عنوان پست میاد اینجا

راهکارهایی اصولی برای تمیز کردن گریل

دستگاه گریل زغالی برای پخت‌وپز انواع گوشت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و گرما در آن به‌صورت مستقیم از زیر به ماده غذایی وارد می‌شود. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها از ویژگی‌های مخصوص به خود برخوردار هستند. دستگاه گریل زغالی باید به‌درستی تمیز شود تا بتوان مجدداً از آن استفاده کرد. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با راهکارهای اصولی تمیز کردن گریل زغالی آشنا شوید.

تمیز کردن گریل

راهکارهایی اصولی برای تمیز کردن گریل

 

راهکارهایی اصولی برای تمیز کردن گریل

سطح صاف و صیقلی سرامیکی داخل دستگاه گریل زغالی را می‌توان بدون نیاز به ساییدن دستگاه تمیز کرد. این ویژگی سبب حفظ رنگ دستگاه علی‌رغم مرور زمان خواهد شد. برای این منظور مراحل ذکرشده در زیر را انجام دهید.

      قطع پروپان و خیس کردن میله‌های آهنی

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که تمامی شمارنده‌ها خاموش شده‌اند؛ سپس درحالی‌که گریل کمی گرما دارد، مخزن پروپان را خاموش کرده و از آن جدا کنید. در این مرحله پس از پوشیدن دستکش مناسب، میله‌های آهنی و صفحات فلزی موجود در قسمت زیرین دستگاه را بیرون آورید و آن‌ها را در داخل سطل آب گرم و صابون قرار دهید.

      تمیز کردن زیر درپوش

برای محافظت از المنت‌های حرارتی، روی آن‌ها را با یک قطعه بزرگ فویل بپوشانید؛ سپس با استفاده از برس مخصوص گریل قسمت زیرین درپوش را تمیز کنید. این کار موجب لایه‌برداری مواد ته‌نشین شده و تکه‌های غذای باقی‌مانده در دستگاه می‌شود.

      تمیز کردن دیواره داخلی

از برس مخصوص گریل برای تمیز کردن بخش دیواره داخلی گریل زغالی استفاده کنید. این قسمت در بالای المنت‌ها قرار دارد. در این مرحله خاکسترها و تکه‌های غذای باقی‌مانده بر روی فویل می‌ریزند. درنهایت می‌توانید دیواره‌های داخلی دستگاه را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک‌کنید.

      پاک کردن و شستشوی میله‌های آهنی

میله‌های آهنی و صفحات فلزی را از داخل سطل آب بیرون آورید. این قسمت‌ها را با یک قلم‌موی مخصوص گریل تمیز کنید و سپس با کمک اسپری آن‌ها را بشویید.

      تعویض قسمت‌های داخلی

در این مرحله فویل را از روی دستگاه بردارید و المنت‌ها را با استفاده از قلم‌موی مخصوص پاک‌کنید. درنهایت میله‌های آهنی و صفحات فلزی را در جای خود قرار دهید و مجدداً مخزن پروپان را به دستگاه وصل کنید.

      پاک کردن قفسه گریل زغالی

اگر دستگاه گریل زغالی شما از یک قفسه برخوردار است، مواد باقی‌مانده در داخل آن را با استفاده از یک جاروبرقی تمیز کنید.

      تمیز کردن بخش بیرونی

بخش بیرونی و قفسه‌های داخلی را با استفاده از دستمال‌های مرطوب ضدزنگ تمیز کنید.

تمیز کردن گریل زغالی با استفاده از فویل

استفاده از فویل آلومینیوم و سرکه سفید یک راهکار آسان برای تمیز کردن سطح دستگاه گریل زغالی است. درواقع از خاصیت اسیدی سرکه برای از بین رفتن چربی‌ها و از فویل آلومینیوم به‌عنوان ساینده استفاده می‌شود. برای این منظور سرکه سفید را در داخل یک شیشه آب‌پاش بریزید؛ سپس آن را بر روی سطح گریل زغالی اسپری کنید. اجازه دهید سرکه به مدت چند دقیقه بر روی سطح دستگاه باقی بماند؛ سپس با استفاده از فویل آلومینیوم، میله‌های آهنی دستگاه گریل را تمیز کنید.

 

تمیز کردن گریل زغالی با استفاده از فویل

 

نتیجه‌گیری

امروزه می‌توان بسیاری از غذاها را بدون استفاده از اجاق‌گاز و تنها از طریق گریل کردن تهیه کرد؛ اما همیشه یک مشکل برای تمیز کردن دستگاه‌های گریل زغالی وجود دارد. این دستگاه‌‎ها را می‌بایست پس از هر بار استفاده به‌خوبی تمیز کرد؛ حتی اگر از دستگاه گریل خود بسیار کم استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که تمیز کردن آن بسیار حائز اهمیت است. تمیز کردن این وسیله موجب می‌شود تا همیشه از بهترین عملکرد برخوردار باشد و غذا را به شکل صحیح و مناسب طبخ کند.

 


*برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*


 

منابع

 

 

beytoote.com

ashpazbashy.com

bbqmehr.com

namnak.com

tnews.ir

aryanews.com

kalleh.com

danakadeh.ir

thespruceeats.com

diynetwork.com

fanamuz.ir

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *