تعمیرات منزل؛ انواع یراق پنجره

یراق‌ها تجهیزاتی هستند که در پنجره‌ها و درب‌ها مورداستفاده قرار می‌‌گیرند و سبب امنیت، جلوگیری از ورود گردوغبار و … می‌‌شوند. هنگامی‌که می‌‌خواهید یک پنجره را باز و بسته ‌‌کنید، در واقع این کار را با کمک دستگیره که یکی از یراق‌آلات پنجره است، انجام می‌‌دهید. در این مقاله پس از تعریف کلی یراق، به انواع یراق به‌کاررفته شده در پنجره‌‌های دوجداره اشاره می‌‌کنیم.

بدنسازی در خانه

همه به فواید ورزش کردن و اثرات آن بر سلامت آگاه هستند ولی زندگی‌های پرمشغله امروزی زمانی برای ورزش باقی نمی‌گذارد نباید ناامید شد، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان با ورزش به استقبال سلامتی رفت ولی هزینه و زمان کم‌تری صرف کرد؛ یکی از این روش‌ها حرکات ورزشی در خانه است. برخی از این ورزش‌ها را نیز می‌توان به کمک وسایلی خاص مانند دمبل، بارفیکس، طناب و … انجام داد. در این مقاله پس از بررسی فواید ورزش در منزل و دلایل انجام آن، به چند نمونه از حرکات بدن‌سازی که می‌توان در منزل انجام داد، خواهیم پرداخت.

تعمیرات منزل؛ حرکت آرام اتاقک آسانسور

شاید تا کنون به این قضیه فکر کرده باشید که چرا آسانسورها آرام حرکت می‌‌کنند، می‌‌توان دلیل اصلی حرکت آهسته آن‌‌ها را امنیت افراد درون آسانسور دانست. این امر با استفاده از تجهیزاتی خاص قابل انجام است. در این مقاله ابتدا به بیان انواع پرکاربرد آسانسورها می‌پردازیم سپس با سیستم تعلیق آسانسورها بیشتر آشنا می‌‌شویم.

جابجایی اثاث؛ بسته بندی ظروف شکستنی

بسته‌بندی ظروف شکستنی یکی از اساسی‌ترین بخش‌های اسباب‌کشی منازل محسوب می‌شود که نیازمند توجه و دقت بیشتری است. بسته‌بندی مستحکم و مقاوم این دسته از ظروف امنیت خاطر و احساس آرامش را برای ساکنان خانه در شرف جابه‌جایی به ارمغان می‌آورد. نوشتار حاضر به لوازم موردنیاز جهت جمع‌آوری ظروف شکستنی و روش‌های صحیح و اصولی بسته‌بندی خواهد پرداخت.

تعمیرات منزل؛ بازسازی کابینت های چوبی

آشپزخانه به عنوان عملکردی‌ترین بخش خانه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و همواره مورد توجه قرار دارد. امروزه با افزایش تنوع و تعداد لوازم مورد استفاده در آشپزخانه، کابینت‌ها به واسطه فضای ذخیره سازی و نگهداری وسایل، جایگاه ویژه‌ای در منازل دارند. از طرفی کابینت‌ها به مرور زمان و در اثر رطوبت و حرارت آسیب می‌بینند و با روی کار آمدن مدل‌های جدید جذابیت خود را از دست می‌دهند، در این صورت احساس نیاز به نوسازی یا بازسازی آن‌ها به وجود می‌آید.

بازسازی منزل؛ استفاده صحیح از پله ی برقی

پله‌برقی از گنجایش جابه‌جایی عمودی بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ها برخوردار بوده و جهت انتقال سریع افراد به طبقات بالاتر در مکان‌های عمومی نظیر متروها، پایانه‌های مسافربری و مراکز خرید و تجاری تعبیه‌شده است. در واقع، پله‌برقی سیکلی تکراری از پله‌های در حال حرکت محسوب می‌شود که در آن هر یک از پله‌ها در زیر دیگری پنهان می‌شوند. هدایت جمعیت به سمت طبقات بالاتر و از آن طبقات به مسیر پایین‌تر از وظایف این وسیله جابه‌جایی به شمار می‌رود. در این مقاله ضمن بیان تاریخچه و معرفی پله‌برقی، به نکات ایمنی استفاده از آن نیز پرداخته‌شده است.

آموزش آفیس؛ آشنایی اولیه کار با نرم افزار ورد

امروزه یک کاربر عادی رایانه یا هر فردی که به نحوی با علوم کامپیوتر آشنایی دارد، قطعاً نام مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) را شنیده است. این بسته نرم‌افزاری، برنامه‌های یکپارچه‌ای را در برمی‌گیرد و همان‌طور که از نام آن بر‌می‌آید (آفیس Office به معنای دفتر کار) جهت مدیریت و انجام امور اداری و رسمی استفاده می‌شوند.

آموزش دروس دبستان؛ آموزش به شیوه یونیسف

یونیسف یا صندوق کودکان سازمان ملل در ۱۹۰ کشور جهان و به‌منظور حمایت از حقوق کودکان فعالیت می‌کند. یونیسف در تلاش است تا همواره موانعی مانند فقر، خشونت، بیگاری، تبعیض، بیماری و استثمار را از مسیر زندگی کودکان برداشته و افقی نو در آینده آنان بگشاید. مجمع عمومی سازمان ملل متحد «پیمان‌نامه حقوق کودک» را به تصویب رساند تا یونیسف بر پایه اصولی طراحی‌شده و با محوریت آرامش و آسایش کودکان، برنامه‌های خود را طرح‌ریزی کند.

بازسازی منزل؛ انواع درب های آکاردئونی

یکی از بخش‌های اساسی و اصلی هر ساختمان را در‌ها تشکیل می‌دهند. امروزه به دلیل کوچک بودن فضای ساختمان‌ها، سعی بر آن دارند تا از کمترین فضای ممکن بیشترین بهره را ببرند. یکی از راه حل‌هایی که در اینگونه مواقع کاربرد دارد، نصب در‌های آکاردئونی است. در ساخت این در‌ها علاوه بر کارایی به زیبایی نیز توجه می‌کنند. ایمنی یکی دیگر از فاکتور‌هایی است که در ساخت اینگونه در‌ها به آن توجه می‌شود. در این مقاله پس از معرفی در‌های آکاردئونی و بررسی مزایای آن‌ها، انواع مختلف این نوع از در‌ها را بیان می‌کنیم.

بازسازی منزل؛ انواع دستگیره پنجره

پنجره‌ یکی از اجزای مهم تشکیل‌دهنده ساختمان‌ها است. این جزء از ساختمان تأمین‌کننده نور، گرما و زیبایی در ساختمان بوده و تهویه هوای داخل خانه را بر عهده دارد. اگر پنجره به شیوه درست ساخته و استفاده نشود باعث بروز مشکلات حرارتی و انرژی می‌شود.

نظافت منزل؛ نگهداری مناسب از مبلمان

مبلمان، جزء لاینفک زندگی امروزی انسان‌ها و از ارکان اصلی طراحی دکوراسیون داخلی و تزیین منزل به شمار می‌رود. اگرچه تهیه مبلمان مناسب و چیدمان مطلوب آن‌ها، جلوه‌ای زیبا به خانه می‌بخشد اما نگهداری از مبلمان امری مهم‌تر تلقی می‌گردد. مبلمان نیز مانند سایر لوازم منزل نیاز به مراقبت داشته که رعایت این امر موجب افزایش ماندگاری و دوام آن‌ها می‌شود. ما در این مقاله، به بررسی اصول صحیح نگهداری از مبلمان و شیوه‌های نظافت صحیح انواع آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازسازی آپارتمان؛ درزگیری پنجره

پنجره‌ها، به‌عنوان یکی از ارکان اصلی خانه، در ایجاد محیطی پر نور و دل‌نشین تأثیر می‌گذارند. علاوه بر توجه به‌ظاهر و نظافت پنجره‌ها، نگهداری و تعمیرات آن‌ها نیز، امری مهم تلقی می‌گردد. با گذشت زمان، پنجره‌ها تحت تأثیر شرایط آب و هوایی مستهلک‌شده و درزهایی روی آن‌ها ایجاد می‌شود؛ در همین راستا، درزگیری پنجره‌ها از مهم‌ترین اقداماتی است که به‌منظور جلوگیری از اتلاف انرژی محیط خانه و هدر رفتن گرما صورت می‌گیرد. ما در این مقاله ضمن بررسی دلایل و اهمیت درزگیری پنجره‌ها، به نحوه انجام آن می‌پردازیم.

بازسازی منزل؛ ایمنی در استفاده از آسانسور

هم‌زمان با گسترش تمدن، رشد اقتصادی، توسعه فنی و علمی کشورها با یکدیگر، دانش فنی سیستم‌های حمل‌ونقل عمودی نیز به‌سرعت توسعه یافت. آسانسور به‌عنوان محبوب‌ترین وسیله انتقال عمودی در جهان شناخته می‌شود که برای استفاده افراد با هر سن و بدون هیچ ترافیکی مناسب است.

بازسازی کابینت؛ راه های بازسازی کم هزینه آشپزخانه

ساختمان‌ها باگذشت زمان فرسوده و مستهلک می‌شوند. در همین راستا، برخی از افراد به بازسازی و ایجاد تغییراتی در خانه خود می‌پردازند. آشپزخانه نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان به‌حساب می‌آید که بازسازی آن، نمای زیبایی را در خانه ایجاد می‌کند. البته میزان و کیفیت تغییراتی که در نوسازی آشپزخانه صورت می‌‌گیرد، با هزینه‌ای که صرف آن می‌گردد، رابطه مستقیم دارد. ما در این مقاله، بخش‌های مختلف آشپزخانه و راه‌های بازسازی آن را با هزینه کم، مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بازسازی کابینت؛ طراحی کابینت های کلاسیک

آشپزخانه از پرکاربردترین بخش‌های خانه به‌حساب می‌آید که توجه به آن نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی دارد؛ این قسمت از خانه که شاید برای عاشقان آشپزی و دوستداران غذا، همچون قلبی تپنده دارای اهمیت باشد، شامل اجزای مختلفی می‌شود. در این میان، کابینت‌ها به‌عنوان ارکان اصلی آشپزخانه، در ایجاد جلوه‌ای زیبا و مناسب بسیار تأثیرگذار هستند.

بازسازی کابینت؛ طراحی کابینت مدرن

طراحی مناسب کابینت‌ها یکی از عوامل مهم در طراحی دکوراسیون و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه به شمار می‌رود. کابینت‌های مدرن یکی از انواع کابینت‌هایی هستند که با طراحی و مدل‌های کاربردی متفاوت، در سا‌ل‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌‌اند. دکوراسیون و طراحی این کابینت‌ها باید با سبک دکوراسیون و نمای داخلی منزل هماهنگ باشد و زیبایی و جذابیت آن را تقویت کند.

تعمیر لوازم خانگی؛ نگهداری مناسب از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از دستگاه‌های سودمند در خانه‌ها است که به جهت داشتن قیمت بالا و کارکرد مداوم، نیازمند نگهداری و مراقبت‌های ویژه‌ای خواهد بود. ماشین لباسشویی به دلیل ماهیت کاربری خود، همواره در معرض رطوبت قرار دارد؛ به همین دلیل امکان رشد میکروب و باکتری در آن محتمل بوده و همچنین خطر زنگ‌زدگی و خوردگی، قطعات آن را تهدید می‌کند.

دکوراسیون داخلی به سبک باروک

چیدمان و آرایش دکوراسیون داخلی تأثیر مستقیمی بر زیبایی و آرامش فضای ساختمان خواهد داشت. امروزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به شیوه‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که اکثر آن‌ها از سبک‌های هنری سده‌های گذشته نشأت می‌گیرند. یکی از سبک‌های پرطرفداری که در معماری، طراحی و چیدمان داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد سبک ایتالیایی باروک است که معمولاً در چیدمان فضاهای بزرگ به‌کاربرده می‌شود و بیش از هر چیز تجمل‌گرایی و ثروت را به تصویر می‌کشد.

لوله کشی و تاسیسات؛ چه زمانی نیاز به سرویس کولر داریم؟

کولرها در فصل تابستان یکی از پر کاربردترین لوازم الکتریکی مورد استفاده به شمار می‌روند. این وسایل سرمایشی به‌منظور افزایش کارایی، احتیاج به سرویس دوره‌ای دارند. قبل از استفاده طولانی مدت از کولر در فصول گرم، باید ایرادهای آن را بر طرف کرد، زیرا در غیر این صورت احتمال خرابی ناگهانی این وسیله بالا می‌رود. در این مقاله به بررسی انواع کولر، چگونگی سرویس آن‌ها، دلایل نیاز به سرویس و همچنین زمان مناسب برای این کار می‌پردازیم.

نظافت منزل؛ چگونه مبلمانی تمیز داشته باشیم

با توجه به اینکه مبلمان یکی از مهم‌ترین لوازم در دکوراسیون داخلی منزل است، نگهداری صحیح و نظافت مستمر آن امری اجتناب ناپذیر به شمار می‌رود. مبلمان خانه به دلیل استفاده مداوم اعضای خانواده، نیازمند نظافت و مراقبت ویژه‌ای است. نظافت مبلمان علاوه بر جذابیت بخشیدن به محیط خانه باعث افزایش عمر و حفظ زیبایی آن‌ها برای سالیان متمادی می‌شود. در این مقاله سعی شده با بررسی نکاتی پیرامون نظافت صحیح مبلمان، گام‌هایی در جهت نگهداری بهتر از این وسیله برداشته شود.

برگزاری مراسم؛ ملزومات مراسم مهمانی

در میان اقوام گوناگون جهان، ایرانیان با فرهنگ‌ها و سنت‌های متنوع خود به مهمان‌نوازی شهرت دارند. برگزاری مهمانی، در حفظ روابط خویشاوندی بسیار حائز اهمیت است، از همین رو، دیدار خویشان، دوستان و آشنایان یکی از مهم‌ترین و مورد توجه‌ترین آیین‌ها در اوقات فراغت افراد به شمار می‌آید. در این مقاله ضمن بررسی ملزومات مراسم مهمانی به معرفی مهم‌ترین نکات برای یک میزبانی خوب پرداخته شده است.

تاسیسات ساختمان؛ انواع وسایل گرمایشی مدرن

اگر از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در مورد گذشته بپرسید، حتماً از کرسی‌هایی خواهند گفت که همه اعضای خانواده برای گرم شدن به دور آن حلقه می‌زدند. شاید هم بخاری‌های نفتی را که تمام فضای خانه توسط آن‌ها از بوی نفت پر می‌شد را به یاد داشته باشید. با نگاهی به تاریخ درمی‌یابیم که این وسایل همواره در حال تغییر و تکامل بوده و هر نسل تجربه‌ای متفاوت از وسایل گرمایشی دارند. در این مقاله برخی از سیستم‌های گرمایشی مدرن را شرح داده و با مزایا و معایب آن‌ها آشنا می‌شویم.

نظافت؛ آیا لازم است لباس­‌های خود را ضدعفونی کنید؟

لباس‌­ها همانند پوست وظیفه محافظت از بدن انسان در برابر خطرات احتمالی را بر عهده دارند و به‌عنوان نوعی پوشش و سپر دفاعی عمل می‌­کنند. با ظهور آفات گوناگون، مواد شیمیایی مضر و بروز عفونت­‌های شایع، انسان به پوشیدن لباس‌­هایی مناسب و پاکیزه راغب شد. در این مقاله ضمن ارائه­ آلودگی‌­های ناشی از برخی لباس­‌ها، به راه‌حل­‌های ضدعفونی کردن آن­ها پرداخته شده است.

آموزش زبان؛ سایت‌­های آموزش آنلاین زبان انگلیسی

انگلیسی یکی از مهم­‌ترین زبان‌­های مرجع در جهان است که بسیاری از ارتباطات، مراودات، نامه‌نگاری­‌ها و روابط بین‌­المللی به کمک آن صورت می‌­گیرند. کلاس­‌های آنلاین قابلیت­‌های فراوانی را ارائه می‌­دهند که باعث صرفه‌­جویی در وقت و هزینه می­‌شوند. در این مقاله به بررسی سایت‌­های آموزش آنلاین زبان انگلیسی پرداخته و تعدادی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین آن­ها را معرفی خواهیم کرد.

تعمیرات ساختمان؛ استفاده از شیشه‌های مشجر در دکوراسیون داخلی

شیشه‌­ها یکی از وسایلی هستند که کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی دارند. از آن­‌ها می‌­توان برای درب­‌ها، پنجره‌­ها، دیوار­ها و یا پارتیشن­‌ها به‌منظور بالا رفتن زیبایی بهره برد. شیشه­‌های مشجر یکی از انواع شیشه‌­هایی است علاوه بر زیبایی به امنیت (حفظ حریم خصوصی) نیز توجه دارند. این شیشه­‌ها معمولاً در قسمت­‌هایی همچون سرویس بهداشتی و آشپزخانه­‌ها به چشم می­‌خورد. در این مقاله پس از تشریح شیشه­ مشجر، به کاربرد­های آن در دکوراسیون منزل اشاره می­‌کنیم و به بیان طرح‌­های مختلف می‌­پردازیم.

بازسازی منزل؛ در­های امنیتی و ضد سرقت

یکی از مهمترین نگرانی خانواده‌­ها قبل از خارج شدن از خانه یا رفتن به مسافرت، اطمینان از بسته‌بودن در و پنجره‌ها و رعایت نکات امنیتی خانه است. این نگرانی درمورد بانک‌­ها، ادارات و ساختمان­‌های اداری هم وجود دارد. در این مقاله ضمن معرفی درهای امنیتی و ضد سرقت، به بررسی ویژگی‌ها و انواع مختلف آن می‌­پردازیم.

نظافت منزل؛ نکاتی درباره شستشوی فرش

فرش‌‌‌های ایرانی در نوع دستباف یا ماشینی جلوه‌‌‌ای از هنر ایرانی به شمار می‌‌‌روند و علاوه بر جنبه تزیینی به‌عنوان یکی از کف‌پوش‌های مهم خانگی استفاده می‌شوند.   امروزه عمل شستشوی فرش اغلب به‌طور سالانه انجام می‌شود. با پیشرفت ابزار آلات شستشو و ایجاد قالی‌شویی‌های مختلف، معمولاً افراد برای شستشوی اصولی‌تر و راحتی بیشتر، شستشوی فرش‌‌‌ها را به قالی‌شویی‌ها می‌سپارند.

دکوراسیون داخلی؛ انواع رنگ دیوار

رنگ­‌ دیوار به عنوان عامل جان‌­بخش و یکی از کلیدی‌­ترین عناصر در طراحی داخلی ساختمان‌­ها به شمار می‌­رود. به‌کارگیری صحیح آن­‌ها می‌­تواند عمق و بُعد به دکوراسیون داخلی ببخشد. در این مقاله ضمن معرفی رنگ‌­های پرکاربرد در طراحی با نقش رنگ دیوار بر روحیات انسان‌­ نیز آشنا می‌شویم. در انتهای مقاله الگوهای رنگی توصیه شده و مناسب برای دیوارها و فضای هر قسمت از خانه بیان می‌شود.