عنوان پست میاد اینجا

نحوه تمیز کردن مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

اگر یک دستمال معمولی و یک شیشه‌پاک‌کن را در دست خود گرفته‌اید و قصد دارید به نظافت مانیتور یا تلویزیون ال‌سی‌دی خود مشغول شوید، دست نگه دارید! این کار شاید از نظر ظاهری تمام لَک‌ها و گردوغبار موجود بر روی مانیتور و تلویزیون ال‌سی‌دی شما را از بین ببرد، اما درعین‌حال باعث خرابی، کِدِر و همچنین تار شدن صفحه‌نمایش خواهد شد و در برخی مواقع قسمتی از آن را به‌طورکلی از بین می‌برد و سیاه می‌کند.

 

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

 

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

بهتر است بدانید که صفحه‌نمایش مانیتورهای امروزی با استفاده از فنّاوری‌های نوین، چندگانه و چندلایه ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل در طراحی و ساخت آن‌ها، موادی مانند شیشه، پلاستیک و پلیمر به کار گرفته است.

آگاهی از چنین اطلاعاتی می‌تواند شما را به فکر فرو ببرد و همچنین باعث شود تا نسبت به نحوه مراقبت و نگهداری از مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی خود حساس‌تر شوید. برای نظافت صفحه‌نمایش دستگاه‌های ذکرشده، راهکارهای اصولی و مطمئنی وجود دارد که برای انجام آن‌ها ابتدا می‌بایست، نکات مهم و اصولی زیر را در نظر داشته باشید.

دستمال‌های کاغذی، دستمال‌های چندمنظوره و حتی حوله‌هایی که در طول روز مورداستفاده قرار می‌دهیم، برای نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی مناسب نخواهند بود و در سطوح آن‌ها خط و خش‌های زیاد و عمیقی ایجاد می‌کنند؛ زیرا این دستمال و حوله‌ها تنها برای جذب مایعات و چربی مناسب هستند. پس یادتان باشد، نباید آن‌ها را در از بین بردن گردوغبار سطح صفحات نمایش به کار گرفت.

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

 

 

با ملایمت نظافت کنید

خیلی از افراد برای آنکه مانیتور یا تلویزیون ال‌سی‌دی، بهتر تمیز شود، حسابی به صفحه‌نمایش و بدنه آن فشار وارد می‌کنند که این کار به‌هیچ‌عنوان صحیح نیست و اثری جز آسیب زدن به صفحه‌نمایش از خود به‌جای نمی‌گذارد.

 

استفاده از الکل ممنوع

مواد شیمیایی پاک‌کننده‌ حاوی الکل، بخار آمونیاک، استون،‌ اتیل اسید،‌ کلراید متیل و مشتقات آن‌ها، قاتل صفحه‌نمایش مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی هستند و نباید از آن‌ها در این امر استفاده کرد.

 

استفاده از آب مقطر

آب مقطر به‌تنهایی و حتی به‌صورت ترکیبی با سرکه، بهترین مایع برای تمیز کردن مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی به شمار می‌روند. البته این نکته را از یاد نبرید که اسپری کردن این مواد به‌صورت مستقیم روی صفحه‌نمایش جایز نیست و باید ابتدا آن‌ها را بر روی دستمال مناسب،‌ اسپری کرده و سپس کار نظافت را شروع کنید.

 

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

 

روش صحیح نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی

اگر مانیتور و تلویزیون ال‌سی‌دی شما پر از گردوغبار است و از لکه‌های فراوان در سطح صفحه‌نمایش آن‌ها خسته شده‌اید، باید این بخش از مقاله را به‌خوبی مطالعه کنید تا صحیح‌ترین روش ممکن را برای نظافت دستگاه‌های یادشده، به شما آموزش دهیم.

 

مرحله اول نظافت مانیتور 

به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، می‌بایست ابتدا آن‌ها را از پریز بکشید تا قدری خنک شوند؛ زیرا گرم یا داغ بودن این دستگاه‌ها در هنگام نظافت مشکل‌ساز خواهد شد.

 

مرحله دوم نظافت مانیتور 

حال برای آغاز فرایند نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، باید گردوغبار موجود بر روی سطح آن‌ها را با استفاده از اسپری هوای فشرده یا پنکه‌های کوچک پراکنده کرد. به‌کارگیری دستمال در این مرحله باعث ایجاد خط و خش بر روی صفحه‌نمایش و بدنه می‌گردد.

 

مرحله سوم نظافت مانیتور 

در این مرحله می‌بایست با استفاده از دستمال‌های تمیز، مخصوص و نرم مایکرو فایبر که به‌منظور نظافت صفحه‌نمایش‌های ال‌سی‌دی طراحی شده‌اند، روند نظافت را آغاز کرد. دقت داشته باشید که از فشار آوردن به سطح صفحه‌نمایش جداً خودداری کنید. دستمال‌های مایکرو فایبر را می‌توان به‌راحتی از فروشگاه‌ها تهیه کرد.

 

مرحله چهارم نظافت مانیتور 

در برخی از مواقع، لکه‌های موجود در سطح صفحه‌نمایش یا حتی بدنه مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی با دستمال خشک به‌طور کامل از بین نمی‌روند. در چنین حالتی می‌توانید دستمال مایکرو فایبر را با کمی آب مرطوب کرده و پس از خارج کردن آب اضافی از دستمال (به‌طوری‌که دستمال به میزان اندکی مرطوب باشد)، به‌مانند روش قبل بر روی سطح صفحه‌نمایش بکشید.

 

نکته در نظافت مانیتور 

درصورتی‌که صفحه‌نمایش مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی با چربی یا مواد سخت‌تری نظیر آب‌میوه، لَک شده باشند، در این مواقع می‌توان آب مقطر یا ترکیب آن با سرکه سفید (هر یک به مقدار مساوی) را بر روی دستمال مایکرو فایبر اسپری کرده و برای نظافت صفحه‌نمایش مورداستفاده قرار داد.

 

تمیز کردن صفحه تلویزیون

شاید فکر کنید که نظافت مانیتور و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، کاری دشوار و عذاب‌آور است و حتی در برخی از مواقع دیده شده که افراد در هنگام نظافت کامل منزل، به‌هیچ‌عنوان سراغ تمیز کردن مانیتور یا تلویزیون‌های ال‌سی‌دی نمی‌روند؛ زیرا از عواقب این کار می‌ترسند!

اما درصورتی‌که تمامی نکات و همچنین بایدها و نبایدهای این امر را به‌خوبی رعایت کنید، به‌راحتی می‌توانید تمامی مانیتورها و تلویزیون‌های ال‌سی‌دی منزل یا محل کار خود را نظافت کرده و همواره از تصویر زیبا و شفاف آن‌ها برای انجام کار و یا دیدن برنامه‌های موردعلاقه خود، بهره ببرید.

نظافت مانیتور 

نظافت مانیتور

 

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل  دان‌شو* 

 

منابع

http://www.elmefarda.com

http://www.sarzamindownload.com

http://www.delkhoshi.com

http://www.beytoote.com

http://www.yadbegir.com

http://anzalweb.ir

http://www.talab.org/

https://www.bhphotovideo.com

https://www.bhphotovideo.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *