عنوان پست میاد اینجا

نحوه شستشوی پرده توری

هنگام نظافت خانه، تازه متوجه خواهید شد که پرده‌های توری خانه شما تا چه اندازه کثیف است! زیرا پرده‌های توری محل مناسبی برای تجمع گردوغبار هستند. به همین دلیل لازم است که پرده‌های توری هرازگاهی شسته شوند. همچنین شستشوی پرده‌های توری سبب می‌شود تا این پرده‌ها شکل مناسب خود را حفظ کنند. در ادامه نحوه شستشوی پرده‌های توری را توضیح خواهیم داد.

 

شستشوی پرده توری

شستشوی پرده توری

چگونه پرده‌های توری را بشوییم؟

بسیاری از افراد با نحوه صحیح شستشوی پرده‌های توری آشنا نیستند. جای نگرانی نیست! ما در این مقاله نحوه شستشوی پرده‌های توری را به‌طور گام‌به‌گام بیان می‌کنیم.

به‌مرورزمان کثیفی و گردوغبار بسیاری بر پرده‌های توری می‌نشیند! بهتر است که قبل از شستشوی پرده‌های توری، گردوغبار روی آن را پاک کنید.

جوش‌شیرین و سرکه ازجمله پاک‌کننده‌های طبیعی هستند که پرده‌های شما را سفیدتر و درخشان‌تر نشان خواهند داد! هرکدام از این مواد سبب از بین رفتن قارچ‌ها و کپک‌ها و همچنین بوی نامناسب پرده می‌شوند.

برای اینکه پرده بیشتر تمیز شود می‌توان هم از سرکه و هم از جوش‌شیرین استفاده کرد! اما یکی از آن‌ها هم برای شستشوی پرده‌های توری کفایت می‌کند.

 توصیه می‌شود که به‌طور هم‌زمان از جوش‌شیرین و سرکه برای شستشوی پرده‌های توری استفاده نکنید!شستشوی پرده‌های توری – مرحله اول

درون تشت یا وان حمام را با آب ولرم پر کنید! آب به ‌اندازه‌ای باشد که تمام پرده را پوشش دهد.

یک پیمانه سرکه به آب اضافه کنید تا پرده شما در آن خیس بخورد! اگر بوی سرکه برای شما آزاردهنده است می‌توانید کمی آب‌لیمو درون آب بریزید. آب‌لیمو نه‌تنها عطر تند سرکه را کاهش می‌دهد، بلکه موجب تمیز شدن پرده هم خواهد شد.

توجه داشته باشید که سرکه به پرده‌هایی که جنس کتان دارند آسیب می‌رساند! بنابراین درصورتی‌که از جنس پرده مطمئن نیستید، بهتر است از این مرحله بگذرید.

پرده توری را درون ظرف محتوی آب قرار دهید! پرده توری را درون ظرف حرکت دهید تا آب و سرکه تمام پرده را پوشش دهند.

 

شستشوی پرده توری

شستشوی پرده توری

نحوه شستشوی پرده‌های توری

حداقل یک ساعت صبر کنید! یا بگذارید پرده از شب تا صبح درون محلول آب و سرکه خیس بخورد.

این کار گردوغبار و همچنین بوی نامناسب پرده را از بین خواهد برد.

اگر می‌خواهید پرده توری بیشتر تمیز شود، پس از انجام کارهای فوق به سراغ جوش‌شیرین بروید! وان یا تشت حمام را با آب ولرم پر کنید و یک پیمانه جوش‌شیرین درون آن بریزید.

سپس پرده توری را به‌اندازه حداقل یک ساعت درون ظرف محتوی آب قرار دهید و بگذارید خیس بخورد. انجام این کار علاوه بر از بین بردن بوی نامناسب و گردوغبار، لکه‌های روی پرده را هم پاک می‌کند.

در پایان سراغ لکه‌های باقیمانده بروید! برای از بین بردن لکه‌ها، یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با یک‌چهارم پیمانه آب ترکیب کنید.

این محلول را به‌طور مستقیم بر روی لکه‌ها بمالید! سپس کمی سرکه بر روی لکه ریخته و به‌آرامی روی آن بکشید.

شستشوی پرده‌های توری – مرحله دوم

پس از گرفتن گردوغبار پرده توری، نوبت به شستشوی آن می‌رسد! اکثر پرده‌ها مخصوصاً آن‌هایی که از جنس کتان یا پلی‌استر هستند را می‌توانید توسط ماشین لباسشویی بشویید.

اما پرده‌های ابریشمی یا پشمی را لازم است که با دست بشویید! به‌طورکلی بهتر است پرده‌های ظریف توسط دست شسته شوند. این پرده‌ها را معمولاً در یک ظرف آب سرد و با استفاده از مواد تمیزکننده می‌شویند.

برای شستن پرده‌های توری از مواد شوینده مناسب استفاده کنید! ممکن است با استفاده از هر نوع شوینده‌ای بتوانید پرده توری خود را بشویید؛ اما انتخاب درست مواد شوینده متناسب با پارچه بکار رفته در پرده، بسیار حائز اهمیت است.

 درصورتی‌که پرده توری شما قابل شستشو با ماشین لباسشویی است، آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید. 

می‌توانید برای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی پرده توری را همراه با لباس‌های سفید دیگر بشویید! این امر به گردش بهتر پرده توری درون ماشین لباسشویی هم کمک خواهد کرد.

وقت روشن کردن ماشین لباسشویی است! مدت‌زمان کمی را برای شستشوی پرده توری در نظر بگیرید. همچنین از مواد شوینده به‌اندازه مناسب استفاده کنید.

در صورت تمایل می‌توانید ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین هم به مواد شوینده ماشین لباسشویی اضافه کنید.

از مواد نرم‌کننده پارچه هم استفاده کنید! علاوه بر این می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری سرکه هم برای افزایش میزان لطافت پرده توری به مواد شوینده اضافه کنید.

پس از شستن پرده توری، لازم است آن را آویزان کنید تا خشک شود! پس‌ازاینکه پرده توری به‌طور کامل خشک شد می‌توانید آن را مجدداً آویزان کنید.

 

شستشوی پرده توری

شستشوی پرده توری

کلام آخر؛ نحوه شستشوی پرده‌های توری

 

در این مقاله نحوه شستشوی پرده‌های توری را بیان کردیم.

برای شستشوی پرده‌های توری لازم است که به یک سری از نکات توجه داشته باشید. در پایان چهار گام کلیدی جهت شستشوی پرده‌های توری را عنوان خواهیم کرد.

پیش از شستشوی پرده توری، لکه‌ها و گردوغبار روی آن را از بین ببرید.

پرده توری را در مدت‌زمان کوتاه و تحت دمای پایین بشویید.

از مواد شوینده متناسب با نوع پارچه بکار رفته در پرده توری استفاده کنید.

پس از شستشو، پرده توری را آویزان کنید تا خشک شود.

 

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو* 

منابع

https://www.wikihow.com/

https://www.doityourself.com/

https://www.cleanipedia.com/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *