عنوان پست میاد اینجا

نحوه تمیز کردن قاب گوشی

قاب گوشی‌های موبایل از جنس‌های مختلفی نظیر ژله‌ای، سیلیکونی و فلزی ساخته می‌شوند. برخی از افراد قاب‌های گوشی را برای زیباتر شدن و برخی برای محافظت از گوشی در برابر ضربه مورداستفاده قرار می‌دهند. این قاب‌ها به‌راحتی آلودگی‌های دست و محیط اطراف را به خود جذب می‌کنند. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا روش صحیح تمیز کردن قاب گوشی موبایل آشنا شوید.

تمیز کردن قاب گوشی با مایع ظرف‌شویی

      مرحله اول

در ابتدا قاب را از گوشی موبایل جدا کنید؛ زیرا ممکن است آب و محلول پاک‌کننده به گوشی شما آسیب برسانند.

      مرحله دوم

دو قطره مایع ظرف‌شویی و یک لیوان آب را باهم مخلوط‌کنید. با کمک یک مسواک تمیز و آغشته به محلول تمیزکننده، به پاک کردن سطح قاب گوشی موبایلتان بپردازید. اگر به مسواک تمیز دسترسی ندارید، می‌توانید از یک دستمال مناسب کمک بگیرید. درواقع باید با استفاده از حرکات دایره‌ای یا بالا و پایین، آب و مایع ظرف‌شویی سطح قاب را تمیز کنید. این کار را برای سطح داخلی و بیرونی قاب انجام دهید.

      مرحله سوم

در این مرحله با استفاده از دستمال نرم یا میکروفایبر خشک، به‌خوبی قاب گوشی را پاک‌کنید تا مواد شوینده از روی آن حذف شود.

      مرحله چهارم

قاب گوشی را به مدت یک ساعت در هوای آزاد قرار دهید. توجه داشته باشید که گوشی را بلافاصله داخل قاب نگذارید؛ زیرا حتی مرطوب بودن قاب نیز ممکن است باعث آسیب دیدن گوشی‌تان شود.

 

تمیز کردن قاب گوشی با کمک یک مسواک تمیز و آغشته به محلول تمیزکننده

تمیز کردن قاب گوشی با کمک یک مسواک تمیز و آغشته به محلول تمیزکننده

 

نحوه تمیز کردن قاب گوشی با محلول ضدعفونی

      گام اول

گوشی را از داخل قاب بیرون آورید. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده، نباید گوشی‌تان در داخل قاب باشد؛ زیرا این مواد می‌توانند به گوشی آسیب برسانند.

      گام دوم

برای ضدعفونی کردن قاب گوشی بهتر است از الکل ۷۰ درصد و یا بیشتر استفاده کنید. برای این منظور مقداری الکل بر روی یک دستمال مناسب بریزید؛ سپس قاب را به کمک آن پاک‌کنید. همچنین می‌توانید با اسپری الکل مستقیماً بر روی قاب گوشی، به تمیز کردن آن بپردازید.

      گام سوم

در این مرحله با استفاده از یک دستمال مرطوب قاب گوشی را تمیز کنید.

      گام چهارم

برای خشک‌کردن قاب گوشی بهتر است از یک پارچه میکروفایبر کمک بگیرید. ابتدا تمام قسمت‌های مرطوب قاب را تمیز کنید؛ سپس آن را به مدت یک ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. درنهایت گوشی را در داخل قاب بگذارید.

 

 

نظافت قاب گوشی

تمیز کردن قاب گوشی با کمک دستمال و الکل

تمیز کردن لکه‌های سخت از روی قاب گوشی

     مرحله اول

برای تمیز کردن لکه‌های سخت موجود بر روی قاب گوشی از جوش‌شیرین کمک بگیرید. درواقع لکه‌های چربی یا به‌جامانده از مواد غذایی و سس به‌سختی پاک می‌شوند؛ اما می‌توان این لکه‌ها را با ریختن مقدار کمی جوش‌شیرین بر روی قاب از بین برد. برای این منظور مقداری جوش‌شیرین بر روی لکه بریزید و ۵ دقیقه منتظر بمانید.

     مرحله دوم

در این مرحله یک مسواک مرطوب را بر روی لکه بکشید تا به‌طور هم‌زمان جوش‌شیرین و لکه را از روی قاب بردارید. با استفاده از یک دستمال مرطوب و نرم، قاب گوشی را به‌خوبی تمیز کنید. درنهایت اجازه دهید قاب در هوای آزاد خشک شود. توجه داشته باشید بهتر است دستمال را به‌آرامی بر روی قاب حرکت دهید تا در اثر مالش جوش‌شیرین به رنگ یا طرح روی قاب آسیبی وارد نشود.

نتیجه‌گیری

قاب گوشی تنها برای محافظت از آن مورداستفاده قرار نمی‌گیرد؛ بلکه از کثیف و آلوده شدن گوشی در برابر گردوخاک و لکه‌ها جلوگیری می‌کند. از آنجایی‌که بر روی گوشی‌ها خاک و باکتری‌های مختلفی   وجود دارد، بسیار حائز اهمیت است که آن‌ها را به‌طور منظم تمیز کنید. شما می‌توانید برای پاک کردن قاب گوشی از ترکیب آب و مایع ظرف‌شویی، الکل و جوش‌شیرین کمک بگیرید. با استفاده از این ایده‌ها قاب گوشی‌تان مانند روز اول تمیز خواهد شد.

 


*برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*


منابع

 

kavyab.com

mokhbernews.ir

Pars-parto.ir

setare.com

howtocleanstuff.net

wikihow.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *