عنوان پست میاد اینجا

۸ ایده برای دکوراسیون آشپزخانه آبی

به دنبال ایده‌های جالب، خلاقانه و هیجان‌انگیز برای داشتن آشپزخانه‌‌ای با طراحی آبی‌رنگ هستید؟ توصیه می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید! دکوراسیون آشپزخانه‌ را می‌توان به‌راحتی و تنها با افزودن ظروف و نصب کف‌پوش متفاوت کرد. با این ایده‌ها و با استفاده از کاغذدیواری، چراغ‌های LED و راه‌های دیگر آشپزخانه‌ای زیبا بسازید.

 

 1. آشپزخانه‌ای آبی با ظروف و طرح‌های چینی

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه که تصویر می‌بینید از ظروف چینی استفاده شده است. این آشپزخانه زیبا و جذاب مجموعه‌ای متنوع از رنگ‌های آبی و سفید را در معرض نمایش می‌گذارد. در تصویر می‌بینید که از کابینت‌‌های آبی با درهای شیشه‌ای و طبقه‌های سفید استفاده شده است. در میان این کابینت‌ها نیز ظروف چینی آبی خودنمایی می‌کنند. نقاشی زیبایی که در سمت راست سینک ظرف‌شویی می‌بینید بر روی یک در ترسیم‌شده است. همین ایده ساده و خلاقانه هماهنگی و هارمونی خاصی را در این فضا به وجود آورده است.

آشپزخانه‌ای آبی با ظروف و طرح‌های چینی

آشپزخانه‌ای آبی با ظروف و طرح‌های چینی

 

 1. با رنگ آبی فضای آشپزخانه‌ را بزرگ‌تر نشان دهید!

به‌کارگیری رنگ آبی روشن در سقف، ایده‌ای جالب برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه محسوب می‌شود. می‌توانید از پرده‌ها و کوسن‌هایی همرنگ سقف استفاده کنید تا زیبایی محیط افزایش یابد. با این روش شما آشپزخانه‌ای آرامش‌بخش خواهید داشت. استفاده از رنگ آبی روشن در دکوراسیون آشپزخانه فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

آشپزخانه‌ای با سقف و پرده‌های آبی

آشپزخانه‌ای با سقف و پرده‌های آبی

 

 1. آشپزخانه زیبا با کاشی‌ و قالیچه‌ آبی 

اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه کار چندان سختی نیست و فقط به کمی خلاقیت نیاز دارد. رنگ‌ کاشی‌های بین کابینت‌ها را حتی می‌توان با استفاده از کاغذ‌دیواری‌ نیز به آبی تغییر داد. همچنین شما می‌توانید برای کف آشپزخانه قالیچه‌هایی هم‌رنگ با کاشی‌ها تهیه کنید تا هماهنگی بین رنگ‌ها بیشتر شود. البته توصیه می‌کنیم بیشتر رنگ‌های آبی روشن را بکار ببرید تا فضا لطیف‌تر و آرام‌تر به نظر برسد.

دکوراسیون آشپزخانه با کاشی‌ها و قالیچه‌ آبی

دکوراسیون آشپزخانه با کاشی‌ها و قالیچه‌ آبی

 

 1. اگر علاقه زیادی به رنگ آبی دارید پس تمام فضا را آبی کنید!

استفاده از رنگ آبی در تمام قسمت‌های آشپزخانه نیز بسیار جالب و شگفت‌انگیز خواهد بود. کابینت‌ها، دیوار‌ها، میز و صندلی‌ها را یکدست آبی کنید! جهت جلوگیری از تاریک ‌شدن فضا از رنگ‌های آبی تیره کمتر استفاده کنید. می‌توانید برای سطح پیشخوان و کف آشپزخانه از سنگ و کف‌پوش‌های سفید استفاده کنید.

 

به‌کارگیری رنگ آبی در تمام بخش‌های آشپزخانه

به‌کارگیری رنگ آبی در تمام بخش‌های آشپزخانه

 

 1. ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون آشپزخانه‌

با ترکیب رنگ‌های زرد و آبی می‌توان آشپزخانه‌ای خاص، دل‌نشین و زیبا خلق کرد. برای این کار می‌توانید از ایده‌های زیر بهره ببرید.

 1. نصب کف‌پوش‌هایی آبی همراه با طرح گل‌های زرد.
 2. طراحی سقف بارنگ آبی و نصب لوسترهایی زرد‌رنگ.
 3. استفاده از کابینت‌ آبی و سفید و قرار دادن ظروف و لوازم برقی زرد بر روی آن‌ها.

 

دکوراسیون آشپزخانه با ترکیب رنگ‌های آبی و زرد

دکوراسیون آشپزخانه آبی و زرد

 

 1. آشپزخانه آبی با لوازم‌خانگی و برقی آبی

یکی از ایده‌های جالب برای افزودن رنگ آبی به فضای آشپزخانه استفاده از لوازم برقی آبی است. برای این کار نیازی به تغییر رنگ دیوار، سقف، کف و کابینت‌های آشپزخانه نیست. کافی است اجاق‌گاز، فر، یخچال و وسایلی ازاین‌دست را به رنگ آبی تهیه کرد.

 

 1. فقط کابینت‌‌ها را آبی کنید

استفاده از کابینت‌های آبی از معمول‌ترین و ابتدایی‌ترین روش‌های اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه است. در این روش تنها کافی است کابینت‌های آبی را تهیه و  نصب کنید. اگر چند لوستر کوچک همرنگ کابینت‌ها از سقف آشپزخانه آویزان کنید جذابیت فضا دوچندان می‌شود.

آشپزخانه‌ای با کابینت‌های آبی

دکوراسیون آشپزخانه‌ با کابینت‌های آبی

 

 1. دکوراسیون آشپزخانه با چراغ‌های LED

استفاده از چراغ‌های LED روشی برای داشتن آشپزخانه‌ای با طراحی آبی‌رنگ است. این روش مقرون‌به‌صرفه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه است. در این روش نیازی به تغییر اثاثیه و یا نقاشی نداریم . این راه ساده استفاده از چراغ‌های LED آبی است. می‌توانید این چراغ‌ها را به‌راحتی در زیر یا کنار کابینت‌ها نصب کنید. همچنین فضای پایین پیشخوان، سقف و سایر بخش‌های آشپزخانه برای نصب آن‌ها مناسب است.

نصب چراغ‌های LED آبی در آشپزخانه

نصب چراغ‌های LED آبی در آشپزخانه

 

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه نقش بسزایی در ایجاد حس آرامش دارد. در این مقاله ۸ ایده برای آشپزخانه آبی‌ را معرفی کردیم.  برای این کار ایده‌ها و روش‌های گوناگونی وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی از این راهکارها استفاده کنید. از رنگ آبی استفاده کنید تا آشپزخانه‌ای خاص و دل‌نشین داشته باشید!

 

برای ارائه خدمات در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه به سایت دان‌شو مراجعه کنید.

www.donesho.com

 


*برای ارائه خدمات خود و یا درخواست خدمات مختلف به سایت زیر مراجعه کنید.*

*سایت دان‌شو*


 

منابع

http://www.housebeautiful.com

https://www.thespruce.com/

https://www.instyleled.co.uk/

http://persianv.com/

http://decoboom.ir/

 

 

تصاویر

http://www.housebeautiful.com/

https://www.thespruce.com/

https://www.instyleled.co.uk/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *