عنوان پست میاد اینجا

نکاتی در نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی

آیا می‌دانید گردوخاک و کثیفی روی چراغ‌ها می‌تواند تا ۵۰ درصد از میزان روشنایی محیط را کم کند؟! لامپ‌های خاک گرفته علاوه بر کاهش روشنایی ظاهر محیط را نیز ناخوشایند جلوه می‌دهند. اگر شما هم قصد نظافت چراغ‌های خانه را دارید با ما همراه باشید! در ادامه به معرفی نکاتی در نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی و دیگر قسمت‌های خانه خواهیم پرداخت.

 

 

نظافت لوستر

نظافت لوستر

نکاتی در نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی

بسیاری از افراد در خانه‌تکانی‌ها توجه چندانی به تمیزی لامپ‌ها و چراغ‌های روشنایی سرویس بهداشتی و دیگر بخش‌های خانه ندارند! اما نظافت چراغ‌ها علاوه بر اینکه زیبایی و پاکیزگی خانه را به چشم می‌آورد، موجب افزایش نور محیط نیز خواهد شد! نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی تفاوت چندانی با نظافت دیگر چراغ‌های خانه ندارد. ازاین‌رو ما نیز در کنار نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی نکاتی را در مورد نظافت دیگر چراغ‌های خانه بیان می‌کنیم.

نکات قابل‌توجه قبل از نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی

در زیر برخی از نکاتی که پیش از نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی باید به آن توجه شود را بیان خواهیم داد.

  1. قبل از انجام هر کاری چراغ موردنظر را خاموش کنید! این کار موجب می‌گردد تا علاوه بر بهتر دیده شدن کثیفی‌ها، چشمتان نیز دچار آسیب نشود.
  2. پس از خاموش کردن چراغ چند دقیقه منتظر بمانید تا لامپ به‌خوبی سرد شود! این کار از سوختگی دست‌ها و همچنین ترکیدگی چراغ براثر برخورد مواد شوینده سرد جلوگیری می‌کند.

با لمس کردن می‌توان از خنک بودن لامپ اطمینان حاصل کرد.

  1. اگر امکان جدا کردن چراغ‌های سرویس بهداشتی یا حمام برایتان مقدور نباشد می‌بایست پیش از خاموش کردن چراغ و شروع نظافت به فکر تأمین نور محیط باشید! برای این کار می‌توانید از یک چراغ سیار استفاده کنید.

 

 

وسایل موردنیاز برای نظافت چراغ‌های سرویس بهداشتی و دیگر بخش‌های خانه

دستمال مناسب و مواد شوینده نخستین مواد لازم برای پاک کردن و نظافت چراغ‌های خانه هستند! البته برای نظافت لوسترهای بزرگ و چراغ‌هایی که امکان جداسازی آن وجود ندارد شما به یک تکه پارچه بزرگ و هم‌چنین چهارپایه یا نردبان نیاز خواهید دشت! پارچه را در زیر محیط چراغ پهن کنید تا گردوخاک بر روی اثاثیه ننشیند. توصیه می‌گردد برای جلوگیری از ورود گردوخاک به دهان یک ماسک بهداشتی نیز برای خود تهیه کنید.

 

نکاتی که در زمان نظافت چراغ‌ها باید به آن‌ها توجه کرد!

هر مدل لامپ نظافت مخصوص به خود را می‌طلبد!

به‌عنوان‌مثال بهتر است چراغ‌های کم‌مصرفی که پوششی نداشته و یا درون حباب قرار دارند را پیش از تمیز کردن از سرپیچ جدا کرد.

حال اگر قصد نظافت لوسترهای بزرگ و سنگین را دارید توصیه می‌کنیم این کار را بدون جداسازی قطعات انجام دهید.

در هنگام بالا رفتن از نردبان و یا چهارپایه علی‌الخصوص در سرویس بهداشتی یا حمام، تمهیداتی برای لیز نخوردن بیندیشید.

نظافت لوستر

نظافت لوستر

 برای تمیز کردن لامپ‌های رشته‌ای معمولی و کم‌مصرف از اسپری کردن مواد شوینده به‌صورت مستقیم بر روی چراغ خودداری کنید! چراکه نفوذ مایعات به داخل چراغ می‌تواند خطر سوختگی یا اتصالی را به همراه داشته باشد. 

  • برای این کار می‌توانید از یک پارچه نمناک و یا اسپری کردن مواد شوینده بر روی پارچه خشک استفاده کنید.
  • البته ناگفته نماند استفاده مستقیم از مواد شویند بر روی برخی از تزئینات آویزان لوستر که فاقد اتصالات الکتریکی هستند مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
  • اگر میزان کثیفی‌ها زیاد باشد استفاده از محلول سرکه و آب نیز گزینه مناسبی خواهد بود.
  • در طول فرآیند نظافت چراغ‌ها هیچ‌گاه از پاک‌کننده‌های حاوی آمونیاک استفاده نکنید! این مواد رنگ قلاب‌های فلزی طلایی و نقره‌ای‌رنگ لوستر و تزئینات چراغ را از بین خواهند برد.
  • برای تمیز کردن لامپ‌ها دارای حباب در سرویس بهداشتی تنها به تمیز کردن حباب بسنده نکنید! چراکه احتمالاً در فضای داخلی این حباب‌ها بقایای بسیاری از حشرات وجود دارند که باعث کاهش نور محیط می‌شوند.
  • پس از جداسازی حباب یا پوشش چراغ می‌توانید آن را با آب و صابون بشویید.
  • در پایان کار و پیش از روشن کردن چراغ از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید.

کلام پایانی

شاید تاکنون کمتر به نظافت و تمیزی چراغ‌های سرویس بهداشتی و دیگر قسمت‌های خانه اهمیت می‌دادیم! اما با خواندن این مقاله و اثرات آن بر زیبایی و به‌خصوص کاهش نور محیط، بهتر است از همین حالا به فکر تمیزی چراغ‌های خانه باشیم.

چراکه باگذشت زمان شاید متوجه نشویم که کاهش نور محیط به دلیل عدم نظافت لامپ‌ها باشد! به همین دلیل مجبور خواهیم شد جهت تأمین نور از چراغ‌های بیشتری استفاده کنیم.

این امر در درازمدت علاوه بر افزایش مصرف انرژی هزینه‌های زیادی را برایمان به همراه خواهد داشت.

به همین منظور توصیه می‌کنیم هر چند وقت یک‌بار نظافت چراغ‌های خانه را در دستور کار قرار دهید.*برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*نظافت لوستر

نظافت لوستر

منابع

https://www.wikihow.com/

https://www.lampsplus.com/

https://blog.1000bulbs.com/

https://www.lamprecycling.com/

https://www.lbclighting.com/

http://www.build.com.au/

https://www.onegoodthingbyjillee.com/

http://www.tidyhouse.info/

http://cleanmyspace.com/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *