دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

یکی از سبک‌‌‌های باشکوه طراحی دکوراسیون داخلی که به هماهنگی و تعادل در کنار زیبایی توجه دارد، سبک طراحی داخلی ویکتوریایی است. این سبک احساس عاشقانه و عارفانه را به افراد القا می‌‌‌کند. این سبک را می‌‌‌توان یکی از سبک‌‌‌های تلفیقی دانست که برگرفته‌شده از سبک سنتی اروپایی، خاورمیانه و آسیا است.

نظافت منزل؛ سرامیکی که خودش تمیز می‌شود

سرامیک‌ها معروف‌اند به اینکه دشمن میکروب‌ها هستند و خیلی راحت تمیز می‌شوند، این خاصیت باعث شده از آن‌ها در استخر و دیوار حمام استفاده شود. سرامیک انواع مختلفی دارد و حتی نوعی از آن خودش تمیز می‌شود. برای آشنایی با این سطوح زیبا و پاکیزه و انواع عجیب آن با ما همراه باشید.

بازسازی ساختمان؛ تعویض پنجره در بازسازی ساختمان

بازسازی یک عمارت به عوامل زیادی مانند قدمت بنا، استحکام مصالح به کار رفته و … بستگی دارد؛ بعضی از ساختمان‌‌های جدید ممکن است بعد از گذشت چند سال نیاز به بازسازی پیدا ‌‌کنند. تعویض پنجره قدیمی یکی از تغییرات مهم در فرآِند بازسازی است. تعویض پنجره‌‌های کهنه چوبی و فلزی با مدل‌‌های امروزی می‌‌تواند به کاهش اتلاف انرژی و تقلیل صدای ورودی به محیط کمک کرده و همچنین جلوه‌‌ای زیبا به خانه یا محل کار ببخشد.

تعمیرات منزل؛ ایمنی نصب در ساختمان

در ورودی ایمن، یک اصل مهم برای حفظ امنیت هر مکان است. در حال حاضر تولیدکنندگان در با ساخت انواع در‌های ضد سرقت، ضد حریق سعی در بهبود ایمنی خانه‌ و محل‌ کار دارند. این‌ در‌ها به طور معمول با داشتن اسکلت فلزی در داخل بدنه و وجود قفل‌های پیشرفته از ورود سارقین به خانه یا هر گونه خطر دیگر محافظت می‌کنند؛ اما در عین حال باید به گونه‌ای طراحی و نصب شوند تا در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه مانند آتش‌سوزی و زلزله دسترسی به داخل خانه و کمک‌رسانی به‌سادگی امکان پذیرد.

بازسازی ساختمان؛ تاریخچه آسانسور

آسانسورهای اولیه، به‌وسیله انرژی و نیروی ماهیچه‌‌ای انسانی و حیوانی به حرکت درمی‌‌آمدند؛ اما با پیشرفت فناوری و ظهور انقلاب صنعتی، آسانسورهایی با کاربری و نحوه عملکرد متفاوت، وارد عرصه جابجایی و حمل‌ونقل عمودی کالا و فرد شدند. در این مقاله ضمن ارائه تعریفی از آسانسور و معرفی انواع امروزی آن، تاریخچه آسانسور در جهان و ایران را موردبررسی و مطالعه قرار ‌‌می‌‌دهیم.

نظافت منزل؛ چطور میز چوبی را تمیز کنیم؟

چوب همیشه نقش اساسی در طراحی دکوراسیون و لوازم خانه داشته است. از درب‌‌های چوبی قدیمی گرفته تا انواع و اقسام وسایل و میزهای چوبی که هر روزه بر تولیدشان افزوده می‌‌گردد. همانگونه که این لوازم چوبی به محیط کار و زندگی زیبایی بخشیده‌اند به همان اندازه نیاز به مراقبت دارند. رد این مقاله شرح تمیز کردن میز چوبی را بخوانید.