عنوان پست میاد اینجا

تلفن همراه را چگونه تمیز کنیم؟

این روزها استفاده از تلفن‌های همراه در میان اقشار مختلف جامعه فراگیر شده و کمتر کسی است که از این وسیله ضروری استفاده نکند. از طرفی، حتماً شما هم شنیده‌اید که تلفن‌های همراه جزو آلوده‌ترین لوازم افراد به شمار می‌روند و تمیز کردن آن‌ها یکی از راه‌های افزایش طول عمر و زیباتر جلوه دادنشان است. اگر پاکیزگی این وسیله کاربردی برایتان مهم است، در ادامه همراه ما باشید تا شما را با اصولی‌ترین روش تمیز کردن تلفن همراه آشنا‌ سازیم.

تمیز کردن موبایل

مراحل تمیز کردن تلفن همراه

 

۱- خاموش کردن و آماده‌سازی گوشی

خاموش کردن گوشی، اولین گام جهت تمیز کردن تلفن همراه محسوب می‌شود. همچنین، برای تمیز کردن نواحی داخلی گوشی لازم است تا باتری را جدا کنید. در صورت استفاده از قاب و کاور، نسبت به خارج‌سازی آن‌ها اقدام کرده؛ سپس با یک عدد دستمال نرم و بدون پرز که با نام دستمال‌های مایکرو فایبر شناخته می‌شوند، گردوغبار و یا لکه‌های معمول روی سطح تلفن همراه خود را پاک‌کنید.

تمیز کردن موبایل

تمیز کردن موبایل

 


اولین گام جهت تمیز کردن تلفن همراه، خاموش کردن آن است.


 

۲- تمیز کردن کیبورد و دکمه‌ها

درصورتی‌که تلفن همراه شما دارای کیبورد است، پیش از پاکیزگی صفحه‌نمایش باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. برای این کار باید گوش پاک‌کن را به ۴۰ درصد الکل و ۵۰ درصد آب مقطر آغشته کرده و در صورت عدم دسترسی از یک محلول محتوی ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد سرکه استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که به مرطوب کردن گوش پاک‌کن بسنده کنید و آن را به مقدار زیاد داخل محلول یا الکل نزنید؛ سپس به آهستگی تمیز کردن فضای بین دکمه‌های کیبورد را آغاز کنید. در حین تمیز کردن، فشار انگشتتان نباید به اندازه‌ای باشد که سبب داخل شدن محلول روی گوش پاک‌کن به درون‌گوشی شود. پس از اتمام کار، با بخش دیگر گوش پاک‌کن که خشک است، نواحی موردنظرتان را تمیز کنید. با این کار علاوه بر از بین بردن لکه‌ها، رطوبت ناشی از الکل نیز خنثی می‌شود.

 

۳- تمیز کردن پشت تلفن همراه

پس از انجام مراحل قبل، باید اقدام به تمیز کردن پشت دستگاه کنید که این موضوع کمی برای گوشی‌هایی با بدنه فلزی متفاوت است. برای تلفن‌های همراه با بدنه پلاستیکی می‌توانید از محلول‌هایی نظیر سرکه، الکل ساده ضدعفونی‌کننده یا ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید.

برای گوشی‌ها با بدنه فلزی لازم است تا با دقت و ایمنی بیشتری این کار را انجام دهید. شما با کمک آب مقطر ساده می‌توانید بدنه فلزی دستگاه را تمیز کنید. در صورت استفاده از محلول‌های خاص باید ابتدا آن‌ها را در یک ناحیه بسیار کوچک موردبررسی و آزمایش قرار دهید. برای این کار، دستمال مایکروفایبر را با محلول‌های یادشده مرطوب و سپس با حرکات دورانی شروع به تمیز کردن لکه‌ها کنید.

 

۴- از بین بردن خش و لک روی صفحه‌نمایش

شما با استفاده از یک خمیردندان یا کرم‌های از بین برنده خط و خش اتومبیل مانند Turtle Wax، M3 Scratch و… می‌توانید خش و لک روی صفحه‌نمایش را از بین ببرید. ابتدا مقداری خمیردندان ساده (نه ژله‌ای) را بر روی صفحه‌نمایش قرار دهید و با حرکت چرخشی دستمال، نسبت به رفع خط و خش‌ها اقدام کنید.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از سمباده‌های نرم و باکیفیت این کار را انجام دهید. یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای تمیز کردن صفحه‌نمایش، استفاده از خمیر آب و جوش‌شیرین است. پس از اتمام کار، به کمک دستمال مایکروفایبر نمدار و فشار مناسب، صفحه‌نمایش را تمیز کنید.

 

۵- پاک‌سازی لنز دوربین

لنز دوربین از جمله نواحی مهمی است که به‌طور مداوم در معرض جای انگشتان یا سایر لکه‌ها قرار دارد. برای تمیز کردن لنز دوربین باید گوش پاک‌کن را با آب مقطر مرطوب کرده و با حرکات دورانی، آن را تمیز و سپس سریع خشک‌کنید.

 


برای تمیز کردن لنز دوربین باید گوش پاک‌کن را با آب مقطر مرطوب کرده و با حرکات دورانی، آن را تمیز کنید


تمیز کردن موبایل

تمیز کردن موبایل

 

تمیز کردن موبایل

لکه‌ها و یا اثرانگشتان دست، همواره بر روی تلفن همراه شما حک می‌شود. یکی از راه‌های تمیز کردن پشت دستگاه، از بین بردن گردوغبار با استفاده از فشار هوا است. برای این کار فشار هوا باید کم و مناسب باشد. به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن اسپیکرها همیشه از گوش پاک‌کن استفاده کرده و هیچ‌گاه برای پاک‌سازی آن‌ها از فشار هوا استفاده نکنید. همچنین ایجاد فشار روی صفحه‌نمایش یا استفاده از دستمال‌های زبر و خشن، سبب خراب شدن یا آسیب دیدن صفحه‌نمایش خواهد شد.

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل دان‌شو* 

منابع

namnak.com

itresan.com

howcanu.com

avafix.com

yjc.ir

beytoote.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *