عنوان پست میاد اینجا

تعمیر رویه کابینت

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه به شمار می‌رود و کابینت، تأثیرگذارترین عنصر هر آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل است. با توجه به اینکه انتخاب بهترین، همیشه کار سختی بوده و این قضیه در مورد انتخاب و تعمیر رویه کابینت نیز صدق می‌کند. رویه کابینت، سطحی است که هم باید از کارایی بالایی برخوردار باشد و هم به لحاظ زیبایی طراحی آن حائز اهمیت است.

رویه کابینت دارای رنگ‌های متنوع و سبک‌‌های گوناگونی بوده، ازاین‌رو صفحه کابینتی را انتخاب کنید که متناسب با فضای داخلی آشپزخانه باشد و درعین‌حال نیازهای شما را نیز برطرف کند؛ بنابراین در این مقاله به بررسی تعمیر رویه کابینت و انواع مختلف آن جهت انتخاب بهترین گزینه پرداخته‌شده است.

رویه کابینت

 

تعمیر صفحه کابینت و انتخاب آن

صفحه کابینت‌‌های مختلف دارای معایب و مزایای ویژه خود هستند که انتخاب مناسب آن کار دشواری است. برای تعمیر این صفحه‌‌ها می‌‌توان از انواع برچسب‌ها با طرح و رنگ ظاهر کابینت‌ها استفاده کرد و همچنین در صورت نیاز به تعویض کلی رویه کابینت، در ادامه توضیح مختصری در مورد جنس هر کدام از آن‌‌ها داده می‌‌شود.

 

رویه کابینت

انواع صفحه کابینت

 سنگ صابون

سنگ صابون اغلب بر اساس فرآیندهایی که در آزمایشگاه بر روی آن انجام می‌‌شود، نسبت به لکه، مواد شیمیایی و باکتری مقام است. ازآنجایی‌که سنگ صابون طبیعی بوده، قیمت آن نسبتاً بالاست و به علت مقاومت زیاد و عمر طولانی برای آشپزخانه مناسب است.

رویه کابینت

 

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از رایج‌‌ترین صفحاتی است که برای رویه کابینت مورداستفاده قرار می‌‌‌‌گیرد. این سنگ با توجه به رگه‌‌های طبیعی خود، دارای رنگ و طرح‌‌های متنوعی است. اگر سنگ گرانیت به‌خوبی درزگیری شود، پایداری بیشتری خواهد داشت و محدوده قیمت آن بر اساس روش نصب، رنگ، فرآیندهای انجام‌شده متفاوت است.

رویه کابینت

 

فلز مس

فلز مس برای رویه کابینت چندان مورداستفاده قرار ‌‌نمی‌‌گیرد اما از ویژگی‌‌های خوب صفحه کابینت مسی می‌‌توان به نگهداری ساده و نظافت راحت آن اشاره کرد. با توجه به ماهیت فلز، مس در مقابل مواد گوناگون واکنش نشان می‌‌دهد و به رنگ‌‌های مختلف نظیر قرمز مات، قهوه‌‌ای و یا حتی سبز تغییر می‌‌کند.

 

 

سنگ مهندسی کوارتز

سنگ مهندسی کوارتز به‌صورت سفارشی تولید می‌‌شود و دارای رنگ‌‌های مختلفی است. این سنگ جهت ایجاد سطحی محکم و نفوذناپذیر از مقاوم‌‌ترین مواد طبیعی تشکیل‌شده و یکدست و براق است.

رویه کابینت

 

 سرامیک و کاشی

سرامیک و کاشی از کم‌هزینه‌ترین و مقرون به‌‌صرفه‌‌ترین نمونه‌‌ای است که برای رویه کابینت می‌‌توان بهره برد و تعویض آن بسیار ساده است. رویه کابینت سرامیکی دارای مقاومت بالایی بوده و در این نوع از صفحه می‌‌توانید طرح و نقش موردنظر را با سلیقه خودتان پیشنهاد دهید.

 

 

دوستدار محیط‌زیست

صفحه کابینت دوستدار محیط‌زیست، تخته چوب‌‌های موجود در طبیعت هستند که چوب نجات‌یافته نیز نامیده می‌‌شوند. با استفاده از سبک دوستدار محیط‌زیست، می‌‌توانید صفحه کابینت سبز را به فضای داخلی آشپزخانه خود بیاورید.

رویه کابینت

 

 فلز روی

صفحه کابینت تولیدشده از فلز روی به‌ندرت در فضای مدرن آشپزخانه‌‌ها مشاهده می‌‌شود اما خاصیت این فلز موجب محبوبیت آن شده است. رنگ فلز روی با گذشت زمان تیره می‌‌شود و دارای خاصیت ضد میکروبی بوده که انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است.

 

کاغذهای بازیافتی

کاغذهای بازیافت شده، بدترین صفحه، برای کابینت به نظر می‌‌رسند اما این انتخاب دوستدار محیط‌زیست بوده و به‌صورت شگفت‌‌انگیزی بادوام است.

رویه کابینت

 

 لمینیت پلاستیک

صفحه کابینت از جنس لمینیت پلاستیک به دلیل خاصیت شکل‌پذیری و انتخاب طراحی با توجه به سلیقه افراد، دارای طرفداران خاص خود است. البته فراموش نکنید که استفاده از این نوع رویه کابینت مقاومت بسیار بالایی ندارد و قادر به تحمل لوازم آشپزی و وسایل سنگین نیست.

 

 

سیمان و شیشه بازیافتی

استفاده از سیمان و شیشه دارای هزینه نسبتاً بالایی است اما ترکیب خاص سیمان و شیشه می‌‌تواند باعث ایجاد فضایی متفاوت در آشپزخانه شود. سیمان و شیشه بازیافتی دوستدار محیط‌زیست، با مقاومت بالا و قابل ترتیب و نظم دادن بوده و انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است.

رویه کابینت

 

 سنگ مرمر

سنگ مرمر از صفحات کابینت قدیمی بوده و برای دوستداران آشپزخانه سفید مناسب است. این سنگ با گذشت زمان و با ایجاد زنگاری، موجب افزایش دوام خود شده و از سنگ گرانیت سختی کمتری دارد بنابراین زودتر خراشیده و کثیف می‌‌شود.

 

 بتن

رویه کابینت بتنی، با افزودن رنگ‌دانه و ماده رنگی به ترکیب بتن در رنگ‌‌های متنوع حاصل می‌‌شود. بتن به لحاظ هزینه، روش مقرون‌به‌صرفه‌ای است و با استفاده از پوشش مناسب بر روی صفحه کابینت بتنی، می‌‌توان پایداری آن را افزایش داد.

 

 استیل ضدزنگ

رویه کابینت از جنس استیل ضدزنگ، انتخاب مطلوبی برای آشپزهای حرفه‌‌ای است چراکه این نوع از صفحه دارای ویژگی‌‌های نظیر ضدزنگ، غیرقابل رنگ‌آمیزی، مقاوم در برابر حرارت و نظافت آسان است. این صفحه کابینت از عدم ماندگاری اثرانگشت و خراش بهره می‌‌برد.

رویه کابینت

 

 سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی یا کورین شامل ترکیب چند ماده مختلف است. از جمله مزایای این سنگ می‌‌توان به یکپارچگی، ضد لک، ضد آب، ضدزنگ و قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی آن اشاره کرد. سنگ کورین در برابر حرارت مقاومت بالایی ندارد و نمی‌‌تواند فشار فوق‌العاده زیاد را تحمل کند.

 

 

 چوب

استفاده از چوب با کیفیت، فضای زیبایی را در محیط آشپزخانه ایجاد می‌‌کند و علاوه بر این، کارکرد خوب و پایداری بالا را نیز به شما ارائه می‌‌دهد. هزینه صفحه کابینت چوبی با توجه به نوع چوب به‌کاررفته متفاوت است.

 

کامپوزیت‌های چوب

کامپوزیت‌های چوب، صفحه کابینتی ارزان‌قیمت و بادوام بوده و شامل MDF، HDF، نئوپان و پلی‌وود هستند. این محصول دارای قابلیت روکش شدن است که زیبایی و پایداری آن را به‌‌‌‌ویژه در محیط‌‌های مانند آشپزخانه افزایش می‌‌دهد.

رویه کابینت

 

رویه کابینت

کابینت‌‌ها از عوامل مؤثر در دکوراسیون آشپزخانه‌‌ها هستند و ایجاد تغییر در آن‌‌ها طراوت و نشاط را برای آشپزخانه شما به ارمغان می‌‌آورد. ازآنجایی‌که رویه کابینت به لحاظ کاربرد و زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار بوده در صورت آسیب‌دیدگی اندک آن، می‌‌توان از برچسب‌‌های متناسب با کابینت استفاده کرد. همچنین جهت تعویض این قسمت از کابینت می‌‌بایست به نکاتی نظیر هزینه، ماندگاری و مقاومت مصالح مورداستفاده آن توجه شود؛ بنابراین برای تعمیر و طراحی رویه کابینت آشپزخانه با رجوع به افراد متخصص، بهترین نتیجه برای شما حاصل خواهد شد.

 


*برای ارائه خدمات بازسازی کابینت و یا درخواست بازسازی کابینت به سایت زیر مراجعه کنید.*

* بازسازی کابینت – دان‌شو*


 

منابع:

chidaneh.com

arc-exir.ir

bartarinha.ir

cabinetbank.com

donya-e-eqtesad.com

 

 

منابع تصاویر:

pooyano.com

chidaneh.com

novin-decor

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *