عنوان پست میاد اینجا

راهکارهای مناسب برای از بین بردن بوی رنگ

در روند بازسازی و تعمیر منازل، رنگ‌آمیزی دیوار یکی از کارهای اساسی و معمول به شمار می‌رود که با مشکلاتی از قبیل بوی موادی نظیر رنگ‌روغن، کیلر، پلی‌استر و تینر همراه است. این بو می‌تواند در افراد مختلف باعث بروز سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و سوزش چشم شود. البته به‌جای استفاده از این رنگ‌های شیمیایی می‌توانید از رنگ‌ها و روغن‌های گیاهی کمک بگیرید. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با راه‌های از بین بردن بوی رنگ آشنا شوید.

از بین بردن بوی رنگ

      باز گذاشتن در و پنجره

یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای از بین بردن بوی رنگ، باز کردن در و پنجره است. درواقع با این روش هوا در اتاق جریان می‌باید و بوی رنگ با گردش هوا از بین می‌رود.

      ترکیب وانیل و روغن نعناع

اگر به وانیل و روغن نعناع دسترسی دارید، مقداری پنبه را به‌اندازه توپ پینگ‌پنگ درآورید؛ سپس آن را به محلول موردنظر آغشته کنید تا بوی رنگ و مواد را به خود جذب کند. در صورت عدم دسترسی به پنبه چند قطره از این محلول را در داخل یک کاسه آب بریزید و آن را در کنار دیوار یا پنجره رنگ‌آمیزی شده بگذارید.

      دانه قهوه

دانه‌های قهوه را در قسمت‌های مختلف اتاق بگذارید تا بوی رنگ را جذب کرده و از بین ببرد.

 

استفاده از دانه‌های قهوه برای از بین بردن بوی رنگ

استفاده از دانه‌های قهوه برای از بین بردن بوی رنگ

 

      زغال چوب

زغال چوب به دلیل خاصیت جذب‌کنندگی خود، به‌راحتی بوی رنگ و مواد شیمیایی را جذب می‌کند.

      شمع روشن

با روشن کردن چند شمع در فضای خانه می‌توانید مواد شیمیایی معلق در هوا را از بین ببرید و از شر این مواد خطرناک خلاص شوید.

      آب

آب همواره باعث روشنایی و حلال مشکلات مختلف است. همچنین استفاده از یک سطل آب، از جمله راه‌های از بین بردن بوی رنگ محسوب می‌شود. برای این منظور مقداری آب را در داخل یک سطل بریزید و آن را در فضای اتاق قرار دهید. پس از مدتی، آب مواد شیمیایی و سم‌های موجود در هوا را به خود جذب می‌کند.

      پیاز

از راهکارهای دیگر برای از بین بردن بوی رنگ استفاده از پیاز است. یک پیاز را برش بزنید و تکه‌های آن را در داخل یک ظرف بگذارید. این کار علاوه بر رفع بوی رنگ، باعث از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌ها نیز می‌شود.

     لیمو

یک عدد لیمو را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و هر تکه آن را در اتاق‌های رنگ‌آمیزی شده قرار دهید. این ماده تا دو روز از خاصیت جذب‌کنندگی برخوردار است. پس از گذشت دو روز لیمو مواد شیمیایی موجود در اتاق را جذب می‌کند.

 

بهره‌گیری از لیمو برای از بین بردن بوی رنگ

بهره‌گیری از لیمو برای از بین بردن بوی رنگ

 

      جوش‌شیرین

اگر فرش یا موکت خانه‌تان بوی مواد شیمیایی گرفت، یکی از راه‌های از بین بردن این بو استفاده از جوش‌شیرین است. برای این منظور مقداری جوش‌شیرین را در آب حل کنید و آن را بر روی فرش بپاشید.

      سرکه

بهره‌گیری از سرکه از راهکارهای دیگری است که می‌توانید برای رفع بوی رنگ و مواد شیمیایی استفاده کنید. مقداری سرکه در داخل یک ظرف بریزید و آن را در گوشه‌ای از اتاق خود قرار دهید تا پس از مدتی بوی رنگ و مواد شیمیایی از بین برود.

     آمونیاک

آمونیاک گزینه مناسبی برای از بین بردن بوی رنگ در داخل خانه است. مقداری آب سرد در یک ظرف بریزید و یک قاشق غذاخوری آمونیاک به آن بیفزایید. این محلول را در فضای اتاق قرار دهید و پیش از رفتن به تختخواب آن را بردارید؛ سپس با کمک تهویه مناسب در هوای خانه تعادل ایجاد کنید.

 

نتیجه‌گیری

رنگ‌آمیزی یک اتاق ظاهر کلی آن را تغییر می‌دهد؛ اما بوی رنگ‌ها می‌تواند برای برخی از افراد آزاردهنده باشد. بوی این رنگ‌ها اغلب به خاطر محتوای حلال آن‌ها است که با خشک شدن رنگ، تبخیر و در هوا معلق می‌شود. چنانچه به مدت طولانی بوی این مواد را استشمام کنید دچار سردرد و حتی سرگیجه خواهید شد. بهترین راهکار این است که تهویه و گردش هوا در محیط را افزایش دهید؛ اما این روش همیشه نمی‌تواند کارساز باشد. شما می‌توانید از راهکارهای ذکرشده در مقاله استفاده کنید و بوی رنگ و مواد شیمیایی را از بین ببرید. برای دستیابی به نتیجه بهتر از چندین روش به‌صورت هم‌زمان کمک بگیرید تا در زمان کمتری از شر بوی رنگ خلاص شوید.

 


*برای ارائه خدمات نقاشی داخلی یا درخواست خدمات نقاشی داخلی به سایت زیر مراجعه کنید.*

* درخواست نقاشی داخلی *


 

منابع

 

beytoote.com

ichoob.ir

takfars.ir

kavyab.com

fardanews.com

رنگ-ساختمان.com

namnak.com

netshahr.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *