عنوان پست میاد اینجا

چگونه کاغذدیواری را تمیز کنیم؟

تمیزی دیوارها یکی از کارهایی است که در خانه‌تکانی اولویت بالایی دارد. شما هرچقدر کف خانه تمیزی داشته باشید، چیزی که آن را کامل می‌کند، تمیزی دیوارها است. اگر دیوارهای شما کاغذدیواری‌های قابل شستشو دارند پس با خیال راحت می‌توانید چند سال از آن‌ها استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را درباره تمیز کردن کاغذدیواری معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

چند نکته اساسی درباره تمیزی مداوم کاغذدیواری‌ها بدانیم

* لکه‌هایی که بر روی کاغذدیواری ایجاد می‌شوند را به‌سرعت از بین ببرید. اگر این کار در فاصله زمانی کوتاه انجام نشود ممکن است لکه بر روی کاغذدیواری ماندگار شود.
*خاک روی کاغذدیواری را در فاصله زمانی کوتاه تمیز کنید؛ چراکه خاک روی کاغذدیواری باعث کدر شدن آن خواهد شد و با گذر زمان از زیبایی و جلای کاغذدیواری می‌کاهد.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

چگونه کاغذدیواری را تمیز کنیم؟

کاغذدیواری‌ها به‌طورکلی به دو گروه قابل شستشو و غیرقابل شستشو تقسیم می‌شوند. در نوع اول شما به‌راحتی می‌توانید با راهکارهایی که در ادامه بیان می‌کنیم، به شستشوی آن‌ها بپردازید؛ اما در نوع دوم باید احتیاط بیشتری در تمیزکاری لحاظ کنید. این بدین معنی نیست که کاغذدیواری‌های غیرقابل شستشو را نمی‌توان تمیز کرد، در این زمینه نیز راهکارهایی وجود دارد.

 

۱- شستن کاغذدیواری‌های قابل شستشو

قبل از شروع تمیزکاری و شستشوی کاغذدیواری بهتر است موادی مانند محلول آب گرم و ریکا و همچنین ۳ دستمال نرم و تمیز (یکی برای گردگیری، یکی مخصوص شستشو و دیگری برای خشک‌کردن) را آماده داشته باشید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

مراحل شستشوی کاغذدیواری

برای تمیز کردن کاغذدیواری قابل شستشو مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

* ابتدا با کمک دستمال و یا اسفنجی تمیز گردوغبار را از روی دیوار پاک‌کنید. استفاده از اسکاچ زبر باعث آسیب به بافت کاغذدیواری و پاره شدن آن خواهد شد.

* محلولی از آب و مواد شوینده تهیه کنید. دقت داشته باشید که میزان ماده شوینده باید به اندازه‌ مناسب باشد که بتواند کثیفی‌ها را از بین ببرد. برای این منظور محلول آب گرم و ریکا انتخاب‌های خوبی خواهند بود. همچنین برای پاک کردن لکه‌های خودکار و یا ماژیک می‌توانید از محلول بسیار رقیق آب و وایتکس استفاده کنید.

*پارچه‌ای تمیز با توجه به مشخصاتی که در قسمت قبل گفته شد را در آب فروکنید، آب آن را با فشردن خارج کرده و بعد خیلی آرام بر روی کاغذدیواری بمالید.

*البته اگر برای اولین بار کاغذدیواری را می‌شویید، این کار را بر روی قسمت کوچکی از آن امتحان کنید؛ درصورتی‌که مشکلی ایجاد نشد عملیات تمیزکاری را بر روی سایر قسمت‌ها ادامه دهید.

 


در مرحله شستن، پارچه نرم را می‌بایست خیلی آرام از پایین به بالا بر روی کاغذدیواری بکشید.


 

*در هر زمان فقط یک قسمت از کاغذدیواری را تمیز کنید.

*بعد از شستن قسمت موردنظر، با کمک پارچه نمناک (فقط آب) آن را تمیز کنید تا مواد شوینده از روی دیوار پاک شود.

*در این مرحله بلافاصله با دستمالی خشک کاغذدیواری را خشک‌کنید.

*حالا به سراغ قسمت بعدی بروید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

 

از بین بردن لکه جوهر بر روی کاغذدیواری

اگر بر روی کاغذدیواری لکه جوهری ایجادشده، گچ خیاطی روشی مؤثر برای از بین بردن لکه خواهد بود. بعد از استفاده از گچ خیاطی بر روی لکه با استفاده از مسواکی نرم آن را پاک‌کنید. در این بخش باید مراقب باشید به بافت کاغذدیواری صدمه نزنید. همین‌طور تمیزکاری را طوری انجام دهید تا لکه جوهر پخش نشود.

 

۲- تمیز کردن کاغذدیواری‌های غیرقابل شستشو

این نوع از کاغذدیواری‌ها را می‎توان با پارچه نرم گردگیری کرد. توجه داشته باشید، ممکن است لکه‌هایی که بر روی این نوع از کاغذدیواری‌ها ایجاد می‌شوند را نتوان از بین برد؛ اما به‌کارگیری راهکار زیر در این زمینه می‌تواند مفید باشد:

– با یک گوش پاک‌کن ذرات موادی که بر روی کاغذدیواری باعث ایجاد لکه شده است را پاک‌کنید.

– سپس توسط دستمالی خشک آن را پاک‌کنید. این کار را تا جایی انجام دهید که اثر لکه به‌طورکلی پاک شود.

 

سخن پایانی

کاغذدیواری‌ها جلوه جدید به فضای خانه می‌دهند. این ابزارهای زیبایی با توجه به تنوعی که دارند می‌توانند در همه نوع دکوراسیون استفاده شوند. یکی از رازهای مهم انتخاب کاغذدیواری علاوه بر چیدمان خانه، توجه به قابلیت شستشوی آن‌ها است.

در این صورت شما به‌راحتی می‌توانید از کاغذدیواری‌ها استفاده کنید و با خیال راحت گردگیری کرده و سالی یک‌بار آن‌ها را بشویید. همچنین درصورتی‌که لکه‌ای بر روی کاغذدیواری ایجاد شد به‌راحتی لکه‌زدایی کنید. علاوه بر مواردی که در متن بیان شد، توجه داشته باشید برای از بین بردن لکه مداد رنگی روی کاغذدیواری از خمیردندان و مسواک استفاده کنید.

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو* 

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

 

منابع

https://www.chidaneh.com/

https://www.chidaneh.com/ideabooks/interior-

https://www.wikihow.com/

https://www.rd.com/home/

http://www.hgtv.com/design/

http://homeguides.sfgate.com/

http://www.wallpaperwarehouse.com/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *