راه سریع نظافت اجاق‌گاز

بین روش‌های متفاوتی که برای پاک کردن لکه‌ها و چربی‌ها وجود دارد راه‌حل‌های طبیعی، تمیزی شگفت‌آوری را از خود برجای می‌گذارند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با راه‌های سریع نظافت اجاق‌گاز و ترفندهای مفید در این زمینه آشنا کنیم.

جنس کابینت و کاربردهای آن

 کابینت  جزو عواملی است که به فضای داخلی آشپزخانه چهره‌ای جذاب می‌‌‌بخشد. با توجه به اینکه کابینت‌‌‌ها از انواع و جنس‌‌‌های مختلفی برخوردار هستند، ازاین‌رو هرکسی می‌‌‌تواند با هر سلیقه‌‌‌ای، فضای مدنظر خود را پدید بیاورد. یکی از اجزای کابینت بدنه آن است که اصلی‌‌‌ترین بخش کابینت محسوب می‌‌‌شود و در نمای آن قابل‌مشاهده نیست. جنس کابینت و بدنه آن بسیار مهم بوده و در استحکام آن نیز نقش مهمی ایفا می‌‌‌کند.

کابینت جدید بخریم یا آن را تعمیر کنیم؟

بسیاری از کابینت‌‌‌‌ها بر اثر عواملی نظیر تغییر دکوراسیون، گذشت زمان، جابجایی، انتقال، شرایط آب و هوایی و … دچار فرسودگی، خرابی، رنگ پریدگی و زنگ زدگی می‌‌‌‌شوند. از آنجایی که هزینه خرید کابینت‌‌‌‌های جدید زیاد است می‌‌‌‌توان با استفاده از راهکارهایی ساده کابینت‌‌‌‌های قدیمی را تعمیر کرد. در مقاله پیش رو نحوه تعمیر کابینت‌‌‌ را بیان کرده و شیوه‌‌‌‌های صحیح نگهداری از آن‌‌‌‌ها را نیز شرح خواهیم داد.

یراق پنجره دوجداره

یراق‌آلات دارای نقشی مهم و خاصی در کارکرد و کیفیت پنجره‌ها هستند. در دنیای امروز که پنجره‌های دوجداره UPVC یکی از بهترین پنجره‌ها محسوب می‌شوند، به‌کارگیری یراق‌آلات با کیفیت و استاندارد برای آن‌ها امری ضروری است. مواردی همچون روان بودن و کاربری آسان، مقاومت در برابر هرگونه آب‌وهوا و ایمن و ضد سرقت بودن از ویژگی‌های یراق پنجره دوجداره محسوب می‌شود.

نکات مفید درباره پنجره دوجداره  

با توجه به بحران انرژی، پژوهشگران صنعت شیشه و پنجره بر آن شدند تا راهکارهای نوینی در جهت بهبود رفتار حرارتی شیشه و پنجره ارائه دهند. یکی از مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده از پنجره‌های عایق است که به پنجره دوجداره معروف هستند. در این مقاله نکاتی پیرامون سیر تکاملی پنجره از گذشته تاکنون و ظهور پنجره‌‌های دوجداره در معماری ساختمان‌‌ها بیان می‌‌کنیم.

رنگ‌آمیزی کابینت

کابینت‌‌ها بخشی از آشپزخانه هستند که در زیبایی این مکان نقش مهمی دارند. کابینت‌ها در طرح‌‌ها و جنس‌‌های مختلفی (MDF و فلزی) در بازار وجود دارند. کابینت‌‌ها به دلایل متفاوتی همچون خراشیدگی، آب خوردگی و … چهره اولیه خود را از دست داده و یا مستهلک می‌‌شوند. در برخی از موارد با رنگ‌‌آمیزی و بازسازی کابینت‌‌ها می‌‌توان تا حد زیادی زیبایی آن‌ها را باز گرداند. در این مقاله به روش‌‌های بازسازی و رنگ‌‌آمیزی کابینت‌‌ها می‌‌پردازیم و پس از آن مزایا و معایب بازسازی کابینت‌‌های آشپزخانه را شرح می‌‌دهیم.

تعمیر رویه کابینت

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه به شمار می‌رود و کابینت، تأثیرگذارترین عنصر هر آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل است. با توجه به اینکه انتخاب بهترین، همیشه کار سختی بوده و این قضیه در مورد انتخاب و تعمیر رویه کابینت نیز صدق می‌کند. رویه کابینت، سطحی است که هم باید از کارایی بالایی برخوردار باشد و هم به لحاظ زیبایی طراحی آن حائز اهمیت است.

گچبری و آینه‌کاری در معماری قاجار

گچبری و آینه‌کاری، دو هنر برجسته در تزئینات وابسته به معماری به شمار می‌روند. این نوع تزئینات در دوران حکومت ناصرالدین‌شاه قاجار به دلیل نفوذ هنر غربی و تلفیق معماری ایرانی و اروپایی رونق یافتند. معماری دوران قاجار از منظر تعهد به سنت ایرانی و تأثیر نفوذ معماری غرب قابل‌توجه است و سیر تاریخی این دو حوزه را می‌توان در تزئینات باغ و عمارت رحیم‌آباد مشاهده کرد.

نحوه عایق کاری آسانسور

آب‌‌بندی، عایق‌‌کاری و ایزولاسیون چاله آسانسور به دلیل هجوم آب‌‌های زیرزمینی به داخل چاله و حساسیت ویژه قسمت‌های مختلف آن همواره موردتوجه قرارگرفته است. روش متداولی برای آب‌‌بندی و عایق‌‌کاری چاله آسانسور وجود دارد. ابتدا باید کل آب موجود در چاله آسانسور با استفاده از پمپ‌‌های کف‌‌کش و پمپ‌‌های دیگر خشک شود. سپس مواد مخصوص خشک‌‌کننده سطح بتن مانع از ورود آب از دیواره و کف چاله به سطح چاله آسانسور می‌‌شوند.

برگزاری مهمانی : چطور یک مهمانی رویایی داشته باشیم؟

چطور یک مهمانی فوق‌العاده برگزار کنیم؟ شما هم در فاصله دعوت مهمان‌ها تا روز مهمانی استرس دارید و نمی‌دانید اول کدام کار را انجام دهید؟ خستگی قبل از شروع مهمانی برای هیچ‌کس خوشایند نیست. چطور می‌توان همه کارها را به موقع تمام کرد و در آغاز مهمانی کاملا انرژی داشت و از جشن لذت برد؟ در ادامه این مطلب ترفندهای ساده‌ای برای برگزاری مهمانی رویایی می‌خوانیم.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

سرمنشأ سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به معماری سنتی عصر یونان باستان بازمی‌گردد. هماهنگی و توازن همواره از نکات مهم در این سبک بوده و خانه را تبدیل به مکانی شیک و فوق‌‌العاده زیبا می‌‌کند. باوجود فراگیر شدن سبک مدرن در دکوراسیون داخلی خانه‌های امروزی، شیوه طراحی کلاسیک همچنان از سبک‌‌های موردعلاقه بسیاری است.

دکوراسیون داخلی به سبک مصری

یکی از اولین سبک‌های طراحی شکل‌گرفته در دنیا سبک مصری است. برخی منابع گفته‌اند بیشتر سبک‌های اروپایی از این سبک الهام گرفته‌‌اند. در ادامه دکوراسیون داخلی به سبک مصری را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در این مقاله با ویژگی‌‌های اصلی این سبک آشنا خواهیم شد.

حشرات موذی و توری پنجره

نصب توری پنجره یکی از صحیح‌ترین و سالم‌ترین راهکارهای مقابله با حشرات و پیشگیری از ورود آن‌ها به درون منزل است. توری‌ها علاوه بر جلوگیری از ورود حشرات، می‌توانند مانع خروج آن‌ها نیز شوند. البته توجه به منبع تولید و ورود این موجودات نیز حائز اهمیت است که در داخل خانه نباشند.

پنجره‌‌ دوجداره دوست محیط‌زیست

با افزایش روزافزون جمعیت و مصرف انرژی، لزوم اصلاح طراحی و معماری ساختمان‌‌ها برای کاهش اتلاف انرژی بیش از پیش حس می‌‌شود. پنجره‌ها یکی از منافذ اصلی ورود و خروج هوا هستند و تأثیر مستقیمی بر میزان مصرف انرژی دارند. می‌‌توان با استفاده از پنجره‌ دوجداره از هدر‌‌رفت انرژی جلوگیری کرد.

بازسازی خانه، تعویض دستگیره پنجره

با گذشت زمان و افزایش عمر ساختمان‌ها در و پنجره نیاز به بازسازی پیدا می‌کند. تعویض دستگیره پنجره یکی از نیازهای ضروری در بازسازی خانه است. تعویض دستگیره پنجره مطابق با نوع پنجره‌ها متفاوت است. نوع قاب، نوع شیشه، نوع ساختار، نحوه عملکرد و فناوری به‌کاررفته در پنجره در تغییر دستگیره اهمیت دارد.

ترفندهای بسته‌‌بندی کتاب در اسباب‌‌کشی

اسباب‌کشی کاری پردردسر است و جابه‌جایی کتاب در اثاث‌کشی نیاز به مهارت‌هایی دارد. ما در این مقاله ترفندهای ساده و کاربردی برای بسته‌بندی کتاب را معرفی کرده‌ایم. بسته‌بندی کتاب با روش‌هایی ساده امنیت و سلامت کتاب‌ها را تضمین می‌کند. همچنین استفاده از این روش‌ها در وقت نیز صرفه‌جویی خواهد کرد.

نقش پرده در دکوراسیون خانه

پرده در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد. پرده‌‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی و از ارکان تزیینی خانه هستند. اصولاً پرده‌‌ها برای اهداف گوناگونی در منازل به کار می‌‌روند ولی هماهنگی آن‌‌ها با اجزاء و وسایل، حس خوبی را به افراد القا خواهد کرد. پرده‌‌ها حتی در تنظیم میزان نور و دمای هوا نیز مؤثر هستند. در این مقاله به بررسی نقش و تأثیرات پرده در دکوراسیون خانه خواهیم پرداخت.

طراحی کابینت مطابق دکوراسیون خانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین بخش‌‌‌های خانه است. طراحی نامناسب آشپزخانه می‌‌‌تواند موجب برخی از مشکلات شود. و فعالیت در این مکان را سخت یا کسل‌‌‌کننده می‌‌‌کند. کابینت‌‌‌ها از اصلی‌‌‌ترین عوامل مؤثر بر زیبایی و کارایی آشپزخانه‌‌‌ها به شمار می‌‌‌روند. طراحی کابینت موضوعی مهم است و در زیبایی و کارآیی آشپزخانه تاثیر دارد.

دکوراسیون داخلی و درهای شیشه‌‌ای

استفاده از در شیشه‌ای از جذاب‌ترین ایده‌ها در طراحی داخلی است. انعکاس نور خورشید در درهای بزرگ زیبایی خاصی به خانه می‌بخشد. برای آشنایی با انواع درهای شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی خانه با ما همراه باشید. 

۸ ایده برای دکوراسیون آشپزخانه آبی

به دنبال ایده‌های جالب، خلاقانه و هیجان‌انگیز برای داشتن آشپزخانه‌‌ای با طراحی آبی‌رنگ هستید؟ توصیه می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید! دکوراسیون آشپزخانه‌ را می‌توان به‌راحتی و تنها با افزودن ظروف و نصب کف‌پوش متفاوت کرد. با این ایده‌ها و با استفاده از کاغذدیواری، چراغ‌های LED و راه‌های دیگر آشپزخانه‌ای زیبا بسازید.