عنوان پست میاد اینجا

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

اولین کاری که کودکان در برخورد با اسباب‌بازی‌های خود انجام می‌دهند، بردن آن‌ها به داخل دهان است. حس چشایی، به‌عنوان قوی‌ترین حس کودکان، منجر به انجام این کار می‌شود؛ بنابراین والدین ابتدا باید از تمیز بودن اسباب‌بازی‌ها مطمئن شوند و سپس آن را به کودک بسپارند. اسباب‌بازی‌ها به‌راحتی در معرض آلودگی و بیماری قرار می‌گیرند و باید به‌صورت مداوم تمیز شوند. با ما همراه باشید تا شما را با شیوه تمیز کردن اسباب‌بازی کودک آشناسازیم.

 

مراحل تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

به‌طورکلی دو راه برای تمیز کردن اسباب‌بازی و وسایل کودک وجود دارد؛ اول شستن آن‌ها با آب گرم و صابون و دوم استفاده از محلول‌های بهداشتی مخصوص. اگر می‌خواهید به‌صورت دقیق‌تر اسباب‌بازی‌های کودک خود را تمیز کنید، مراحل زیر را انجام بدهید:

تمیز کردن اسباب‌بازی‌های پارچه‌ایا (مانند عروسک)

 

۱٫برچسب راهنمای شستن اسباب‌بازی را بخوانید

بیشتر عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها برچسبی در کنار خود دارند که دما و شیوه شستن آن‌ها را نشان می‌دهد؛ به‌عنوان‌مثال، برخی از اسباب‌بازی‌ها نباید با آب تمیز شوند.

 

۲٫از ماشین لباس‌شویی استفاده کنید

 بیشتر اسباب‌بازی‌هایی که از جنس کتان یا پلی‌استر هستند را می‌توانید در ماشین لباس‌شویی بشویید. اگر این وسایل خیلی کثیف و حتی گِلی شده‌اند، مقداری جوش‌شیرین روی آن بپاشید و سپس درون ماشین قرار دهید.

 

۳٫اسباب‌بازی‌های پشمی را با دست بشویید

 لکه‌های ایجادشده روی اسباب‌بازی‌های پشمی را با دست و زیر شیر آب گرم بشویید. می‌توانید از مایع شوینده مخصوص لباس‌ها پشمی برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید.

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

 


اسباب‌بازی‌های پشمی را با دست بشویید


 

تمیز کردن اسباب‌بازی‌های پلاستیکی، چوبی، فلزی و برقی

از ماشین ظرف‌شویی استفاده کنید

اسباب‌بازی‌های کوچک پلاستیکی را می‌توانید با ماشین ظرف‌شویی بشویید. این اسباب‌بازی‌ها را در ردیف اول بالای ماشین ظرف‌شویی قرار دهید و پس از شستشو بگذارید خشک شوند.

 

با دست این اسباب‌بازی‌ها را بشویید

 اسباب‌بازی‌های بزرگ که داخل ماشین ظرف‌شویی قرار نمی‌گیرند را با دست بشویید. می‌توانید یک ظرف پر از آب و صابون درست کنید و این وسایل را داخل آن بشویید. اگر اسباب‌بازی‌ها خیلی کثیف بودند، از سرکه و جوش‌شیرین برای شستن آن‌ها استفاده کنید.

از ماده سفیدکننده برای ضدعفونی کردن اسباب‌بازی استفاده کنید

 مقدار بسیار کمی مایع سفیدکننده را با یک لیتر آب مخلوط‌کنید و هرچند وقت یک‌بار سطح اسباب‌بازی کودکان را با آن ضدعفونی کنید. برای تمیز کردن اسباب‌بازی‌ها، کمی مایع سفیدکننده را با آب مخلوط‌کنید.

 

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

تمیز کردن اسباب‌بازی‌های بزرگ

تمیز کردن عروسک و اسباب‌بازی‌های بزرگ کار سختی است؛ اما باید انجام شود. با استفاده از اسپری و دستمال‌های مرطوب می‌توانید این اسباب‌بازی‌ها را تمیز کنید. سطح بیرونی این وسایل را با آب‌پاش و مایع شوینده تمیز کنید. در انتها آن‌ها را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شوند.

 

زمان تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

حداقل ماهی یک‌بار باید اسباب‌بازی موردعلاقه کودک خود را تمیز کنید. روی تقویم یک تاریخ را مشخص کرده و آن را به تمیز کردن اسباب‌بازی و وسایل کودک اختصاص دهید. لازم نیست نسبت به تعداد دفعات تمیز کردن اسباب‌بازی کودک وسواس به خرج دهید؛ اما در موارد خاص حتماً آن‌ها را تمیز کنید؛ به‌عنوان‌مثال هر زمان کودک غذا می‌خورد و هم‌زمان بازی می‌کند یا بعد از سرماخوردگی یا اسهال باید اسباب‌بازی‌ها تمیز شوند.

 


هر وقت کودک اسباب‌بازی خود را وارد دهان کرد، می‌بایست پس‌از آن اسباب‌بازی را تمیز کنید تا میکروب روی اسباب‌بازی مرطوب ننشیند.


 

تمیز کردن اسباب‌بازی

کودکان عاشق اسباب‌بازی‌های خود هستند؛ اما از خطراتی نظیر آلوده بودن آن‌ها آگاهی ندارند. وظیفه والدین است که به‌صورت مرتب این وسایل را تمیز کنند. شیوه تمیز کردن اسباب‌بازی کودکان با توجه به جنس آن‌ها، متفاوت است. به‌طورکلی می‌توانید با دست و مواد شوینده این اسباب‌بازی‌ها را تمیز کنید.

اگر بدانید، کودکان شما از اولین راهی که ممکن است مریض شوند، اسباب‌بازی‌های آلوده و کثیف است، هرگز تمیز کردن اسباب‌بازی‌ها را پشت گوش نمی‌اندازید.

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

تمیز کردن اسباب‌بازی کودک

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل  دان‌شو* 

منابع:

wikihow.com/Clean-Baby-Toys

namnak.com

oabab.net

beytoote.com 

                           

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *