عنوان پست میاد اینجا

نوسازی خانه با کمترین هزینه

همه ما پس از انتخاب محل زندگی‌مان به دنبال روشی برای زیباتر به نظر رسیدن آن هستیم. برای ایجاد تغییر در خانه حتماً نباید زیر بار هزینه‌های سنگین خرید وسایل جدید و لوکس بروید؛ بلکه با انتخاب روش‌های ارزان نوسازی خانه می‌توانید علاوه بر افزایش ارزش خانه‌تان، محیط لذت بخشی را برای خود و اعضای خانواده به ارمغان آورید.

راه‌های نوسازی خانه با کمترین هزینه

۱-     نصب آینه

آینه‌ها این قابلیت را دارند که به‌صورت غیرواقعی فضای وسیع‌تری را در ذهن انسان خلق کنند. همچنین با افزایش روشنایی محیط، جلوه خاصی به محل زندگی‌تان می‌بخشند. دقت کنید در صورت قرار دادن تعداد زیاد آینه‌ها، بازتاب‌های بی‌شماری از چهره ایجاد می‌گردد که همین امر به‌مرور آزاردهنده و گیج‌کننده خواهد بود. چنانچه جایگاه آینه‌ها به‌درستی نصب شود، در وسیع و روشن نشان دادن خانه‌تان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

نوسازی خانه نصب آیینه

نصب آینه

 

۲-     نصب چراغ‌های دکوری

برای تغییر فضای خانه از نقش آباژور ایستاده، لامپ رومیزی و چراغ‌های ریسه‌ای غافل نشوید. این وسایل باوجوداینکه با هزینه کم خریداری می‌شوند؛ اما تأثیر زیادی در نمای کلی خانه دارند. شما می‌توانید پس از خریداری این وسایل، لامپ‌های تک‌رنگ را با لامپ‌های نور زرد یا سفید جایگزین کنید تا تنوع خاصی را به محیط اطرافتان ببخشید.

 

چراغ‌های دکوری

چراغ‌های دکوری

 

۳-     قرار دادن گیاه در خانه

گیاهان سبز علاوه بر کاهش استرس و حفظ آرامش، باعث سرزندگی و شادابی بخش‌های مختلف خانه می‌شوند. در این میان، همواره گیاهانی را انتخاب کنید که از نگهداری و رسیدگی راحت‌تری برخوردارند. لازم به ذکر است که گیاهان گلدانی در مقایسه با گل‌های چیده شده بهتر هستند؛ زیرا احتمال پژمردگی آن‌ها کمتر است.

 

قرار دادن گیاه در خانه

قرار دادن گیاه در خانه

 

۴-     زیباسازی ورودی خانه

ورودی خانه اولین مکانی محسوب می‌شود که هنگام ورود به خانه با آن مواجه می‌شوید؛ بنابراین از تأثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار است. یادتان باشد که ورودی دل‌نشین و جذابی در خانه خود ایجاد کنید تا مهمانان انرژی خوب و مثبتی را دریافت کنند. برای زیباسازی ورودی خانه علاوه بر رنگ‌آمیزی، می‌توانید لوازم هنری، یراق‌آلات و قفسه‌های جذاب نصب کنید. همچنین زیبا و خوانا بودن پلاک در خانه موجب افزایش جذابیت ورودی خانه‌تان خواهد شد.

 

نوسازی خانه زیباسازی ورودی خانه

زیباسازی ورودی خانه

 

۵-     خلوت کردن لبه‌های پنجره‌ها

چراغ‌ها این قابلیت را دارند که نمای کلی خانه را عوض کنند؛ اما به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند جایگزین نور طبیعی شوند. شما می‌توانید به دنبال تغییراتی جهت آوردن روشنایی بیشتر در محل زندگی‌تان باشید. لازم به ذکر است که این تغییرات از اتلاف هزینه‌های سنگین نیز جلوگیری می‌کنند؛ برای مثال، برداشتن موانع از جلوی پنجره‌تان به‌ویژه در طول روز و یا حتی حذف پرده‌ها و کرکره‌ها سبب جریان بیشترین میزان نور در اتاق خواهد شد. همچنین اشیای قرار داده‌شده در لبه‌های پنجره‌ها را حذف کنید تا چشم‌انداز پنجره بهتر مشاهده گردد. به‌علاوه، یک نکته ساده جهت زیبایی هر چه بیشتر محل زندگی‌تان، تمیز نگه‌داشتن پنجره‌ها است.

 

خلوت کردن لبه‌های پنجره‌ها

خلوت کردن لبه‌های پنجره‌ها

 

۶-     انتخاب رایحه و بوی خوش

از جمله نکات ظریف در نوسازی خانه انتخاب رایحه و بوی خوش است. به یاد داشته باشید که در استفاده از رایحه خوش نباید افراط‌وتفریط به خرج دهید؛ بلکه باید تعادل را رعایت کنید تا علاوه بر رفع بوی ناخوشایند در فضا، این بو تند و آزاردهنده نیز نباشد. در این میان، نی‌های پخش‌کننده بو برای ایجاد رایحه آرامش‌بخش گزینه بسیار مناسبی قلمداد می‌شوند و حتی قادرند دکوراسیون محیط را به شکل زیباتری جلوه دهند.

 

انتخاب رایحه و بوی خوش

انتخاب رایحه و بوی خوش

 

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی، شیوه‌های هوشمندانه و خلاقانه‌ای جهت تغییر و نوسازی خانه وجود دارد. شما با روش‌های اشاره‌شده در این مقاله می‌توانید حتی خانه قدیمی خود را به محیطی مدرن و زیبا تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که زیبا کردن خانه فقط به افرادی که قصد افزایش ارزش خانه و یا فروش آن را دارند، محدود نمی‌شود. شما با انجام تغییرات ساده و صرف هزینه کم می‌توانید از یکنواخت شدن محل زندگی‌تان بکاهید و روزهای شاد و پرنشاطی را تجربه کنید.

 

با روش‌هایی برای پنهان کردن اسپلیت نیز آشنا شوید.

 


*برای ثبت درخواست طراحی داخلی و خدمات دکوراسیون خانه به لینک زیر مراجعه کنید*

*ثبت درخواست طراحی داخلی در سایت دان‌شو*


 

منابع

 

namnak.com

persianv.com

pooyano.com

article.tebyan.net

۲nafare.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *