عنوان پست میاد اینجا

نحوه از بین بردن بوی بد فرش

بوی بد فرش ممکن است به دلایل مختلفی از جمله رطوبت، باقی‌مانده مواد غذایی و یا غیره ایجاد شود. برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش، شستن آن یکی از راه‌‌های کارآمد است. بااین‌حال اگر قصد شستن فرش را ندارید، می‌توانید در ادامه مقاله با راه‌های دیگری برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش آشنا شوید.

بوی بد فرش

راه‌های خانگی برای از بین بردن بوی بد فرش

در این قسمت به معرفی چند راهکار و استفاده از رایحه‌های مختلف برای از بین بردن بوی بد فرش می‌پردازیم:

راهکار شماره ۱: اسطوخودوس

گل‌های اسطوخودوس می‌توانند به‌عنوان یک بوزدای قوی برای فرش مورداستفاده قرار بگیرند. برای این کار لازم است که ۱٫۲ پیمانه از گل‌های تازه اسطوخودوس را خُردکنید و داخل هاون بریزید. در این مرحله باید با پشت قاشق آن‌ها را فشار دهید تا بویشان آزاد شود.

حالا باید این گل‌های خوشبو را در کاسه بزرگ با جوش‌شیرین ترکیب کنید. این مخلوط را بر روی فرش بپاشید و ۳۰ دقیقه بعد فرش را جارو بزنید.

نکته: اگر جای موردنظر وسیع و یا شدت بو زیاد است، می‌توانید از ۱ پیمانه گل خورد شده و همچنین ۲ پیمانه جوش‌شیرین استفاده کنید. اجازه دهید تا این مواد به مدت یک شب بر روی محل موردنظر باقی بمانند.

 

 

راهکار شماره ۲: روغن اسانس

یکی دیگر از راه‌های از بین بردن بوی نامطبوع فرش استفاده از روغن اسانس است. این ماده در ترکیب با جوش‌شیرین و در مقایسه با سایر خوشبوکننده‌ها می‌تواند بسیار ارزان‌تر باشد. همچنین بسیار مؤثرتر نیز عمل کند. شما از هر روغنی با هر نوع رایحه‌ای می‌توانید استفاده کنید. اگر طرفدار عطر و بوی گل هستید رایحه‌های اسطوخودوس، رز و یاسمن را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در غیر این صورت می‌توانید از رایحه مرکبات این نوع از روغن‌ها استفاده کنید. همچنین برای بوهای زننده و تند رایحه‌هایی مانند سدر، چوب صندل و یا نعناع هندی پیشنهاد می‌شود.

برای استفاده از این ماده ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن را با ۱٫۲ پیمانه جوش‌شیرین ترکیب کنید. لازم است که ترکیب ایجادشده را به‌خوبی هم بزنید. بعداز این مرحله مخلوط به دست آمده را روی قسمتی از فرش که بوی نامطبوع دارد اسپری کرده و چند ساعت اجازه دهید تا اثر کند. بعداز این زمان می‌توانید فرش را جارو بزنید.

 

 راهکار شماره ۳: استفاده از بوراکس

بوراکس درواقع یک نمک قلیایی است که برای از بین بردن بوی بد فرش روشی ایمن و مؤثر شناخته می‌شود. این ماده غیر سمی از فروشگاه‌های ویژه برای تمیز کردن منزل قابل تهیه است. همچنین لازم به ذکر است که شما می‌توانید آن را مانند جوش‌شیرین استفاده کنید. برای استفاده از بوراکس آن را بر روی فرش بپاشید و چند ساعت صبر کنید. بعد از گذشت این زمان روی فرش را جاروبرقی بکشید.

توجه داشته باشید بوراکس به‌تنهایی قادر است بوی بد فرش را از بین ببرد. درعین‌حال شما می‌توانید از روغن ضروری که در بالا اشاره کردیم و یا گل‌های خشک‌شده مانند اسطوخودوس به بوراکس اضافه کنید.

 

 

چطور بوی فرش را از بین ببریم؟

همیشه استفاده از مواد طبیعی راه‌حلی مؤثر و کم‌هزینه برای حل مشکلات نظافتی است که در خانه پیش می‌آید. در این راستا برای حل مشکلاتی مانند از بین بردن بوی بد فرش نیز می‌توان از این دسته از مواد کمک گرفت؛ به‌عنوان‌مثال همین‌طور که در متن بیان شد جوش‌شیرین قادر است بوی بد ناشی از رطوبت و سایر موارد را از بین ببرد. گیاه اسطوخودوس نیز رایحه خوبی از خود به‌جا خواهد گذاشت. در این میان شما می‌توانید گیاهان خوش‌بوی دیگر مانند صدر، صندل، رز و همچنین یاسمن را نیز امتحان کنید و از آن‌ها برای ایجاد رایحه خوش‌بو در محل زندگی خود بهره بگیرید.

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو*منابع

https://www.chidaneh.com

http://tabnakbato.ir

http://blog.eskano.com

https://www.ninisite.com

http://www.akairan.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *