عنوان پست میاد اینجا

دکوراسیون داخلی و درهای شیشه‌‌ای

استفاده از در شیشه‌ای از جذاب‌ترین ایده‌ها در طراحی داخلی است. انعکاس نور خورشید در درهای بزرگ زیبایی خاصی به خانه می‌بخشد. برای آشنایی با انواع درهای شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی خانه با ما همراه باشید. 

امروزه با همگام شدن دنیای هنر و ابزارآلات مدرن، طراحی دکوراسیون داخلی حتی در فضاهای کوچک کارآمد است. از سوی دیگر توجه به فضای داخلی و تقسیم‌بندی آن از اصول معماری داخلی محسوب می‌‌شود. استفاده از جداکننده‌‌های سبک و قابل‌حمل و با قابلیت شفاف‌‌سازی محیط  از ویژگی‌‌هایی است که معماری نوین از آن بهره می‌برد. یکی از این جداکننده‌‌ها درهای شیشه‌‌ای هستند. کاربرد دوگانه، شفافیت و ظرافت در شیشه‌ای باعث محبوبیت آن شده است.

در شیشه‌ای

 

نور در طراحی دکوراسیون داخلی

زمانی که نقشه کشیده می‌‌شود، محل ورود نور طبیعی و محل قرارگیری درها و پنجره‌‌ها تعیین می‌‌شود. همچنین مشخص کردن چراغ‌‌ها و محل قرارگیری آن‌‌ها از عوامل دیگر مورد اهمیت است. استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی از گذشته رواج داشته است. درهای بزرگ شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی کلاسیک نیز استفاده می‌شدند ولی در دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از این نوع درها معمول‌تر است.

 

 

در شیشه‌ای

کاربرد شیشه در معماری داخلی

استفاده از شیشه یا آبگینه از دیرباز تاکنون در معماری رواج داشته است و به‌عنوان ابزاری در طراحی داخلی و خارجی به چشم می‌‌خورد. با توجه به پیشرفت‌‌های عرصه معماری، شیشه جزو موادی محسوب می‌‌شود که همواره جایگاه خود را حفظ کرده است و در حل بسیاری از مشکلات به کمک طراحی داخلی آپارتمان‌‌های مسکونی و یا شرکت‌‌ها می‌‌آید. کاربرد این محصول در داخل و خارج از ساختمان و تأمین نور محیط باعث تمایز آن با سایر محصولات می‌‌شود و در شیشه‌‌ای می‌تواند نمونه‌‌ای بارز از کاربرد این محصول باشد که در ادامه ویژگی آن‌‌ موردبررسی قرار می‌گیرد.

در شیشه‌ای

 

مشخصات در شیشه‌‌ای

درهای شیشه‌‌ای، درهایی هستند که به‌طور کامل از شیشه ساخته‌شده‌اند. در شیشه‌ای ه‌عنوان جداکننده فضاهای داخلی و همچنین جداکننده‌‌ای برای فضای داخل و خارج از ساختمان استفاده می‌‌شوند و می‌‌توانند نمای خوبی از فضای داخل ساختمان و یا فضای بیرونی را به نمایش بگذارند. درهای شیشه‌‌ای معمولاً در انواع ریلی، چرخشی و ساده عرضه می‌‌شوند که افراد می‌‌توانند با توجه به فضایی که در اختیاردارند نوع موردنظر را انتخاب کنند. همچنین قابلیت استفاده از رنگ‌بر روی درهای شیشه‌‌ای و یا استفاده از طرح‌‌های آماده از دیگر ویژگی‌‌های این نوع در است که می‌‌تواند انتخاب منحصر به‌‌فردی را رقم بزند. از دیگر مشخصات این درها می‌‌توان نکات زیر را برشمرد:

 

صرفه‌‌جویی در فضا

ازآنجایی‌که شیشه از ظرافت و نازکی خاصی برخوردار است، استفاده از آن در فضای کوچک باعث بزرگ نشان دادن فضا می‌شود و همچنین در انواع ریلی به دلیل عدم باز شدن آن به داخل و یا خارج باعث صرفه‌جویی در فضا خواهد شد.

 

استحکام و زیبایی

اکثر شیشه‌‌‌‌های مورداستفاده درهای شیشه‌‌ای، در حرارت بسیار بالا تولید می‌‌شوند که این حرارت استحکام آن‌‌ها را تضمین می‌‌کند. همچنین قابلیت ضد آتش بودن نیز از دیگر خصوصیات این نوع درها به شمار می‌‌رود. همین‌طور در کنار استحکام تزئین درها با طرح‌‌های مختلف، زیبایی چشمگیری در فضای مورداستفاده ایجاد خواهد کرد.

 

تأمین نور محیط

نور از ارکان مهم در معماری و طراحی داخلی است. یکی از مؤثرترین روش‌‌های استفاده از نور خورشید هدایت آن به داخل ساختمان و استفاده از روشنایی طبیعی است. ازآنجایی‌که شیشه رسانای خوبی برای این انرژی محسوب می‌‌شود، می‌‌تواند وسیله‌‌ای برای نورپردازی طبیعی نیز باشد.

 

تنوع انتخاب بالا با توجه به طراحی داخلی

با توجه به تنوع بالای درهای شیشه‌‌ای و بهره‌‌مندی از طرح‌‌های مختلف، این نوع درها می‌‌توانند در قسمت‌های مختلف خانه مورداستفاده قرار بگیرند.

 

 

دکوراسیون داخلی مدرن و در شیشه‌ای

فضاهای داخلی با طراحی مناسب و در نظر گرفتن اصول طراحی به محلی دل‌نشین تبدیل می‌شوند. رعایت اصول مبانی طراحی، امکان بهره‌‌مندی از تعادل و هماهنگی را در فضا فراهم می‌‌آورد. بخشی از اصول طراحی به تعیین اندازه فضا و نورپردازی طبیعی مربوط می‌شود. معماری داخلی استفاده از شیشه‌‌ها و در شیشه‌‌ای را به‌عنوان دریچه‌‌های ورود نور به فضای داخل ساختمان معرفی می‌‌کند. این دریچه‌ها علاوه بر قابلیت نورپردازی فضایی بزرگ و زیبا را به ارمغان می‌‌آورند.

 


*برای ارائه خدمات خود و یا درخواست خدمات مختلف به سایت زیر مراجعه کنید.*

*سایت دان‌شو*


 

منابع:

مبانی طراحی در دکوراسیون داخلی

مقاله ۱۰ کاربرد شیشه در دکوراسیون داخلی

دیوارهای شیشه‌‌ای در آپاتمان‌‌های کوچک

مقاله‌‌ای درباره دکوراسیون و طراحی داخلی

استفاده از دیوار جداکننده شیشه‌‌ای

در و پنجره‌‌های شیشه‌‌ای

کاربرد نور طبیعی در معماری

 

 

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *