عنوان پست میاد اینجا

نکاتی در نظافت آشپزخانه

آشپزخانه محلی برای تجمع چربی‌ها است و لوازم مختلف و زوایای دور از چشم بسیاری در آن وجود دارد! به همین دلیل نظافت آشپزخانه امری وقت‌گیر است و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد. توجه به یک سری از نکات به شما در نظافت سریع‌تر و بهتر آشپزخانه کمک خواهد کرد. در ادامه نکاتی در نظافت آشپزخانه را بیان می‌کنیم.

 

 

نکاتی در نظافت آشپزخانه

نکاتی در نظافت آشپزخانه

نکاتی در نظافت آشپزخانه

در اینجا به بیان نکاتی در نظافت آشپزخانه می‌پردازیم. برای تمیز کردن آشپزخانه از جارو زدن، استفاده از مواد ضدعفونی کننده طبیعی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده می‌شود. این روش‌ها را در زیر توضیح داده شده است.

 

 آشپزخانه را هرروز جارو بزنید

هر شب پس از صرف شام، آشپزخانه را جارو کنید! خرده‌های نان و ذراتی از غذا که روی زمین می‌ریزند عامل مؤثری برای تجمع حشراتی نظیر سوسک و مورچه هستند. به همین دلیل توصیه می‌شود که شما پیش از خوابیدن با جارو و خاک‌انداز دستی به سر و روی آشپزخانه خود بکشید.

 

 جوش‌شیرین را فراموش نکنید

شاید برایتان جالب باشد! اما جوش‌شیرین را می‌توانید به‌عنوان یک ماده تمیزکننده استفاده کنید! این ماده طبیعی علاوه بر قیمت مناسب، به‌سادگی در دسترس است. همچنین استفاده از جوش‌شیرین هیچ‌گونه خطری برای شما و اطرافیانتان نخواهد داشت.

به همین منظور شما می‌توانید مقداری جوش‌شیرین را روی لوازمی نظیر یخچال، ماکروویو، اجاق‌گاز و … بریزید! سپس یک دستمال مرطوب را به‌آرامی روی آن بکشید. در آخر با کمی آب قسمت موردنظر را بشویید.

 

از سرکه برای شستن ظرف‌های چرب استفاده کنید

شستشوی ظرف‌های چرب ساده‌تر از چیزی هست که فکر می‌کنید! شما می‌توانید برای شستن ظرف، ماهیتابه و قابلمه چرب از سرکه استفاده کنید.

برای انجام این کار، سینک ظرف‌شویی را پر از آب داغ کنید و سه یا چهار قاشق غذاخوری سرکه سفید درون آب بریزید. خاصیت اسیدی سرکه تأثیر بسزایی در پاک شدن چربی‌ها دارد.

نکاتی در نظافت آشپزخانه

نکاتی در نظافت آشپزخانه

سینک ظرف‌شویی را با لیموترش بشویید

هنگام نظافت آشپزخانه لازم نیست که حتماً از مواد تمیزکننده شیمیایی استفاده کنید! به‌عنوان نمونه شستشو و ضدعفونی سینک ظرف‌شویی یکی از مسائل چالش‌برانگیز در نظافت آشپزخانه است.

پسماند غذا و ذرات چربی می‌تواند منجر به گرفتگی راه‌آب سینک ظرف‌شویی شود! در همین راستا مواد تمیزکننده متنوعی وجود دارند که ذرات باقیمانده را حل کرده و از بین می‌برند.

به همین منظور می‌توانید از مواد طبیعی نظیر لیموترش نیز استفاده کنید! قدرت پاک‌کنندگی لیموترش شما را شگفت‌زده خواهد کرد! مخصوصاً اگر که لیموترش را با سرکه و جوش‌شیرین ترکیب کنید.

 

از دستمال‌های میکرو فایبر استفاده کنید

تی و سطل آب را کنار بگذارید! برای نظافت کف آشپزخانه بهتر است که از دستمال‌های میکرو فایبر استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند که آشپزخانه شما چه نوع کف‌پوشی دارد! شما می‌توانید با یک دستمال میکرو فایبر مرطوب به‌سادگی کف آشپزخانه خود را تمیز کنید.

فقط توجه داشته باشید که در صورت کثیف شدن پارچه، آن را درون سینک ظرف‌شویی بشویید! این امر باعث می‌شود تا پارچه تمیز شود و کثیفی آن به کف‌پوش آشپزخانه منتقل نشود.

نظافت آشپزخانه

نظافت آشپزخانه

اسکاچ و سیم ظرف‌شویی گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه‌ها نیستند

نکته قابل‌توجه دیگر در نظافت آشپزخانه عدم استفاده از اسکاچ و سیم ظرف‌شویی برای از بین بردن لکه‌ها است.

هنگامی‌که با لکه‌ای بر روی کف‌پوش آشپزخانه مواجه می‌شوید، چه می‌کنید؟! شاید استفاده از اسکاچ نخستین گزینه‌ای باشد که به ذهن شما می‌رسد! اما بهتر است این موضوع را فراموش کنید! به‌جای استفاده از اسکاچ می‌توانید از تمیزکننده‌های دیگر استفاده کنید.

 

اجاق‌گاز را با آب‌اکسیژنه و جوش‌شیرین تمیز کنید

ترکیب آب‌اکسیژنه با جوش‌شیرین گزینه مناسبی برای تمیز کردن چربی‌های روی اجاق‌گاز است! درواقع شما می‌توانید آب‌اکسیژنه و جوش‌شیرین را ترکیب کنید و با استفاده از آن چربی‌های روی سر شعله و میله‌های اجاق‌گاز را پاک کنید.

 

کویل یخچال را با استفاده از جاروبرقی پاک کنید

پشت یخچال (کویل) محل مناسبی برای تجمع گردوغبار است! شما می‌توانید به‌راحتی گردوغباری که بر روی کویل یخچال می‌نشیند را از بین ببرید.

به همین منظور به یک جاروبرقی نیاز دارید! درواقع شما با استفاده از یک جاروبرقی می‌توانید کویل یخچال را به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر تمیز کنید.

 

 

نکات مهم در نظافت آشپزخانه

ما در این مقاله نکاتی را پیرامون نظافت آشپزخانه بیان کردیم! توجه به این نکات به شما در نظافت خانه کمک خواهد کرد.

به‌عبارت‌دیگر این نکات تمیز کردن آشپزخانه را برای شما راحت‌تر می‌کند. همچنین با این نکات آشپزخانه شما همیشه برق خواهد زد.

نظافت آشپزخانه

نظافت آشپزخانه

 

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*منابع

https://www.thekitchn.com/

https://cutediyprojects.com/

https://home.howstuffworks.com/

https://www.consumer.org.my/

https://www.thespruce.com/

https://www.redgoldtomatoes.com/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *