عنوان پست میاد اینجا

تعمیرات منزل؛ حرکت آرام اتاقک آسانسور

شاید تا کنون به این قضیه فکر کرده باشید که چرا آسانسورها آرام حرکت می‌‌کنند، می‌‌توان دلیل اصلی حرکت آهسته آن‌‌ها را امنیت افراد درون آسانسور دانست. این امر با استفاده از تجهیزاتی خاص قابل انجام است. در این مقاله ابتدا به بیان انواع پرکاربرد آسانسورها می‌پردازیم سپس با سیستم تعلیق آسانسورها بیشتر آشنا می‌‌شویم.

آسانسور‌‌ها یکی از وسایلی هستند که برای راحتی انسان‌‌ها ساخته‌شده‌اند. پیش از ساخت آسانسور برای رسیدن به طبقه‌‌های بالایی یک ساختمان باید از تعداد بسیار زیادی پله بالا می‌‌رفتیم. آسانسورها طبق مکانیزمی خاص و برای کاربرد‌‌های مختلفی ساخته می‌‌شوند. شاید تا کنون به این قضیه فکر کرده باشید که چرا آسانسورها آرام حرکت می‌‌کنند، می‌‌توان دلیل اصلی حرکت آهسته آن‌‌ها را امنیت افراد درون آسانسور دانست. این امر با استفاده از تجهیزاتی خاص قابل انجام است. در این مقاله ابتدا به بیان انواع پرکاربرد آسانسورها می‌پردازیم سپس با سیستم تعلیق آسانسورها بیشتر آشنا می‌‌شویم.

انواع آسانسور‌‌ها و مکانیزم کار آن‌‌ها

در حالت کلی اجزای اصلی یک آسانسور را یک اتاقک، کابل و یک بالابر تشکیل می‌‌دهند. آسانسورهای جدیدتر دارای قطعات بیشتر هستند و از سیستم پیچیده‌‌تری برای جابه‌‌جایی مسافران، تحمل وزن و تأمین ایمنی آن‌‌ها برخوردار است. آسانسور‌‌ها از نظر نوع ساخت به انواع گوناگونی تقسیم می‌‌شوند که در اینجا به دو نمونه پرکاربرد آن‌‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱-  آسانسور‌‌های هیدرولیک

بخش‌‌های اصلی این نوع از آسانسور‌‌ها عبارت‌اند از مخزن روغن، پمپ، دریچه‌‌ بین سیلندر و مخزن. هنگامی‌که کابین می‌‌خواهد به سمت بالا برود، روغن از مخزن، توسط پمپ به سمت سیلندر فرستاده می‌‌شود. بسته بودن دریچه، وارد شدن روغن به سیلندر را به دنبال خواهد داشت. با تجمع روغن داخل سیلندر، به پیستون‌‌ها فشار وارد می‌‌شود و آسانسور به سمت بالا می‌‌رود. با نزدیک شدن اتاقک آسانسور به مکان موردنظر، سیستم کنترل به موتور الکتریکی علامتی ارسال می‌‌کند و کار پمپ کردن روغن به آهستگی متوقف خواهد شد. وقتی دستور رفتن به طبقات پایینی را به آسانسور می‌‌دهید، علامتی از طرف سیستم کنترل آسانسور برای باز شدن دریچه ارسال می‌‌گردد. سنگینی وزن افراد داخل آسانسور سبب فشار آوردن پیستون به سیلندر خواهد شد. روغن درون سیلندر به‌تدریج و از طریقه دریچه به مخزن باز می‌‌گردد. پس از اینکه آسانسور به نزدیکی طبقه مورد نظر رسید، سیستم کنترل با دادن علامتی، دریچه را می‌‌بندد و کابین را به آرامی متوقف می‌سازد.

 

 

۲-  آسانسورهای کابلی

این آسانسورها از وزنه تعادل، سیستم کنترلی، موتور الکتریکی و چرخ قرقره تشکیل‌شده‌اند. اتاقک آسانسور با کمک کابل‌‌های فولادی به وزنه تعادل وصل شده است. با چرخش موتور الکتریکی، چرخ قرقره‌‌ای که به آن متصل است به چرخش در می‌‌آید و کابین به سمت بالا می‌‌رود. چرخش موتور الکتریکی به سمت دیگر، حرکت آسانسور به سمت پایین را به دنبال دارد. ایمنی این آسانسورها بالا است، به‌گونه‌ای که اگر یکی از کابل‌‌های آن پاره شود، آسانسور سقوط نخواهد کرد. هنگامی‌که چرخ قرقره با سرعتی بیشتر از حدی که تعیین‌شده بچرخد لنگرها به شیار چرخ‌دنده‌ها گیر می‌‌کند و آسانسور از حرکت می‌‌ایستد.

 

 

سیستم تعلیق آسانسور (Elevator Roping System)

شاید فکر کنید که بالابر‌‌های ساده در واقع همان آسانسور‌‌ها هستند؛ اما نحوه کارکرد یک آسانسور با یک بالابر ساده کاملاً فرق دارد. در بالابر‌‌ها، جابه‌‌جایی به‌وسیله یک کابل فولادی که به‌صورت مستقیم به یک موتور وصل است انجام می‌‌شود. این موتور، کابل را به دور فلکه خود جمع می‌‌کند که همین امر، ایجاد لرزش را به دنبال دارد و همچنین کنترل سرعت نیز در این بالابرها وجود ندارد؛ اما آسانسورها باید به‌گونه‌ای ساخته شوند که علاوه بر عدم لرزش، سرعت کابین را تنظیم کرده تا به‌آرامی حرکت کند. به‌طور طبیعی این امر به کمک یک کابل فولادی میسر نخواهد بود و باید تجهیزات دیگری مانند وزنه تعادل، فلکه و سیستم کنترلی، برای حفظ امنیت مسافران، کنترل سرعت اتاقک و ایستادگی آن در قالب یک سیستم کار خود را انجام دهند. این سیستم را سیستم تعلیق می‌‌نامند.

 

انواع سیستم تعلیق آسانسور

سیستم تعلیق منوط به ارتباط بین اتاقک آسانسور و قاب وزنه تعادل است. سیستم تعلیق به‌طور کلی به انواع گوناگونی همچون سیستم تعلیق یک‌به‌یک (۱:۱)، سیستم تعلیق دوبه‌یک (۲:۱)، سیستم تعلیق سه‌به‌یک (۳:۱) و … تقسیم می‌‌شود که هدف آن‌‌ها کاهش مصرف انرژی است. در زیر به تعریف هر کدام از این‌‌ها خواهیم پرداخت.

 

سیستم تعلیق یک‌به‌یک (۱:۱)

این سیستم امروزه در نصب بسیاری از آسانسور‌‌های ایران استفاده می‌‌شود. در این سیستم تعلیق، قاب وزنه تعادل و کابین آسانسور دارای سرعتی یکسان هستند.

 

 

همان‌طور که در این شکل مشاهده می‌‌کنید، یک سر سیم فولادی به اتاقک آسانسور و دیگری به قاب وزنه متصل است. این روش نصب همواره در سیستم تعلیق یک‌به‌یک رعایت می‌‌شود.

 

سیستم تعلیق دوبه‌یک (۲:۱)

سیستم تعلق دوبه‌یک به سیستمی اطلاق می‌شود که در آن سرعت قاب وزنه تعادل دو برابر سرعت اتاقک آسانسور است. این سیستم از مزیت‌‌هایی برخوردار بوده که می‌‌توان از آن‌‌ها به بالا رفتن قدرت آسانسور و بهبود سرعت حرکت آسانسور اشاره کرد.

 

 

 

در این سیستم، یک سر کابل‌‌ فولادی پس از عبور کردن از چرخه گیربکس، چرخه (فلکه) اتاقک آسانسور و چرخه (فلکه) قاب وزنه تعادل به سقف چاه و سر دیگر آن به یوک استراکچر متصل می‌‌شود. یوک استراکچر از چندین صفحه‌‌ ضخیم فولادی، میله، فنر و … تشکیل‌شده است که برای ثابت نگه‌داشتن یک سر کابل‌‌های فولادی از آن بهره می‌‌برند.

 

سیستم تعلیق سه‌به‌یک (۳:۱) و چهار به یک (۴:۱)

یکی دیگر از انواع سیستم تعلیق که بیشتر به منظور حمل بار‌‌های سنگین مانند خودرو‌‌ها، تعداد مسافران زیاد و … استفاده می‌‌شوند، سیستم تعلیق سه به یک و چهار به یک است. در این سیستم‌‌ها سرعت قاب وزنه تعادل به ترتیب سه و چهار برابر سرعت اتاقک آسانسور خواهد بود. این امر سبب افزایش چشمگیر قدرت آسانسور و همچنین بهبود ایستادگی آن می‌‌شود.

 

 

در این سیستم، دو سر کابل فولادی به کابین و قاب وزنه تعادل و یا به سقف چاه وصل می‌‌شوند. در حالت اول علاوه بر کابل فولادی یک گیربکس نیز به کابین و وزنه تعادل متصل است؛ اما در حالت دوم دو گیربکس وظیفه کشش آن‌‌ها را برعهده دارد.

نتیجه‌‌گیری

برخی از افراد از سرعت پایین آسانسورها گِله دارند و بر این باورند که با استفاده از پله، سریع‌تر از آسانسور به محل (طبقه) مورد نظر خود می‌‌رسند؛ اما باید به این موضوع توجه کرد که مهم‌ترین اصل در آسانسور ایمنی است و دلیل اصلی حرکت آرام اتاقک آسانسورها را می‌‌توان به امنیت نسبت داد.

منابع

http://hakhamaneshlift.ir

http://www.install-elevator.com

http://www.afrasanatdoor.com

تصاویر

https://farazjam.ir

http://hakhamaneshlift.ir

http://www.install-elevator.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *