عنوان پست میاد اینجا

حفاظ کشی دیوار

دغدغه بسیاری از افراد، حفظ و افزایش امنیت خانه است. حفاظ کشی دیوار، یکی از روش‌های مؤثر برای جلوگیری از ورود راحت مجرمان و سارقین به محیط خانه محسوب می‌شود. انواع مختلفی از حفاظ دیوار وجود دارند که به‌خوبی ایمنی دیوار خانه را بالا می‌برند. در مقاله پیش رو نگاهی به حفاظ کشی دیوار خواهیم داشت.

 

حفاظ دیوار

حفاظ دیوار

حفاظ دیوار

حتماً شما هم با این نظر موافقید که ابتدا باید خودمان راه نفوذ ساده و بدون دردسر سارقین به منزل را ببندیم. یکی از راحت‌ترین راهکارها در این زمینه حفاظ کشی دیوار است. با نصب حفاظ دیوار خیال خود را تا حدود زیادی از ایمنی محل زندگی یا کارتان آسوده خواهید کرد. بهتر است برای درک بهتر موضوع، مزایای حفاظ دیوار را برایتان بگوییم.

 

مزایای حفاظ کشی دیوار

اگر هنوز نسبت به استفاده از حفاظ دیوار مردد هستید، نگاهی به برخی مزایای حفاظ کشی دیوار بیندازید:

  1. با نصب حفاظ بر روی دیوار، شما راهکاری دائمی و ماندگار را انتخاب کرده‌اید.
  2. نصب دوربین یا دزدگیر در محیط زندگی و کار، نیازمند صرف وقت و هزینه نگهداری از این سیستم‌‌ها است. درحالی‌که نصب حفاظ دیوار هیچ دردسری برایتان ندارد.
  3. حفاظ دیوار علاوه بر جنبه ایمنی، به زیباتر شدن نمای ساختمان شما نیز کمک می‌کند. این حفاظ‌ها دارای مدل‌ها و طرح‌های متنوع و بعضاً بسیار چشم‌نوازی هستند.
  4. فرایند نصب حفاظ دیوار نسبت به سایر روش‌های حفظ ایمنی، هزینه کمتری به همراه خواهد داشت.

انواع حفاظ دیوار

حفاظ‌های دیوار را می‌توان در دو دسته کلی حفاظ‌های کلاسیک و مدرن قرار داد. این حفاظ‌ها در انواع مختلف و با ضریب امنیت متفاوتی ساخته می‌شوند.

حفاظ‌های کلاسیک دیوار

حفاظ‌های کلاسیک از نمونه‌های قدیمی‌تر و اولیه حفاظ دیوار به شمار می‌روند. به گفته طراحان، حفاظ‌های کلاسیک برای استفاده در متراژ بالا گزینه مناسبی خواهند بود. در ادامه به دو حفاظ کلاسیک دیوار اشاره می‌کنیم.

حفاظ سرنیزه‌ای دیوار

از حفاظ‌های قدیمی دیوار است که برای جلوگیری از عبور سارقین بر روی دیوار نصب می‌گردد. ویژگی اصلی حفاظ سرنیزه‌ای، افزایش ارتفاع دیوارهای کوتاه است. اگرچه حفاظ سرنیزه‌ای حفاظی ساده و قدیمی محسوب می‌شود اما در حال حاضر این حفاظ در طرح‌های مدرن نیز تولید می‌گردد.

حفاظ آبشاری دیوار

با اتصال میلگردهای نوک‌تیز به هم بر طبق الگویی خاص، حفاظ آبشاری دیوار ساخته می‌شود. این الگوی خاص ظاهری پله‌پله و آبشاری به این حفاظ می‌دهد. ناگفته نماند که حفاظ آبشاری را می‌توان زیرمجموعه حفاظ‌های مدرن هم دانست زیرا طراحی جدیدی دارد. تراکم و تعداد شاخه‌های حفاظ آبشاری بسته به شرایط ساختمان و … قابل‌تغییر است. حفاظ آبشاری با توجه به ظاهر زیبا و ایمنی بالایش، از حفاظ‌های پرکاربرد به‌حساب می‌آید.

 

حفاظ‌های مدرن دیوار

در این بخش از مبحث حفاظ کشی دیوار، با حفاظ‌های مدرن و جدیدتری آشنا خواهید شد. معمولاً در این حفاظ‌های دیوار، هم ایمنی و هم جذابیت ظاهری لحاظ می‌شود.

حفاظ شاخ گوزنی دیوار

نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار یعنی ایجاد مانعی نفوذناپذیر در برابر سارقان. حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین و جدیدترین انواع حفاظ دیوار است. در طراحی قسمت نوک این نوع حفاظ، از الگوی خاصی استفاده کرده‌اند. وقتی به این حفاظ نگاه می‌کنید به‌خوبی شاخ‌های گوزن برایتان تداعی می‌شود. این شیوه طراحی باعث شده عبور از حفاظ شاخ گوزنی با سرشاخه‌های بسیار تیز، تقریباً محال باشد. حفاظ شاخ گوزنی را در ابعاد و مدل‌های مختلف و معمولاً از جنس میلگرد می‌سازند.

 

حفاظ بوته‌ای دیوار

حفاظ بوته‌ای یکی دیگر از مدل‌های حفاظ دیوار است که امنیت بسیار بالایی را فراهم می‌کند. در ساخت این حفاظ از شکل درهم‌تنیده بوته‌های بیابان الهام گرفته‌اند. ازاین‌رو به حفاظ‌های بوته‌ای، حفاظ خاری یا بوته خاری نیز گفته می‌شود. میزان امنیت این حفاظ ارتباط مستقیمی با تراکم آن دارد. در مدل‌های متراکم، مسلماً ایمنی تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

 

حفاظ لیلیوم دیوار

در این نوع حفاظ دیوار، علاوه بر امنیت، زیبایی نیز مدنظر قرارگرفته است. حفاظ لیلیوم را می‌توان نمونه تکمیل‌شده یا به عبارتی بهتر جذاب شده حفاظ شاخ گوزنی دانست. تولیدکنندگان حفاظ لیلیوم باظرافت بالایی گل لیلیوم را در این حفاظ شبیه‌سازی کرده‌اند. افرادی که به دلیل ظاهر نامناسب برخی حفاظ‌های دیوار، در استفاده از آن مقاومت نشان می‌دهند، با وجود حفاظ لیلیوم حتماً رضایتشان جلب خواهد شد. همانند حفاظ بوته‌ای، در حفاظ لیلیوم نیز تراکم شاخه‌ها ایمنی بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.

 

حفاظ لاله دیوار

با زیبایی خیره‌کننده‌ای که حفاظ لاله دارد، عده‌ای در نگاه اول هدف از نصب آن را تشخیص نخواهند داد. برخی با دیدن حفاظ لاله گمان می‌کنند که به‌منظور ظاهر چشم نوازش جهت زینت بخشی به ساختمان نصب شده است. ولی باید گفت که این حفاظ ازلحاظ ایمنی چیزی از سایر حفاظ‌ها کم نداشته بلکه نسبت به برخی حفاظ‌ها ایمن‌تر است. تلفیقی از حفاظ بوته‌ای و شاخ گوزنی را در طراحی حفاظ لاله به کار گرفته‌اند. شاخه‌های خمیده و تیز حفاظ لاله، رد شدن از آن را برای هر سارقی به کابوس تبدیل خواهد کرد.

 

افزایش امنیت دیوارهای خانه

حفاظ کشی دیوار راهکاری بسیار ساده و مقرون‌به‌صرفه برای افزایش امنیت محیط زندگی است. توصیه می‌کنیم حفاظ کشی دیوار منزل، محل کار و … را از اولویت‌های خود قرار دهید. با مدل‌های متنوع و زیبایی که از حفاظ دیوار در بازار دیده می‌شود، نگرانی بابت تحت تأثیر قرار گرفتن ظاهر ساختمانتان نخواهید داشت.

حفاظ دیوار

حفاظ دیوار

 


*برای ارائه خدمات خود و یا درخواست نصب حصار و نرده به سایت زیر مراجعه کنید.*

*نصب حصار و نرده- دان‌شو*


 

منابع

http://kaveh-metal.ir/

http://hefazsazeh.com/

http://takhefaz.ir/

http://sisadgroup.com/

http://kaveh-metal-industries.ir/

http://kaveh-company.ir/

http://www.kmi.ir/

http://ariyohefaz.com/

http://www.sadrahefaz.com/

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *