چند روش آسان برای رفع خش‌های میز چوبی

 

یکی از دغدغه‌های روزمره داشتن وسایلی نو و زیبا است. ولی همیشه نمی‌توان بدون آسیب وسایل را نگهداری کرد مخصوصا اگر جنسی مانند چوب داشته باشند. چگونگی برطرف‌سازی خش از میز چوبی خانه هم یکی از راه‌های برطرف کردن نازیبایی‌های کوچک خانه است. راه‌های ساده‌ای برای این کار وجود دارد. 

تعمیرات پشت بام را خودتان انجام دهید

پشت‌بام یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان برای محافظت خانه از سرما، گرما، باران و … است. پس اگر پشت‌بام منزل ما چکه می‌کند و نشتی دارد، در اولین فرصت باید تعمیر شود. در این مقاله قصد داریم مطالبی در رابطه با تعمیر پشت‌بام به شما بگوییم. از این‌که با ما همراه می‌شوید،‌ بسیار خرسند خواهیم بود.

انواع درها و نرده‌های محافظ

برای حفاظت از خانه نرده‌ها و حفاظ‌های مختلفی وجود دارد. علاوه بر زیبایی، نوع کاربرد هر نوع از حفاظ‌ها با یکدیگر متفاوت است. با چند نمونه از درها و نرده‌های محافظ در این مقاله آشنا می‌شویم.

چطور از ایمنی بخاری مطمئن باشیم؟

چطور می‌توان هنگام استفاده از بخاری از ایمنی نصب آن اطمینان داشت؟ چه روش‌هایی وجود دارد که نشان دهد خطر نشت گاز یا گاز مونوکسید کربن ما را تهدید نمی‌کند؟ لوله بخاری در چه حالتی ایمن نصب شده است؟ پاسخ سوال‌های از این دست را در مقاله زیر بیابید.

چگونه جرم اتو را از بین ببریم؟

رسوب در اتو مشکل متداولی است، برای حل رسوب و جرم اتو چند روش ساده وجود دارد، با ابزارهای ساده و در دسترس اتوی خود را جرم‌گیری کنید. 

چطور دوش حمام را برق بیندازیم؟

برای تمیز کردن حمام و سرویس‌های بهداشتی می‌توان از مواد طبیعی و در دسترس استفاده کرد. با استفاده از این روش‌ها محیط حمام از آلودگی‌ها پاک شده و به محیط زیست نیز آسیبی وارد نمی‌شود.

طراحی، ساخت و نصب پشت‌بام

پشت‌بام خانه شما فقط جنبه تزیینی و زیبایی ندارد. کارایی پشت‌بام خانه بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. پشت‌بام از منزل شما در برابر عوامل محیطی نظیر باد، باران و … محافظت می‌کند. تاکنون فکر کرده‌اید که پشت‌بام خانه‌تان چگونه طراحی و نصب می‌شود؟ بد نیست نگاهی به فرایند نصب پشت‌بام خانه بیندازیم.

راهنمای نصب ایمن لوستر

اگر لوستری خریده‌اید ولی از نحوه نصب آن اطلاعی ندارید در این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله با مراحل نصب لوستر بر روی انواع سقف‌ها آشنا شوید. و با نصب اصولی و ایمن لوستر از بروز حادثه جلوگیری کنید.

حفاظ کشی دیوار

دغدغه بسیاری از افراد، حفظ و افزایش امنیت خانه است. حفاظ کشی دیوار، یکی از روش‌های مؤثر برای جلوگیری از ورود راحت مجرمان و سارقین به محیط خانه محسوب می‌شود. انواع مختلفی از حفاظ دیوار وجود دارند که به‌خوبی ایمنی دیوار خانه را بالا می‌برند. در مقاله پیش رو نگاهی به حفاظ کشی دیوار خواهیم داشت.

تمیز کردن بخاری

هرساله با شروع فصل سرما، نیاز شما به تهیه بخاری در محل زندگی‌تان، امری ضروری و مهم قلمداد می‌شود. از طرفی، اهمیت خدمات‌رسانی به‌موقع و اصولی، تأثیر بسزایی در عمر مفید بخاری گازی شما دارد. درواقع، شما با شناخت و آگاهی از روش‌های صحیح نگهداری، تمیز کردن و سرویس لوازم‌خانگی می‌توانید از هزینه‌های اضافی در این زمینه رهایی یابید.

اگر شلنگ بنزین ماشین پاره شد چکار کنیم؟

اتومبیلتان صدای عجیبی می‌دهد. احساس می‌کنید ماشین جوش آورده؟ ناگهان پنچر می‌شوید و هیچ کمکی ندارید. در مواقع بحرانی چطور خودتان اتومبیل را تعمیر کنید؟ با ما باشید تا در این مقاله ببینیم چطور در لحظات حساس از عهده تعمیر موقتی اتومبیل بربیاییم.

 تعمیر کاغذدیواری کهنه

کاغذهای دیواری همچون لباسی بر تن دیوارهای منزل هستند که ظاهری چشم‌نواز به محیط خانه می‌بخشند. حال همین ظاهر زیبا با ایجاد لکه یا بر اثر کهنگی شکلی ناخوشایند به خود خواهد گرفت که نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کند. اطلاع از چگونگی تعمیر و تعویض کاغذدیواری برای کسانی که پوشش دیوار منزل را به کاغذدیواری آراسته‌اند، ضروری به نظر می‌رسد.

امنیت با حفاظ کشی بالکن

آیا به دنبال تهیه نرده یا حفاظ برای بالکن منز‌لتان هستید؟ توصیه می‌کنیم پیش از تصمیم‌گیری در مورد انتخاب طرح و مدل حفاظ این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه به معرفی برخی از حفاظ‌های جذاب و خاص و درعین‌حال ایمن برای بالکن می‌پردازیم. مطمئناً شگفت‌زده خواهید شد؛ پس با ما همراه باشید.

با ساختما‌نی مقاوم از زلزله نترسیم

زلزله خبر نمی‌دهد و آمادگی پیشین برای مواجهه با آن ضروری است، اگر ساختمانی مقاوم داشته باشیم هر لحظه بخاطر احتمال آمادن زلزله دلمان نمی‌لرزد، ولی چطور؟ چه ساختمانی مقاوم است و اگر نیست چطور آن را مقاوم‌سازی کنیم؟

خودتان شومینه خانه‌تان را بازرسی کنید  

اگر در خانه شومینه دارید برای بهبود عملکرد و اطمینان از صحیح کار کردن آن به طور دوره‌ای چکاپ انجام دهید. چکاپ شومینه با توجه به ورودی و نحوه قرارگیری آن متفاوت است، در این مقاله با روش‌های مختلف بازرسی شومینه آشنا می‌شویم.

بدون نیاز به تعمیرکار، پنچرگیری کنید

تصور کنید در حین رانندگی شیشه ماشینتان را پایین کشیده‌اید و در اوج آسودگی از هوای مطبوع بیرون لذت می‌برید اما ناگهان خودرو به لرزه می‌افتد و همراه با شنیدن صدای تق تق، کنترل فرمان نیز سخت می‌شود! بله درست حدس زدید این علائم و صداها نشانه‌ی پنچر شدن است. حال اگر قرار مهمی داشته باشید و نتوانید از پس تعویض لاستیک و پنچرگیری بربیایید مطمئناً اوضاع برایتان عذاب‌آورتر خواهد شد.

با گام‌های ساده نمای خانه را زیبا کنید

وقتی‌که سال‌ها از عمر ساختمان می‌گذرد، ظاهر آن نشانه‌های پیری را نمایان می‌سازد. ساختمانی که یک روز زیبایی و شکوه خیره‌کننده‌ای داشت، اکنون نمای آن کهنه و فرسوده شده است. اگر سال‌ها طول کشیده تا ساختمان شما چنین چهره‌ای پیداکرده، حتماً از معمارتان قدردانی کنید! وقتی به این مرحله می‌رسید یعنی باید به تعمیر نما ساختمان بپردازید. با ما همراه باشید.

چطور دیوارهای قدیمی خانه را تعمیر کنیم؟

 

خیلی دلتان می‌خواهد که دستی بر سر و روی خانه‌تان کشیده و دیوارهای قدیمی را از حالت کهنگی یا ظاهر ناخوشایند دربیاورید! شاید گمان کنید که کار بسیار پیچیده و پرهزینه‌ای است ولی این‌گونه نیست و باکمی صبر و حوصله قادر به تعمیر دیوار قدیمی منزل خواهید بود! موارد مختلفی نظیر سوراخ روی دیوار، پوسته‌پوسته شدن دیوار و … سبب شکل‌گیری تصویری نامناسب از دیوار می‌شوند. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه دیوار پوسته‌پوسته‌شده را به‌راحتی تعمیر کنید.

چطور شیر آب را در ۵ دقیقه تعمیر کنیم؟

احتمالاً برای شما پیش آمده که صدای چکه کردن شیر آب خانه، آرامشتان را بر هم بزند یا متوجه نشت آب از کنار شیر ظرف‌شویی شوید. چطور می‌شود این اشکالات را خودمان در خانه رفع کنیم؟ چطور شیر آب را تعمیر کنیم؟ تعمیر شیر آب کار ساده‌ای است. با ما همراه باشید تا به راحتی جلوی چکه کردن شیر آب را بگیرید.

چطور کاشی ترک خورده را تعمیر کنیم؟

کاشی‌های شکسته یا ترک‌خورده بر روی دیوار، ظاهر بسیار بدی دارند و باعث کاهش زیبایی محیط اطرافشان می‌شوند. به همین منظور ما در این مقاله می‌خواهیم نحوه تعمیر کاشی را به شما عزیزان آموزش دهیم. شما با این مقاله بدون نیاز به فرد متخصص، می‌توانید به‌راحتی کاشی‌های شکسته را تعمیر کنید. تا پایان با ما باشید!

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک از این جهت اهمیت دارد که کودکان بیشتر زمان خود را برای بازی کردن، نقاشی کشیدن، ساختن کاردستی، انجام تکالیف مدرسه یا مطالعه در اتاق خود می‌گذرانند. اتاق کودک با بخش‌های دیگر خانه بسیار متفاوت است؛ زیرا موجودی کوچک و پرانرژی، باروحی شاد و لطیف در آن حضور دارد.

تعمیر پشت بام و انواع پوشش پشت‌بام

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ساختمان سقف است که باید به‌طور اساسی به آن پرداخته شود؛ خصوصاً در فصل پاییز و زمستان که شاهد بارش سنگین باران و برف هستیم. از آنجایی‌که شرایط اقلیمی هر منطقه، سقف و پوشش مختص به خود را می‌طلبد باید در انتخاب، نگهداری و تعمیر آن نکات خاصی را مدنظر قرار داد. در ادامه مقاله حاضر همراه ما باشید تا با انواع پوشش پشت‌بام و تعمیرات آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

نظافت خانه، تمیز کردن جرم کاشی

 

کاشی و سرامیک کمتر از هر ماده ساختمانی جرم را به خود جذب می‌کنند. این خاصیت کاشی‌ها دلیل استفاده آن‌ها در حمام آشپزخانه و سایر مناطق حساس است. استفاده از کاشی در مناطقی که رعایت بهداشت در آن ضروری است مانند آشپزخانه رستوران و بیمارستان از دلایل اهمیت تمیز کردن جرم کاشی به بهترین شیوه ممکن است.