عنوان پست میاد اینجا

چه چیزهایی را می‌توان با بخارشوی نظافت کرد؟

 

دستگاه‌های بخارشوی امروزه نقش مهمی در نظافت سطوح ایفا می‌کنند. این دستگاه‌ها در مدل‌های متنوعی طراحی‌شده‌اند و علاوه بر شستشوی انواع سطوح، از قابلیت ضدعفونی کردن نیز برخوردار هستند. دستگاه‌های بخارشوی به بهداشت محیط خانه و سلامت افراد کمک می‌کنند؛ زیرا برخورد بخار با دمای بالا به سطوح مختلف باعث از بین رفتن آلودگی‌های موجود می‌شود. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با دستگاه بخارشوی و موارد کاربرد آن آشنا شوید.

 

کاربرد بخارشوی

چه چیزهایی را می‌توان با بخارشوی نظافت کرد؟

 

چه چیزهایی را می‌توان با بخارشوی نظافت کرد؟

      فر و صفحه روی اجاق

تمیز کردن چربی و غذاهای ریخته شده در داخل فر کار بسیار سختی است. برای این کار اسپری‌های تمیزکننده زیادی وجود دارند؛ اما اغلب این محصولات سمی هستند و فضای آشپزخانه را با بوی مواد شیمیایی پر می‌کنند. به‌جای این مواد شیمیایی می‌توان از دستگاه بخارشوی استفاده کرد. این وسیله یک شیوه سالم برای محیط‌زیست محسوب می‌شود و هیچ‌گونه بوی مشمئزکننده‌ای را در محیط تولید نمی‌کند؛ بااین‌حال باید در هنگام استفاده از این وسیله دقت لازم را داشته باشید و آن را مستقیماً به سمت المنت‌های فر نگیرید؛ زیرا ممکن است منجر به از کار افتادن فر شود. برس بخارشوی برای از بین بردن لکه‌های چربی موجود بر روی درهای شیشه‌ای کاربرد دارد. بهترین گزینه برای تمیز کردن میله‌های فلزی داخل فر نیز، برس سیمی بخارشوی است. با امتحان این برس‌ها بر روی مکانی بدون استفاده می‌توانید از عملکرد و کارایی صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

 

کاربرد بخارشوی

با امتحان برس‌ها بر روی مکانی بدون استفاده، از عملکرد و کارایی صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

 

      باربیکیو

استفاده از دستگاه بخارشوی، تمیز کردن باربیکیو را آسان‌تر می‌سازد. تنها باید توجه داشته باشید که این کار را در محیط باز انجام ندهید؛ زیرا بخارشوی در هوای مرطوب عملکرد و کارایی قابل قبولی نخواهد داشت. اقدامات لازم برای تمیز کردن باربیکیو را می‌توانید همانند فر و اجاق‌گاز انجام دهید.

      ذوب کردن یخ فریزر

بخارشوی راه‌حل بسیار مناسبی برای خلاص شدن از دست برفک‌های یخچال به شمار می‌رود. گرمای این وسیله محیط فریزر را بدون بهره‌گیری از پودرهای شوینده استریلیزه می‌کند. برای این منظور ابتدا کشوهای فریزر را بیرون بیاورید و یک ظرف جهت جمع‌آوری یخ‌ها و مواد زائد در زیر آن قرار دهید. این وسیله کمک می‌کند تا تکه‌های یخ به‌راحتی از یخچال جدا شوند. درنهایت با کمک یک پارچه، تمام سطوح فریزر را تمیز و خشک‌کنید.

      پنجره‌ها

دستگاه بخارشوی، وسیله‌ای بسیار کاربردی برای تمیز کردن شیشه و پنجره‌ها است؛ زیرا استفاده از پارچه و آب پس از مدتی موجب خستگی دست‌ها می‌شود. دستگاه‌های بخارشوی با پاشیدن بخار داغ بر روی شیشه، آن را کاملاً تمیز می‌کنند. در آخرین مرحله می‌توانید با کمک حوله مخصوص دستگاه به خشک‌کردن شیشه بپردازید.

      کف‌های سخت

دستگاه بخارشوی برای تمیز کردن سطح کاشی حمام و آشپزخانه بسیار مناسب است. این وسیله به سبب قدرت و نفوذ بالای خود، باکتری‌ها را از بین می‌برد و درزهای کاشی را به‌راحتی تمیز می‌کند.

 

کاربرد بخارشوی

تمیز کردن کف‌های سخت

 

      مبلمان و صندلی‌ها

اغلب دستگاه‌های بخارشوی دارای تجهیزاتی برای تمیز کردن مبلمان هستند. با اتصال تجهیزات به دستگاه بخارشوی و کشیدن آن بر روی مبلمان، می‌توانید گردوغبار و لکه‌های موجود را از بین ببرید. همچنین این تجهیزات برای تمیز کردن پرده‌ها نیز به کار می‌روند.

      فرش و قالیچه

دستگاه بخارشوی بهترین وسیله برای تمیز کردن فرش و قالیچه محسوب می‌شود. با کمک این وسیله می‌توانید بسیار سریع و مؤثر به تمیز کردن بخشی از فرش بپردازید. اگر لکه‌ای بر روی فرش باشد، فشار زیاد بخار می‌تواند آن را به‌طور کامل از بین ببرد.

      بهداشتی کردن تشک‌ها

دمای بسیار زیاد بخار تولیدشده توسط دستگاه بخارشوی انگل‌ها و میکروب‌های گردوغبار را از بین می‌برد. این دستگاه برای افراد مبتلا به آلرژی بسیار کارآمد است. البته توجه داشته باشید که تشک می‌بایست پیش از تمیز کردن کاملاً خشک باشد.

کاربرد بخارشوی

دستگاه بخارشوی انگل‌ها و میکروب‌های گردوغبار را از بین می‌برد.

 

      شیرهای آب

تمیز کردن شیرهای آب به دلیل وجود شیارها و درزهای بسیار، کار دشواری است؛ اما دستگاه بخارشوی با برخورداری از سری‌های مناسب و استفاده از فشار بالای بخار، تمام درزهای موجود را تمیز می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

دستگاه بخارشوی وسیله‌ای است که با استفاده از بخار آب به تمیز کردن محیط اطراف کمک می‌کند. بخار با دمای بالا موجب میکروب‌کشی و پاکیزگی سطوح می‌شود. دستگاه بخارشوی در سه مدل دستی، تی بخار و چندمنظوره در بازار وجود دارد؛ از این‌رو در هنگام خرید این وسیله باید با توجه به نیاز خود مدل مناسب را انتخاب کرد. این دستگاه را می‌توان در حوزه‌های مختلف نظافتی مورداستفاده قرار داد. درواقع دستگاه بخارشوی راه‌حل مناسبی برای تمیز کردن فر، باربیکیو، پنجره‌ها و کف‌های سخت و ذوب کردن یخ‌های فریزر محسوب می‌شود.

 

راه‌هایی برای نظافت کف خانه را فرا بگیرید.

 


*برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*


 

منابع

 

adaservice.ir

Donya-e-eqtesad.com

hamiltonchef.com

yasshouse.com

id118.ir

kavyab.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *