عنوان پست میاد اینجا

راه سریع نظافت اجاق‌گاز

بین روش‌های متفاوتی که برای پاک کردن لکه‌ها و چربی‌ها وجود دارد راه‌حل‌های طبیعی، تمیزی شگفت‌آوری را از خود برجای می‌گذارند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با راه‌های سریع نظافت اجاق‌گاز و ترفندهای مفید در این زمینه آشنا کنیم.

نظافت اجاق گاز

 

در زندگی پرمشغله کنونی، همه به دنبال راهکارهایی ساده و سریع برای تمیز کردن وسایل خانه هستند. از بین بردن لکه‌ها و برق انداختن اجاق‌گاز ازجمله مشکلاتی است که خانم‌های خانه‌دار هرروز با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و آن را یکی از سخت‌ترین کارهای خانه می‌دانند. ازاین‌رو، می‌بایست با فوت‌وفن‌های تمیزکاری اجاق‌گاز آشنا شد تا از شر چربی‌ها و جرم‌ها رهایی یافت.

بین روش‌های متفاوتی که برای پاک کردن لکه‌ها و چربی‌ها وجود دارد راه‌حل‌های طبیعی، تمیزی شگفت‌آوری را از خود برجای می‌گذارند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با راه‌های سریع تمیز کردن اجاق‌گاز و ترفندهای مفید در این زمینه آشنا کنیم.

 

راه‌های سریع برای تمیز کردن اجاق‌گاز

 استفاده از شوینده‌های شیمیایی

شوینده‌های شیمیایی یکی از قدرتمندترین لکه‌برها برای تمیز کردن اجاق‌گاز به شمار می‌روند. زمانی که از مواد شیمیایی برای برق انداختن و جرم‌گیری اجاق‌گاز استفاده می‌کنید، تهویه مناسب آن محل را نیز در نظر بگیرید. چراکه بوی نامطبوع حاصل از این مواد ممکن است بیماری‌زا باشد و شما را به انواع بیماری‌های ریوی مبتلا کند.

 

برق انداختن و نظافت اجاق‌گاز به کمک نمک

به‌کارگیری نمک یکی از راه‌های کاربردی برای تمیز کردن لکه‌ها و جرم‌های اجاق‌گاز آشپزخانه است. در این روش هنگامی‌که اجاق‌گاز هنوز گرم است لایه‌ای از نمک را روی صفحه آن بپاشید و کمی صبر کنید. سپس با دستکش و دستمالی کهنه روغن و آلودگی‌ها را پاک‌کنید.

پس از گذشت زمان و سرد شدن اجاق‌گاز، نمک بیشتری بپاشید تا مابقی آلودگی‌ها نیز تمیز شوند. به‌علاوه، با استفاده از این روش بوی سوخت حاصل از سررفتن مواد غذایی در آشپزخانه احساس نمی‌شود.

 

 جوش‌شیرین و سرکه دو راهکار نظافت اجاق‌گاز

اگر صفحه اجاق‌گازتان توسط مواد غذایی سوخته آلوده‌شده است، جوش‌شیرین بهترین جایگزین در مقابل استفاده از شوینده‌های شیمیایی محسوب می‌شود. برای این منظور روی صفحه اجاق‌گاز، جوش‌شیرین و سپس مقداری آب بریزید. اجازه دهید تا صبح به همان صورت باقی بماند و سپس با اسفنج آن را تمیز کنید

با استفاده از این روش قاعدتاً تمام آلودگی‌ها باید از بین رفته باشد؛ اما درصورتی‌که مقداری از مواد هنوز باقی‌مانده، اندکی جوش‌شیرین و سرکه سفید به آن اضافه و پس از ۳۰ دقیقه مابقی آلودگی‌ها را پاک‌کنید.

 

استفاده از آرد ذرت و یا پودر بچه برای تمیز کردن اجاق‌گاز

 

برای از بین بردن چربی، لکه‌های سرسخت و روغن ریخته شده بر روی گاز می‌توان از آرد ذرت و پودر بچه در کنار هم استفاده کرد. با پاشیدن آرد ذرت و پودر بچه بر روی سطح اجاق‌گاز، به دلیل خاصیت جذب بالای این دو ماده، چربی‌ها جذب آن‌ها می‌شوند و به کمک یک دستمال آغشته به مایع ظرف‌شویی می‌توانید به‌راحتی لکه‌های چربی را پاک‌کنید.

 

 مخلوط جوش‌شیرین و آب برای از بین بردن چربی و لکه‌ها

یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی برای تمیز کردن اجاق‌گاز، استفاده از خمیری شبیه به خمیردندان است که از ترکیب مقداری جوش‌شیرین و آب حاصل می‌شود. از این خمیر می‌توانید برای از بین بردن لکه‌ها و چربی‌ها و همچنین خراش‌های ایجادشده بر روی سطح گاز استفاده کنید. شما می‌توانید این خمیر را بر روی قسمت‌های آلوده قرار دهید و با دستمال به خوبی تمیز کنید.

 

 جوش‌شیرین و آب‌لیمو برای برق انداختن شیشه اجاق‌گاز

برای تمیز کردن شیشه اجاق‌گاز می‌توانید از ترکیب جوش‌شیرین و آب‌لیمو کمک بگیرید. سپس اجازه دهید این مخلوط به مدت ۳۰ دقیقه بر روی شیشه اجاق‌گاز باقی بماند و در انتها آن را بشویید تا شیشه‌ای براق و پاکیزه داشته باشید.

نظافت اجاق گاز

خوشبو کردن اجاق‌گاز با لیموترش

درصورتی‌که غذایتان روی اجاق لبریز شده و بوی نامطبوعی در آشپ

 

زخانه به مشام می‌رسد، لیموترش بهترین گزینه است. برای این کار به ۲ عدد لیموترش و مقدار کمی آب احتیاج دارید. لیموترش‌ها را درون ظرفی با مقدار کمی آب ریخته و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه روی شعله ملایم گاز حرارت ببیند تا بوی بد از بین برود. از عصاره لیموترش نیز می‌توانید چربی‌های روی صفحه اجاق‌گاز را تمیز کنید.

به‌طورکلی برای جلوگیری از آلوده شدن اجاق‌گاز بهتر است سطح آن را با ورق آلومینیومی بپوشانید. با این کار هرچند وقت یک‌بار می‌توانید ورق را تعویض کرده و از شر چربی‌ها خلاص شوید و یا به‌راحتی با استفاده از مقداری سرکه و دستمال، سطح ورق آلومینیومی را تمیز کنید.

نظافت اجاق گاز

برای از بین بردن لکه‌ها و چربی‌های اجاق‌گاز، روش‌های ساده‌ای با استفاده از پاک‌کننده‌های طبیعی ارائه‌شده که از مؤثرترین آن‌ها می‌توان به نمک، جوش‌شیرین، سرکه، لیموترش و آرد اشاره کرد. این مواد طبیعی بنا بر میزان آلودگی، برای از بین بردن جرم‌ها به نیازمند زمان و وقت هستند.

 

 


*برای ارائه خدمات نظافت منزل و یا درخواست خدمات نظافت منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نظافت منزل – دان‌شو*


 

نظافت اجاق‌گاز

منابع

namnak.com

howcanu.com

beytoote.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *