عنوان پست میاد اینجا

نحوه شستشوی موکت

فرش‌ها و موکت‌ها تأثیر به سزایی در زیبایی و آراستگی خانه شما دارند. شستشوی موکت‌ها همواره به‌عنوان دغدغه‌ای مهم برای اعضای خانواده به‌خصوص در جریان خانه‌تکانی نوروز به شمار می‌رود. اکنون‌که به‌روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، برای آشنایی هر چه بیشتر شما، در این مقاله به نکاتی در رابطه با چگونگی و نحوه شستشوی موکت پرداخته‌ایم.

 

روش‌های شستشوی موکت

شرکت‌های معتبر شوینده با دارا بودن مواد شوینده منحصربه‌فرد و ابزارآلات پیشرفته، یکی از بهترین روش‌های شستشوی موکت قلمداد می‌شوند. درعین‌حال شما می‌توانید با استفاده از سایر روش‌های ساده و کاربردی به شستن و تمیز کردن موکت‌های خانه خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله به روش‌های شستشوی موکت با مواد طبیعی و تمیزکننده‌های خانگی اشاره‌شده است:

۱-       استفاده از جوش‌شیرین و سرکه

برای از بین بردن لکه‌های روی فرش و تمیز کردن آن‌ها باید مقداری پودر جوش‌شیرین را روی ناحیه موردنظر بریزید و سپس سرکه سفید را بیفزایید. پس از اتمام کار، به کمک یک دستمال با قدرت چسبندگی و جذب بسیار بالا به برطرف‌سازی سرکه از روی فرش اقدام کنید. اجازه دهید تا این ناحیه خشک شود. برای برطرف کردن لکه‌های بزرگ‌تر باید از جوش‌شیرین به‌تنهایی استفاده کرده و روی فرش بپاشید. در مرحله بعدی، پس از گذشت نیم ساعت، جوش‌شیرین را با استفاده از جاروبرقی جمع‌آوری کنید. به یاد داشته باشید که علاوه بر فواید ذکرشده، جوش‌شیرین دارای مزایای متعددی از جمله دارا بودن قیمت پایین است. همچنین این ماده سبب رفع بوهای ناخوشایند و نابودی بسیاری از میکروارگانیسم‌ها می‌شود.

۲-       استفاده از نمک و سرکه

شما می‌توانید با استفاده از ترکیب نمک و سرکه، لکه‌های روی موکت و فرش را از بین ببرید. در ابتدا باید با ترکیب این دو ماده، آن‌ها را به شکل خمیری درآورید؛ سپس روی ناحیه موردنظر بریزید و اجازه دهید که جذب موکت شود. پس از گذشت دقایقی، با استفاده از یک دستمال مرطوب، محل موردنظر را بمالید و سپس با جاروبرقی خشک و تمیز کنید.

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *