عنوان پست میاد اینجا

نکات مهم در کمد تکانی

چکیده

همه ما دوست داریم یک‌بار برای همیشه از آشفتگی و به‌هم‌ریختگی کمدهایمان رهایی یابیم. شاید یکی از دلایل مهم این نامرتبی مربوط به زمان‌هایی می‌شود که باعجله قصد برداشتن وسیله‌ای را داریم. برای حل این مشکل لازم است تا نگاهی دوباره به فضای درون کمد بیندازیم و به طرح ایده‌های خوب و خلاقانه بپردازیم. همچنین، شما می‌توانید با رعایت نکاتی مهم به اوضاع کمدتان سروسامان ببخشید، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم در کمد تکانی

۱-     آشنایی با قوانین مهم کمد تکانی

پیش از نظافت، یادتان باشد که کمد شما به‌عنوان یک فضای خصوصی شناخته می‌شود که باید به‌وسیله خودتان و در یک روز جداگانه تمیز گردد. یکی دیگر از نکات مهم، خریداری وسایل متناسب با فضای داخل کمدتان است. با این کار، علاوه بر جلوگیری از خریدهای اضافی و غیرضروری و کاهش هزینه‌ها، فضای بیشتری نیز برای قرار دادن وسایل قابل‌استفاده در اختیار خواهید داشت که درنهایت نظم‌پذیری بهتر فضای کمد را برایتان به ارمغان می‌آورد.

 

۲-     استفاده خلاقانه از لباس‌ها و وسایل قدیمی

از در کمد می‌توانید به‌عنوان یک ابزار کاربردی استفاده کنید؛ به‌طوری‌که با آویزان کردن سازه‌های پارچه‌ای به آن، جایگاه مناسبی را برای بسیاری از وسایل کوچک فراهم‌سازید. اکنون نگاهی به وسایل چیده شده در فضای کمدتان بیندازید؛ به‌عنوان‌مثال از خود بپرسید، کدام لباس را بیشتر از یک سال است که نپوشیده‌اید؟! درواقع، باگذشت زمان متوجه این نکته خواهید شد که لباس‌های بلااستفاده را در زمان دیگری نیز نخواهید پوشید. پس دلتان را به دریا بزنید و اگر لباس‌های تازه و قابل‌استفاده‌ای دارید به مراکز خیریه و یا افراد نیازمند اهدا کنید. با این کار، دسترسی به فضای کمد نیز راحت‌تر صورت می‌گیرد. همچنین در صورت غیرقابل استفاده بودن لباس‌ها، می‌توانید آن‌ها را بازآفرینی کرده و به‌عنوان دستمال گردگیری و آشپزخانه استفاده کنید.

 

۳-     استفاده از جعبه‌ها

برای مرتب کردن و نظم دادن به کمد، نیاز است تا از جعبه‌ها استفاده کنید. برای نمونه شما می‌توانید در داخل جعبه لیوان، جوراب‌ها را بر اساس طیف رنگی‌شان بچینید. همچنین برای سازمان‌دهی بقیه بخش‌های کمد می‌توانید از همین روش بهره‌مند شوید. به‌طوری‌که از جعبه‌های کوچک برای قرار دادن لباس‌های کوچک استفاده کنید.

 

استفاده از جعبه در کمد

برای مرتب کردن و نظم دادن به کمد نیاز است تا از جعبه‌ها استفاده کنید.

 

۴-     آویزان کردن برخی از لباس‌ها

نیازی به قرار دادن تمامی لباس‌ها بر روی چوب‌لباسی و آویزان کردن آن‌ها نیست. لباس‌های جنس کتان خیلی سریع چروک می‌شوند؛ بنابراین باید آویزان شوند. در عوض، لباس‌هایی با بافت‌های ضخیم مانند ژاکت‌ها و پلیورها می‌توانند تاشوند؛ بنابراین شما می‌توانید آن‌ها را در جعبه‌هایی بچینید.

 

۵-     مراقبت از کیف‌ها

چنانچه کیف‌ها به‌خوبی مراقبت و نگهداری نشوند، به‌تدریج فرم خود را از دست می‌دهند و یا چرم آن‌ها پوسته‌پوسته می‌شود. بهتر است کیف‌ها را در بخشی از کمد آویزان کنید. در صورت فقدان فضای کافی باید کیف‌ها به‌گونه‌ای قرار گیرند که از تا خوردن آن‌ها جلوگیری شود. در این حالت، ما به شما ترفند قرار دادن کیف‌ها درون یکدیگر را توصیه می‌کنیم.

 

مراقبت از کیف

مراقبت از کیف‌ها

 

۶-     جایگاه مناسب روسری‌ها در کمد

روسری و شال از جمله پوشش‌هایی هستند که به‌راحتی چروک می‌شوند. برای حل این مشکل شما می‌توانید روسری‌ها را روی چوب‌لباسی‌های چندطبقه تا کنید. همچنین، یکی از روش‌های ساده، برداشتن لوله دستمال‌کاغذی و دسته‌بندی آن به حلقه‌های کوچک برای قرار دادن روسری‌ها است.

 

۷-     تقسیم وظایف میان اعضای خانواده

پس از سازمان‌دهی کمدهایتان باید به فکر همیشه مرتب بودن آن‌ها باشید. دقت کنید که لباس‌ها می‌بایست یک‌بار در هفته اتو و چند وقت یک‌بار شسته شوند. برای انجام همیشگی این کارها باید تقسیم وظایف میان اعضای خانواده صورت گیرد تا هر فردی با آگاهی از وظایف و مسئولیت‌های خود، در امر تمیز نگه‌داشتن کمد نقش مؤثری ایفا کند.

 

جایگاه روسری‌ها در کمد

جایگاه مناسب روسری‌ها در کمد

 

نتیجه‌گیری

تمیز کردن کمدها چنانچه بر اساس برنامه‌ریزی و اصول خاصی صورت گیرد، کار چندان سختی نیست. در این میان، کمد تکانی شامل مرتب کردن و نظافت تمامی بخش‌های کمد به‌صورت کامل است؛ بنابراین این کار را نیمه‌کاره رها نکنید. همچنین، لازم است تمام وسایل را به کمک یک پارچه نمدار تمیز کنید تا از ورود مجدد گردوغبار به کمدها جلوگیری به عمل آید.

 

خواندن مقاله نظافت؛ آیا لازم است لباس­‌های خود را ضدعفونی کنید؟ را از دست ندهید.

 


*برای ثبت درخواست طراحی داخلی و خدمات دکوراسیون خانه به لینک زیر مراجعه کنید*

*ثبت درخواست طراحی داخلی در سایت دان‌شو*


 

منابع

beytoote.com

akairan.com

ghatreh.com

mashreghnews.ir

chibepoosham.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *