عنوان پست میاد اینجا

نحوه تمیز کردن مبل چرم

مبل‌های چرم، به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین نوع از مبلمان، زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل شما می‌بخشند. این مبلمان به سبب نشستن گردوغبار و روغن‌های مورداستفاده، کثیف و لکه‌دار می‌شوند. تمیز کردن این مبلمان لوکس بسیار پیچیده است؛ زیرا استفاده از تمیزکننده‌های قوی ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با نحوه تمیز کردن مبل چرم آشنا شوید.

تمیز کردن مبل

تمیز کردن مبل

نحوه تمیز کردن مبل چرم

مبلمان چرمی به سبب راحتی، از طرفداران بسیار زیادی برخوردار هستند. این نوع از مبلمان کیفیت بسیار خوبی دارند و حتی با گذشت زمان نیز بهتر از قبل به نظر می‌رسند. مبلمان چرمی در کنار تمام مزیت‌های خود، نیازمند مراقبت و نگهداری صحیح هستند. تمیز کردن مرتب این وسایل علاوه بر حفظ زیبایی آن‌ها، به دوامشان نیز کمک می‌کند. در ادامه به راهکارهای تمیز کردن مبل چرمی پرداخته می‌شود:

 

از بین بردن آلودگی‌ها

ساده‌ترین روش برای تمیز کردن مبلمان چرمی، بهره‌گیری از جاروبرقی است. با استفاده از جاروبرقی، هرگونه آلودگی از جمله ذرات باقی‌مانده بزرگ را از روی مبل تمیز کنید. باید توجه داشته باشید که تمام قسمت‌های مبل حتی میان شکاف‌ها و اطراف پشتی‌ها نیز جارو کشیده شوند.

برس مویی جاروبرقی را به آن وصل کرده و سطح‌رویی چرم را با آن تمیز کنید. استفاده از برس مویی نرم و ملایم، احتمال خراشیده شدن سطح مبل را کاهش می‌دهد. پس‌از آن با بهره‌گیری از برس نرم پرپشت یا دستمال میکروفایبر، گردوخاک موجود بر روی سطح مبل را از بین ببرید. مراقب باشید تا قبل از آسیب‌دیدگی مبل‌های چرمی، آن‌ها را از تمام آلودگی‌ها تمیز کنید.

تمیز کردن مبل

تمیز کردن مبل

تمیز کردن چرم

برای تمیز کردن مبلمان چرمی می‌توانید از یک محلول خانگی استفاده کنید. برای این منظور ترکیب مساوی از آب مقطر و سرکه سفید را در یک سطل یا کاسه کوچک بریزید و بجوشانید. پس‌از آن محلول را در دمای اتاق گذاشته تا خنک شود. آب شیر ممکن است حاوی مواد شیمیایی دیگری باشد که موجب آسیب رساندن به مبل چرم شود. همچنین می‌توانید از تمیزکننده‌های شیمیایی چرم نیز کمک بگیرید. برای اطمینان از عدم آسیب رساندن به چرم، می‌توانید برچسب راهنما آن را مطالعه کنید.

یک پارچه را در محلول قرار دهید. مراقب باشید که پارچه موردنظر تنها مرطوب شود و خیس نباشد؛ زیرا مایع اضافی می‌تواند موجب آسیب رساندن به مبلمان چرم شما شود. تمیز کردن را از بالای مبل شروع کرده و به‌آرامی به سمت پایین بیایید. پارچه را مجدداً در محلول قرار دهید و به تمیز کردن ادامه دهید. درنهایت با استفاده از یک پارچه تمیز و نرم، به خشک‌کردن قسمت‌های مختلف چرم بپردازید.

 

از بین بردن لکه‌ها

در این مرحله، نوع چرم و لکه موردنظر را مشخص کنید. بهتر است به‌محض دیدن هرگونه لکه‌ها، آن‌ها را از روی سطح چرم پاک‌کنید. لکه‌های چربی می‌توانند از طریق محصولات زیبایی و یا مواد غذایی بر روی مبل چرم ایجاد شوند. با استفاده از یک دستمال نرم و خشک می‌توانید به‌راحتی لکه‌های چربی را از روی مبل از بین ببرید.

پس‌از آن مبل را به‌طور کامل خشک‌کنید. در صورت باقی ماندن لکه‌ها می‌توانید از پودر جوش‌شیرین یا آرد ذرت برای تمیز کردن آن‌ها کمک بگیرید. برای رفع لکه‌های جوهر، یک پنبه آغشته به الکل را بر روی لکه قرار دهید تا پاک شود. توجه داشته باشید که سطح چرم خیس نشود. پس‌از آن با یک پارچه مرطوب سطح موردنظر را پاک‌کرده و سپس آن را با یک پارچه تمیز خشک‌کنید.

جلا دادن به مبل چرم

برای جلا دادن به مبل چرم می‌توانید از محلول خانگی استفاده کنید. برای این منظور ۱۰ الی ۱۵ قطره روغن لیمو یا روغن درخت چای را با دو فنجان سرکه سفید ترکیب کنید؛ سپس محلول را به‌خوبی هم بزنید تا به‌طور کامل مخلوط شوند. در این مرحله از روغن‌زیتون استفاده نکنید؛ زیرا در طولانی‌مدت می‌تواند به چرم شما آسیب برساند.

محلول موردنظر را بر روی یک دستمال نرم یا حوله ریخته و به آرامی بر روی سطح مبل بکشید. پس از گذشت یک شب، به تمیز کردن مبل چرمی با یک پارچه نرم بپردازید. این عمل باید به‌صورت حرکت دایره‌ای از بالا به سمت پایین انجام گیرد.

 

نتیجه‌گیری

محصولات چرمی علاوه بر طبیعی بودن، ظاهر شیک و جذابی دارند. این محصولات به دلیل راحتی، انتخاب بسیار عالی برای استفاده در مبلمان هستند. مبل‌های چرم با قرارگیری در اتاق پذیرایی و یا نشیمن، توجه تمامی افراد را به خود جلب می‌کنند. این وسایل در کنار تمام مزایا، جهت مراقبت و نگهداری به توجه خاصی احتیاج دارند.

برای تمیز کردن مبلمان چرم می‌توان از انواع روش‌ها و مواد شیمیایی و خانگی استفاده کرد؛ اما برخورداری از شوینده‌های نامناسب برای نظافت این محصولات ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. در مقاله حاضر به معرفی راهکارهای تمیز کردن مبلمان چرم پرداخته شد که با کمک آن‌ها می‌توانید طول عمر این وسایل را افزایش دهید.

تمیز کردن مبل

تمیز کردن مبل

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو* 

منابع

balootco.ir

persianv.com

datees.ir

tebyan -ardebil.ir

chidaneh.com

dastesabz.com

setare.com

adibcarpet.com

wikihow.com

topcleaningsecrets.com

forbes.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *