عنوان پست میاد اینجا

یراق پنجره دوجداره

یراق‌آلات دارای نقشی مهم و خاصی در کارکرد و کیفیت پنجره‌ها هستند. در دنیای امروز که پنجره‌های دوجداره UPVC یکی از بهترین پنجره‌ها محسوب می‌شوند، به‌کارگیری یراق‌آلات با کیفیت و استاندارد برای آن‌ها امری ضروری است. مواردی همچون روان بودن و کاربری آسان، مقاومت در برابر هرگونه آب‌وهوا و ایمن و ضد سرقت بودن از ویژگی‌های یراق پنجره دوجداره محسوب می‌شود.

پراق پنجره دوجداره

بنابراین در هنگام خرید انواع یراق‌آلات پنجره، باید نهایت دقت بکار رود تا بهترین یراق خریداری شود. در این مقاله سعی شده ضمن بیان ویژگی‌های پنجره دوجداره، درباره یراق و خصوصیات یک یراق خوب، همچنین نکات خرید آن مطالبی ارائه شود.

 

یراق پنجره دوجداره UPVC و مزایای آن

پنجره‌های UPVC، امروزه به‌عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع پنجره‌ها به شمار می‌روند. این نوع از پنجره‌ها به همراه شیشه‌های دوجداره کار گذاشته‌شده در آن‌ها، علاوه بر امنیت و کیفیت، از ورود بسیاری از آلاینده‌های صوتی، تنفسی و محیطی جلوگیری می‌کنند.

همچنین عایق خوبی برای گرما و سرما و تهویه مطبوع هستند. این پنجره‌ها در برابر پوسیدگی و زنگ‌زدگی، همچنین ضربه‌های شدید مقاومت داشته و سرعت و سهولت نصب آن‌ها در مقایسه با مدل‌های دیگر بیشتر است. علاوه بر این موارد به دلیل امکان استفاده از یراق‌آلات مختلف، قابلیت باز و بسته شدن در جهات مختلف را دارند.

پنجره دوجداره

 

یراق پنجره دوجداره UPVC

یراق‌آلات در نحوه عملکرد، ساخت و مونتاژ پنجره دوجداره نقش پررنگی دارند. این نوع ابزارها دارای انواع و کیفیت متفاوتی بوده و به دلیل اینکه به‌طور مرتب مورداستفاده قرار می‌گیرند، کیفیت در آن‌ها مسئله مهمی است. به‌بیان‌دیگر نوع یراق تأثیر مهمی بر روی کیفیت و کاربری پنجره دوجداره دارد. در بین انواع مختلف یراق‌ها، یراق‌آلات دوحالته به سبب وجود قفل شوهای متعدد در قسمت طولی یراق به یراق‌آلات ایمنی شهرت دارد. یراق‌آلات بیرون بازشو نیز از مدرن‌ترین انواع یراق‌آلات پنجره دوجداره در صنعت پنجره UPVC به شمار می‌آیند. عدم اشغال فضای داخلی در زمان باز شدن پنجره، امینت بالا و تهویه مناسب، در کنار زیبایی ظاهری، این یراق را به یراقی کارآمد تبدیل کرده است.

پراق پنجره دوجداره

 

ویژگی‌های یراق خوب در پنجره

در بعضی از شرکت‌های تولیدکننده درب و پنجره دوجداره UPVC، به دلیل دانش اندک و بی‌توجهی در بخش مونتاژ یراق‌آلات، این قطعات که مهم‌ترین بخش از نظر عایق‌بندی در پنجره هستند، بعد از مدتی دچار افت کیفیت و کارایی می‌شوند. در زیر به برخی از ویژگی‌های یک یراق خوب اشاره می‌شود:

 

تحمل و مهار وزن لنگه بازشو و شیشه

ازآنجایی‌که پنجره‌ها در ابعاد گوناگونی ساخته می‌شوند، اندازه بازشو‌ نیز در پنجره‌ها متفاوت است؛ بنابراین با توجه به وزن هر لنگه بازشو و با توجه به مصرف و نوع پروفیل و شیشه دوجداره آن، باید برای هر پنجره یراق مناسبی انتخاب شود که بتواند وزن وارده را تحمل کرده و به‌مرورزمان سبب افت لنگه پنجره نشود.

 

آبندی کامل پنجره

 در زندگی صنعتی امروز جلوگیری از ورود گردوغبار و هوای آلوده به داخل ساختمان یکی از مسائل مهم و ضروری است. اگر یراق تولیدشده استاندارد نباشد، عملیات فیتینگ میان لاستیک آبندی و پروفیل درست عمل نمی‌کند و پنجره تولیدشده کارایی لازم را ندارد.

 

ایمنی و ضد سرقت بودن

 ایمن و ضد سرقت بودن پنجره معیار مهمی در انتخاب یک پنجره خوب است. این قابلیت به‌وسیله طراحی و محاسبات خاص در مکانیزم یراق پنجره انجام می‌گیرد و ورود افراد را به داخل غیرممکن می‌سازد. برای مثال وجود پلیت‌ها و قفل‌های قارچی باعث درگیر شدن قفل‌ها در یکدیگر می‌شود، به‌گونه‌ای که هیچ فردی قادر به باز کردن آن نیست.

 

مقاومت یراق در برابر هرگونه آب‌وهوا و خوردگی

با توجه به تنوع آب و هوایی (سرما، گرما، رطوبت و بارندگی) یراق انتخابی باید در برابر این مسائل مقاوم بوده تا سبب خوردگی یراق و یا مواردی ازاین‌دست در پنجره نشود.

 

روان بودن و کاربری آسان

یراق پنجره باید به صورتی عمل کند که باز و بسته شدن پنجره به نرمی و راحتی و با کمترین فشار فیزیکی ممکن به دستگیره انجام شود.

 

تست آب‌نمک

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در انتخاب و خرید یراق‌آلات موردتوجه قرار گیرد تست آب‌نمک است. تست آب‌نمک برای جلوگیری از فرسودگی و زنگ‌زدگی این یراق‌آلات در مناطق مرطوب صورت می‌گیرد. حداقل تست آب نمکی استاندارد معادل ۵۰۰ ساعت است.

 

 

نکات مهم در انتخاب یراق‌آلات پنجره

رعایت نکردن معیارهای مؤثر بر کیفیت و استاندارد خرید یراق‌آلات می‌تواند بر کیفیت پنجره تأثیرات منفی بگذارد. یراق‌آلات مرغوب و بی‌کیفیت را می‌توان از هم تشخیص داد. ازجمله مشکلاتی که خریداران پنجره بعد از خرید با آن مواجه می‌شوند این است که بعد از مدتی پنجره کیفیت روز اول را نداشته و دچار مشکل می‌شود؛ بنابراین در هنگام خرید انواع یراق‌آلات دقت شود تا بهترین یراق خریداری شود.

 

چند نکته در خرید یراق پنجره دوجداره:

  1. تحمل وزن اولین نکته مهم و قابل‌توجه در خرید یراق‌آلات محسوب می‌شود. حداقل وزنی که سیستم یراق در اندازه‌‌های مختلف بازشو باید تحمل کند، صد کیلوگرم است. برای رسیدن به این هدف، مقاومت، اندازه و وزن لولاها باید دقت شود.
  2. یکی از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین نکته در خرید انواع یراق‌آلات، عایق بودن آن است که باعث جلوگیری از آلاینده‌های محیطی و صوتی می‌شود.
  3. یکی از نکات مهم جهت خرید بهترین پنجره دوجداره این است که پروفیل‌های غیراستاندارد که در آن درصد افزودنی‌های لازم تبدیل PVC به UPVC رعایت نشده، خریداری نشود، زیرا این پروفیل‌ها دارای ثبات کیفیت نیستند و در درازمدت تغییر رنگ و شکل می‌دهند.
  4. توصیه می‌شود یراق‌آلات از نمایندگی‌های معتبر خریداری شود، به دلیل اینکه در نحوه کارکرد پنجره UPVC تأثیرات مستقیم دارد.

 

خرید یراق پنجره دوجداره

یراق‌آلات با اهمیت ویژه و فوق‌العاده‌ خود در دوام و عملکرد پنجره‌ها، در هنگام خرید باید به‌دقت انتخاب شوند. انتخاب یراق مناسب برای پنجره‌های دوجداره UPVC در کارکرد آن‌ها بیشترین تأثیر را دارد. بی‌توجهی سازندگان این نوع ابزار سبب عدم کارایی لازم و عمر کوتاه پنجره‌ها شده و به دنبال آن مشتریان ناراضی را پدید می‌آورد.

 

 پنجره دوجداره

 

 


 

*برای ارائه خدمات تعمیرات منزل و یا درخواست تعمیرات منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*تعمیرات منزل – دان‌شو*


منابع

window-double-glazed.blog.ir

window-double-glazed.blog.ir

chehelsoton-panjere.com

saba-co.ir

 

منابع عکس‌ها

com

vybiraem-okna.ru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *