمیرکار برق کمک بگیرید؛ اما باید بگوییم که برخی از مشکلات برق به‌گونه‌ای است که خودتان می‌توانید آن‌ها را به‌سرعت و با صرف کمترین هزینه انجام دهید. پس اگر از این لحظه به بعد، در چنین شرایطی قرار گرفتید، گام‌های ارائه‌شده در مقاله زیر را دنبال کنید.

نظافت و چیدمان کابینت در خانه‌تکانی

در خانه‌تکانی آمادگی برای آشپزخانه بیشترین زمان را در خانه‌تکانی به خود اختصاص می‌دهد. برای سروسامان دادن به آشپزخانه راه‌های مختلفی وجود دارد که کابینت‌ها بهترین ابزار آن محسوب می‌شوند. هرچه تعداد قفسه‌ها و کابینت‌های آشپزخانه بیشتر باشد، قرار دادن وسایل در آن‌ها راحت‌تر انجام می‌گیرد. با ما همراه باشید تا با کمک چند راهکار ساده به کابینت‌های محدود و کوچک خود سروسامان دهید و بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید.

نکاتی در نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی

آیا می‌دانید گردوخاک و کثیفی روی چراغ‌ها می‌تواند تا ۵۰ درصد از میزان روشنایی محیط را کم کند؟! لامپ‌های خاک گرفته علاوه بر کاهش روشنایی ظاهر محیط را نیز ناخوشایند جلوه می‌دهند. اگر شما هم قصد نظافت چراغ‌های خانه را دارید با ما همراه باشید! در ادامه به معرفی نکاتی در نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی و دیگر قسمت‌های خانه خواهیم پرداخت.

نکاتی در نظافت آشپزخانه

آشپزخانه محلی برای تجمع چربی‌ها است و لوازم مختلف و زوایای دور از چشم بسیاری در آن وجود دارد! به همین دلیل نظافت آشپزخانه امری وقت‌گیر است و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد. توجه به یک سری از نکات به شما در نظافت سریع‌تر و بهتر آشپزخانه کمک خواهد کرد. در ادامه نکاتی در نظافت آشپزخانه را بیان می‌کنیم.

نکاتی ایمنی در نظافت شیشه‌های خانه

وقتی‌که تصمیم به نظافت شیشه‌های خانه می‌گیرید، بهتر است اول‌ازهمه نکات ایمنی را رعایت کنید. در صورت بی‌احتیاطی، خطرات قابل‌توجهی شما را تهدید خواهد کرد. به‌ویژه اگر بخواهید شیشه‌ها را بشویید یا اینکه ارتفاع شیشه‌ها از زمین زیاد باشد، بیشتر می‌بایست مراقبت کنید. در این مقاله برخی از نکات ایمنی در نظافت شیشه‌های خانه را به شما خواهیم گفت.

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده

مواد شوینده، تمیزکننده و محصولات نظافتی که برای نظافت محل زندگی، محل کار و … استفاده می‌کنیم! شوینده‌هایی که برای نظافت شخصی خود از آن‌ها بهره می‌بریم! همه و همه می‌توانند برای ما مضر باشند!‌ بیماری‌های پوستی، تنفسی و … بخشی از عوارض این مواد شوینده هستند.

نظافت ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی می‌تواند کمک‌حال شما باشد و لباس‌هایتان را تمیز درخشان کند اگر خودش هم تمیز باشد! بله درست متوجه شدید! ماشین لباسشویی هم نیاز به نظافت دارد. کثیفی ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه از عمر دستگاه می‌کاهد، با انتقال آلودگی و باکتری به لباس‌ها، سلامت افراد را نیز به خطر می‌اندازد.  همراه ما باشید تا روش‌های نظافت ماشین لباسشویی را یاد بگیرید.

نظافت ماشین ظرف‌شویی

برای جلوگیری از آلودگی و رشد باکتری‌ها، نظافت ماشین ظرف‌شویی را جدی بگیرید! مواد غذایی و چربی‌ها به‌مرورزمان در گوشه و کنار ماشین ظرف‌شویی باقی می‌مانند و می‌تواند زمینه آلودگی دستگاه را فراهم کنند. با سرکه و جوش‌شیرین به جنگ کثیفی‌ها و بوی نامطبوع ماشین ظرف‌شویی بروید! در ادامه قصد داریم نحوه نظافت ماشین ظرف‌شویی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

نظافت در ساختمان قدیمی

ساختمان‌های قدیمی، همیشه احساس خوبی را به ما منتقل می‌کنند؛ یاد خاطرات خوش گذشته و کنار هم بودن! شاید بتوان گفت اکثر ما در خانه‌های قدیمی آرامش بیشتری داریم! البته نه در خانه‌های قدیمی به‌هم‌ریخته و کثیف! ما در این مقاله چگونگی نظافت در ساختمان قدیمی را برای شما دوستان عزیز شرح خواهیم داد.

نظافت آشپزخانه و چربی ناشی از پخت‌وپز

آشپزخانه قلب هر خانه است! موافقید؟ آشپزخانه هم مثل تمام بخش‌های خانه به نظافت احتیاج دارد! اما در این راه باید با یک حریف بسیار سرسخت مبارزه کرد؛ چربی ناشی از پخت‌وپز!

ما در این مقاله راجع به نظافت آشپزخانه و چربی ناشی از پخت‌وپز با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

نحوه نظافت اجاق‌گاز

راهکارهای مختلفی برای نظافت اجاق‌گاز وجود دارند که برخی از آن‌ها سخت و حتی هزینه‌بر هستند.

ما در این مقاله بهترین و درعین‌حال راحت‌ترین روش‌های نظافت اجاق‌گاز را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم. پس همراه ما باشید.

نحوه طراحی سیستم لوله‌کشی مرکزی ساختمان

تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه طراحی سیستم لوله‌کشی مرکزی ساختمان بر عهده مهندس طراح است! شیوه کلکتوری یکی از روش‌های طراحی سیستم لوله‌کشی مرکزی ساختمان است. سیستم لوله‌کشی کلکتوری مزایای متعددی دارد و طراحی آن نیازمند رعایت اصول خاصی است. برای آشنایی با نحوه طراحی سیستم لوله‌کشی مرکزی ساختمان، همراه ما باشید.

چطور در چوبی را بدون آسیب دیدن بشوریم؟

برای شستشوی در چوبی، روش‌های مختلفی وجود دارد! شما می‌توانید با توجه به شرایط، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید!‌ اما معمولاً اکثر افراد به دنبال روش‌های سریع، کم‌هزینه و صدالبته کار‌آمد هستند. شما چطور؟! با ما همراه شوید تا بهترین روش شستشوی در چوبی را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم.

در خانه‌تکانی چطور پنجره‌ها را تمیز کنیم؟

هنگام نظافت منزل و خانه‌تکانی، شستشوی پنجره‌ها یکی از کارهایی است که دشوار به نظر می‌رسد! به‌سادگی و با استفاده از مایع شیشه‌شور و چند ورق روزنامه می‌توانید پنجره‌های شفاف و تمیزی داشته باشید! برای آگاهی از نحوه صحیح شستشوی پنجره‌ها همراه ما باشید!

نحوه شستشوی پرده

این سؤال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که آیا برای شستشوی پرده‌ها می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد یا خیر؟ پاسخ این سؤال مثبت است اما فقط در برخی موارد! اکثر پرده‌ها را می‌توان با روش‌هایی ساده و با در نظر گرفتن نکاتی خاص، در خانه شست.در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات و روش‌های شستشوی پرده‌ها آشنا کنیم.

۴ رمز استخدام شدن در دان‌شو

به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما مسئولیت‌های مختلفی دارید. شما متخصص حرفه‌ای هستید، یا حسابدار، متخصص خدمات به مشتری، بازاریاب، ثبت‌کننده، این لیست ادامه دارد، این کاری است که در آن تخصص دارید، اما چیزی که نیستید؟ یک ذهن‌خوان. شما نمی‌دانید در ذهنمشتری چه می‌گذرد. دانستن این که مشتری دقیقا چه چیزی را می‌خواهد، سخت است.

نحوه شستشوی موکت

فرش‌ها و موکت‌ها تأثیر به سزایی در زیبایی و آراستگی خانه شما دارند. شستشوی موکت‌ها همواره به‌عنوان دغدغه‌ای مهم برای اعضای خانواده به‌خصوص در جریان خانه‌تکانی نوروز به شمار می‌رود. اکنون‌که به‌روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، برای آشنایی هر چه بیشتر شما، در این مقاله به نکاتی در رابطه با چگونگی و نحوه شستشوی موکت پرداخته‌ایم.

چرم را چطور بشوییم؟

در حال حاضر وسایل و لباس‌های چرمی به سبب لوکس بودن، کاربرد بیشتری دارند؛ از این‌رو، نحوه مراقبت و شیوه شستشوی آن‌ها باید موردتوجه قرار گیرد تا لطافت و رنگ طبیعی آن‌ها حفظ شود. اگر در ذهن خود به دنبال راه‌حلی برای شستشوی چرم هستید که ظاهر جذاب آن برای همیشه حفظ شود، در ادامه مقاله حاضر با ما همراه باشید.

تعمیر نرده منزل

آیا به فکر تعویض و خرید نرده‌هایی جدید برای منزل خود هستید؟ بهتر است دست نگه دارید. ما در ادامه شما را با روش‌‌های نوسازی و تعمیر نرده‌های قدیمی فلزی و چوبی آشنا خواهیم کرد تا دیگر نیازی به خرید نرده جدید نداشته باشید. پس اگر می‌‌خواهید با کم‌ترین هزینه نرده‌های فرسوده خانه خود را عین روز اول زیبا کنید این مقاله را تا انتها بخوانید.

پارچه دانتل را چطور بشوریم؟

پارچه‌های دانتل یکی از پرطرفدارترین پارچه‌های مجلسی به شمار می‌روند. طرح‌های شیک و متنوع این پارچه چند سالی است که به‌عنوان نخستین انتخاب تولیدکننده و مشتری جهت دوخت پیراهن‌های عروسی و لباس‌هایی با تزئینات فاخر و لوکس مورداستفاده قرار می‌گیرد. از سویی دیگر، برای داشتن یک کمد لباس از جنس پارچه‌های دانتل، شما باید از روش صحیح شستشو و نحوه نگهداری آن‌ها آگاهی کافی داشته باشید.

شستشوی ظروف عتیقه و آنتیک

ظروف آنتیک به آن دسته از عتیقه‌جاتی اطلاق می‌شود که پس از گذشت سال‌‌ها، جایگاهی ویژه‌‌ در میان کلکسیون‌‌ ظروف نایاب برای خود فراهم کرده‌‌اند. این قبیل ظروف به‌پاس اهمیت و اصالت، نیازمند توجه و نگهداری ویژه‌‌ای هستند؛ بنابراین لازم است از شیوه‌‌هایی صحیح، جهت شستشوی ظروف عتیقه و آنتیک استفاده کرد تا بدون آسیب‌‌دیدگی به نسل‌‌های آینده منتقل شوند. در این راستا راهکارهایی مهم و ویژه‌‌ای‌‌ ارائه‌شده که می‌‌توان با به‌‌کارگیری این روش‌‌ها ظروف عتیقه را جلا بخشید و درخشندگی پیشین را به آن‌‌ها بازگرداند. نوشتار حاضر با معرفی انواع مختلف ظروف عتیقه به روش‌‌های مختلف شستشو و اصول نگهداری از آن‌ها می‌پردازد.

چند راه ساده برای نظافت سطل زباله

شاید فکر کنید سطلی که خود قرار است منبعی برای زباله‌های کثیف باشد، دیگر چه نیازی به تمیزی و نظافت دارد؛ اما این تفکر صحیح نیست و همین زباله‌ها حاوی انواع باکتری‌ها، قارچ‌ها و … هستند که به‌راحتی موجبات ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را فراهم می‌کنند. از طرفی دیگر عدم شستشو و نظافت منظم سطل‌های زباله منجر به ایجاد بوی نامطبوع در محیط منزل خواهد شد. همین دو مورد برای درک اهمیت نظافت سطل زباله کافی نیست؟ در این مقاله با مطالب جدیدی در رابطه با نظافت سطل زباله آشنا خواهید شد.

نحوه نظافت فرش ماشینی

با نزدیک شدن فصل بهار، تمامی افراد به تکاپو می‌افتند تا خانه خود را تمیز کنند. نظافت فرش نیز از جمله کارهایی است که در این زمان صورت می‌گیرد. این عمل نه‌تنها فرآیندی برای پاک کردن لکه‌ها محسوب می‌شود؛ بلکه به تمیزی خانه و درعین‌حال افزایش طول عمر فرش نیز کمک می‌کند. در مقاله حاضر همراه ما باشید تا با نحوه نظافت فرش ماشینی و از بین بردن لکه‌ها از روی این فرش‌ها آشنا شوید.

نحوه تمیز کردن کابینت‌ها

آیا ظاهر کابینت‌های آشپزخانه را هنگامی‌که نو و تازه بودند به یاد دارید؟ ممکن است به‌مرورزمان با خود بگویید که چرا کابینت‌ها دیگر آن درخشندگی و طراوت اولیه را ندارند؟!

به‌هرحال به‌مرورزمان و محیط خاص و مرطوب آشپزخانه، کابینت‌ها تازگی خود را از دست می‌دهند. تنها راه پیشگیری از این مشکل تمیز کردن مداوم کابینت‌ها است. چگونه؟! همراه ما باشید تا برایتان بگوییم.

چند نکته در نظافت و شستشوی پارکت

پارکت‌ها ظاهر و زیبایی منحصربه‌فردی به خانه می‌بخشند. استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی خانه علاوه بر ظاهر شیک، گرمای موجود در محیط را نیز افزایش می‌دهد. به‌طورکلی پارکت‌ها از طول عمر بالایی برخوردار هستند؛ اما این موضوع ارتباط مستقیمی با نحوه نگهداری و نظافت از آن‌ها دارد. همانند سایر وسایل خانه باید به مراقبت و نگهداری از پارکت‌های چوبی، لمینت و کف‌پوش‌ها پرداخت. در مقاله حاضر با ما همراه باشید تا با نحوه نظافت پارکت چوبی، لمینت و نکاتی برای رفع مشکلات آن‌ها آشنا شوید.

نحوه شستشوی قالی دستبافت

قالی‌های دستبافت از جمله زینت‌بخش‌ترین کف‌پوش‌های دنیا محسوب می‌شوند. وقتی شما یک چنین قالی فوق‌العاده‌ای در منزل خود دارید، باید از آن به خوبی نگهداری کنید. این سرمایه‌های زیبا و اصیل در استفاده‌های دائمی روزانه، مقدار زیادی از گردوخاک و غبار را به خود جذب می‌کنند. در کنار نظافت گاه‌به‌گاه قالی‌های دست‌بافتتان، اگر قصد دارید که امسال آن‌ها را بشویید، با مقاله زیر همراه شوید.

نحوه شستشوی دیوار روغنی

یکی از بخش‌های مهم خانه که در خانه‌تکانی موردتوجه قرار می‌گیرد دیوار خانه است! آن‌هم دیوار روغنی! آیا دیوار روغنی خانه شما هم کثیف و چرب شده است؟ جای هیچ‌گونه نگرانی نیست! چراکه می‌توان به‌سادگی و بدون نیاز به رنگ‌آمیزی مجدد دیوار روغنی خانه را تمیز و پاکیزه کرد! با شستشوی دیوار روغنی با ما همراه باشید.

ندانسته‌های شغل برق‌کاری

سیم‌کشی یا برق‌کاری ساختمان، امری کاملاً تخصصی است. اگر به هر دلیلی این عمل اشتباه انجام شود، ساکنان ساختمان را با زحمت مواجه می‌کند؛ به‌عنوان‌مثال تصور کنید که به علت عدم مهارت سیم‌کش یا برق‌کار، پریز برق در نقطه‌ای غیرقابل‌دسترس نصب شود. این امر نارضایتی ساکنان را به همراه خواهد داشت. هتر است همواره سیم‌کشی را بر اساس نقشه مهندسی آن ساختمان انجام دهید. 

در هنگام برق‌گرفتگی چکار کنیم؟

فرقی نمی‌کند آسیب‌های الکتریکی براثر خروجی دستگاه‌های برقی رخ دهند و یا صاعقه‌زدگی. حتی ممکن است شما و اطرافیانتان در هنگام نظافت ابزار پخت‌وپز و یا نصب دستگاه‌های برقی در منزل دچار برق‌گرفتگی شوید. در این شرایط، اولین سؤالی که در ذهن شما پیش می‌آید این است که در هنگام برق‌گرفتگی چه اقداماتی را باید انجام داد؟ تا پایان مقاله همراه ما باشید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

چرا باید از محافظ ولتاژ برق استفاده کنیم؟

همه ما در خانه‌های خود همیشه چندراهی‌هایی داریم تا بتوانیم از یک پریز برای اتصال چند وسیله برقی استفاده کنیم. از سوی دیگر استفاده از محافظ ولتاژ، موضوعی است که همیشه از سوی تکنسین‌های برق توصیه می‌شود. درواقع محافظ ولتاژ در کنار چندراهی‌ها، نقشی فراتر دارد؛ به‌طوری‌که از وسایل گران‌قیمت شما در برابر شوک‌های الکتریکی محافظت خواهد کرد. حال‌آنکه محافظ ولتاژ برق چگونه کار می‌کند و برای چه وسایلی موردنیاز است؟

مبل خانه را چطور تمیز کنیم؟

نظافت و تمیز نگه‌داشتن مبلمان خانه نه‌تنها تازگی و جذابیت آن‌ها را حفظ می‌کند بلکه طول عمرشان را هم افزایش می‌دهد. بااینکه نظافت مبلمان خانه تا این حد مفید و ارزشمند است، درعین‌حال اصلاً کار دشوار و پرزحمتی نیست! در اغلب موارد تمیز کردن منظم مبلمان، آن‌ها را همیشه درخشان و زیبا نگه می‌دارد. همراه ما باشید تا نحوه نظافت مبلمان خانه را بیاموزید.

نحوه نظافت و لایروبی لوله‌های ساختمان

گرفتگی لوله‌ها یکی از مشکلاتی است که در اکثر خانه‌ها و ساختمان‌ها رخ می‌دهد! ولی برای پیشگیری از گرفتگی لوله‌ها و وقوع معضلات بزرگ‌تر، می‌توان به نظافت و لایروبی لوله‌ها پرداخت. برای رفع یا جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها می‌توان اقداماتی را به‌صورت شخصی و بدون نیاز به متخصص انجام داد.

نظافت دیوارهای خانه

نظافت دیوارهای خانه یکی از کارهایی است که هنگام خانه‌تکانی و تمیز کردن منزل انجام می‌شود! نظافت دیوارهای خانه و پاک کردن لکه‌های روی آن، نمای بهتری به خانه شما می‌بخشد. نحوه نظافت دیوارها با توجه به رنگ و همچنین نوع لکه‌های روی آن‌ها متفاوت است.