عنوان پست میاد اینجا

چند نکته در نظافت و شستشوی پارکت

پارکت‌ها ظاهر و زیبایی منحصربه‌فردی به خانه می‌بخشند. استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی خانه علاوه بر ظاهر شیک، گرمای موجود در محیط را نیز افزایش می‌دهد. به‌طورکلی پارکت‌ها از طول عمر بالایی برخوردار هستند؛ اما این موضوع ارتباط مستقیمی با نحوه نگهداری و نظافت از آن‌ها دارد. همانند سایر وسایل خانه باید به مراقبت و نگهداری از پارکت‌های چوبی، لمینت و کف‌پوش‌ها پرداخت. در مقاله حاضر با ما همراه باشید تا با نحوه نظافت پارکت چوبی، لمینت و نکاتی برای رفع مشکلات آن‌ها آشنا شوید.

نظافت پارکت

نظافت پارکت

تفاوت پارکت، لمینت و کف‌پوش

پارکت را از چوب طبیعی درختان می‌سازند و پس از نصب بر روی زمین، سطح آن‌ها را با لاک مخصوص می‌پوشانند. در مقابل برای ساخت لمینت به‌جای چوب طبیعی از الیاف چوب فشرده استفاده می‌شود؛ اما جنس کف‌پوش‌ها از PVC است. پارکت و لمینت بیشتر برای منازل کاربرد دارند؛ درحالی‌که کف‌پوش‌ها به سبب مقاومت بیشتر در ادارات مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی باید پارکت و لمینت را به‌طور مرتب تمیز کرد تا از افزایش خط و خش و تغییر شکل آن جلوگیری شود. به‌منظور عدم فرسایش و افزایش طول عمر این وسایل، می‌بایست آن‌ها را به‌صورت روزانه، خشک و تمیز کنید. همچنین برای نظافت بیشتر این وسایل می‌توانید از بخارشوی یا مواد نظافتی مناسب کمک بگیرید.

نحوه نظافت پارکت چوبی

نگهداری از پارکت‌های چوبی بسیار سریع و آسان است. تمیز کردن مداوم این وسایل با جاروبرقی و یا جارو، بهترین راه نظافت آن‌ها محسوب می‌شود. درواقع می‌توانید با استفاده از جارو یا جاروبرقی گردوغبار و مواد چسبنده را از محیط و سطح کف پارکت پاک‌کنید؛ سپس با محلول‌های شوینده مخصوص سطح آن را به‌وسیله تی مرطوب بشویید. البته بهتر است از واکس‌ها، شوینده‌های خانگی و یا صابون‌های نفتی برای نظافت پارکت استفاده نکنید؛ زیرا این وسایل ممکن است به شفافیت و رنگ پارکت‌ها آسیب برسانند. این شوینده‌ها با ایجاد یک لایه چربی بر روی آن، نگهداری و تعمیرات پارکت‌ها در آینده را با مشکل مواجه می‌کنند.

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *