عنوان پست میاد اینجا

رسوب‌زدایی سردوش حمام

آیا شما هم با مشکل بسته شدن سوراخ‌های سردوش حمام، پخش آب در تمام جهت‌ها و کاهش فشار آب روبه‌رو شده‌اید؟ درواقع با گذشت زمان و استفاده از سردوش حمام، ذرات و مواد معدنی موجود در آب موجب بسته شدن سوراخ‌های آن‌ می‌شود. تمیز کردن این وسایل نیاز به‌صرف هزینه بالایی ندارد و با ساده‌ترین راه‌ها می‌توانید تمامی رسوبات موجود در سردوش‌ها را از بین ببرید؛ از این‌رو با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با روش‌های رسوب‌زدایی سردوش حمام آشنا شوید.

 

رسوب‌زدایی سردوش حمام

رسوب‌زدایی سردوش حمام

 

رسوب‌زدایی سردوش حمام

اغلب دوش‌ها و سردوش‌ها، به ‌دلیل مواد معدنی و آهک موجود در آب، جرم و رسوب می‌گیرند؛ بنابراین به رسوب‌زدایی احتیاج پیدا می‌کنند. یکی از راه‌های رسوب‌زدایی سردوش حمام، استفاده از سرکه است؛ اما باید توجه داشته باشید که تمیز کردن سردوش تنها با سرکه، برای جرم‌های زیاد و گرفتگی‌های شدید گزینه مناسبی نیست. در ادامه برخی از راهکارهای جرم‌گیری و رسوب‌زدایی سردوش حمام عنوان خواهد شد.

 

استفاده از سرکه در رسوب‌زدایی سردوش حمام

ترکیب مساوی از سرکه سفید و آب را در یک بطری خالی اسپری بریزید. برای این منظور بهتر است از یک بطری جدید استفاده کنید؛ زیرا ترکیب سرکه و مواد شیمیایی، ممکن است باعث به وجود آمدن یک ماده سمی شود. محلول موجود در بطری اسپری را تکان دهید و بر روی سردوش بریزید. در این مرحله با استفاده از یک اسفنج حاوی پد زبر سردوش را تمیز کنید؛ پس‌از آن اسفنج را بشویید و از قسمت نرم آن برای پاک کردن مناطق ساییده شده کمک بگیرید. با این روش سردوش به‌طور کامل تمیز می‌شود.

رسوب‌زدایی سردوش حمام

رسوب‌زدایی سردوش حمام

 

جرم‌گیری و رسوب‌زدایی کامل

گام اول

در ابتدا سردوش حمام را بازکرده و آن را در داخل یک ظرف مناسب قرار دهید. برای این منظور بهتر است از ظروف کوچک استفاده کنید؛ زیرا با این کار سرکه کمتری مصرف خواهید کرد. در این مرحله سرکه سفید، نمک و جوش‌شیرین را به ظرف اضافه کنید. این محلول با توجه به اسیدی بودن، باعث از بین رفتن رسوبات مواد معدنی موجود در سردوش می‌شود. سردوش را به مدت ۳۰ دقیقه تا یک‌شب بگذارید، در ظرف خیس بخورد.

 

 گام دوم

در این مرحله ترکیب مساوی از سرکه و آب را در یک ظرف ریخته و سردوش را در آن قرار دهید. پس‌از آن اجازه دهید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بجوشد و سپس خشک شود. در صورت باقی ماندن جرم بر روی سردوش، این وسیله را توسط محلول‌ها و یا اسپری‌های از بین برنده آهک و کلسیم رسوب‌زدایی کنید. این مواد به‌راحتی جرم‌های باقی‌مانده بر روی سردوش را از بین می‌برند.

گام سوم

در مرحله آخر با استفاده از مسواک، برس و همچنین خلال‌دندان تمام قسمت‌ها از جمله سوراخ‌های سردوش را تمیز کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که جرمی از دوش خارج نشود؛ سپس دوش را در جای خود قرار داده و چند دقیقه آب را باز بگذارید.

 

رسوب‌زدایی سردوش حمام

رسوب‌زدایی سردوش حمام

 

رسوب‌زدایی دوش بدون نیاز به باز کردن سردوشی

در ابتدا یک کیسه پلاستیکی را از ترکیب سرکه و جوش‌شیرین پرکنید. درواقع به ازای هر لیوان سرکه می‌توانید یک‌سوم لیوان جوش‌شیرین در داخل کیسه بریزید. این محلول باید به‌اندازه‌ای باشد که سردوش کاملاً در آب فرو برود. پس‌از آن کیسه پلاستیکی را با کمک نخ یا طناب نازک به سردوش ببندید. بعد از گذشت یک ساعت کیسه پلاستیکی را از دور سردوش خارج کنید.

البته بهتر است به مدت یک‌شب در داخل کیسه بماند. بعد از باز کردن کیسه پلاستیکی، چند دقیقه شیر را باز گذاشته تا جرم‌های آن خارج شوند. درنهایت تمامی سوراخ‌ها و جرم‌های روی سردوش را با کمک یک مسواک تمیز کنید؛ سپس دوش آب را باز بگذارید تا آب صاف از آن خارج شود.

 

رسوب‌زدایی سردوش حمام

سردوش‌های حمام طی سال‌ها استفاده به دلیل مواد معدنی موجود در آب، جرم می‌گیرند؛ از این‌رو باید حتماً آن‌ها را تمیز و رسوب‌زدایی کرد. برای از بین بردن رسوب‌ها و براق شدن دوش آب، راه‌حل‌های متفاوتی وجود دارد؛ اما بهتر است به‌جای استفاده از مواد شیمیایی که به انسان و دوش حمام آسیب می‌رسانند، از مواد طبیعی برای رسوب‌زدایی سردوش حمام استفاده کنید.

در این مقاله برخی راهکارهای طبیعی جهت از بین بردن جرم‌ها و رسوب‌های موجود در این وسیله ذکرشده است. با کمک این روش‌ها می‌توانید علاوه بر باز کردن منافذ و سوراخ‌های سردوش حمام، درخشندگی و زیبایی آن‌ها را نیز افزایش دهید.

 

رسوب‌زدایی سردوش حمام

رسوب‌زدایی سردوش حمام

 

 *برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل  دان‌شو* 

منابع

satak.ir

beytoote.com

koorook.com

digihowto.ir

hamshahrionline.irtag.ir

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *