عنوان پست میاد اینجا

نکات مهم خانه‌داری

ایده‌های خلاقانه‌ای جهت نظم بخشیدن و سامان‌دهی به خانه وجود دارد که همواره از جذابیت بالایی در نزد خانم‌های خانه‌دار برخوردار بوده است. از طرفی، چنانچه این ایده‌ها در جهت تغییر دکوراسیون داخلی خانه مورداستفاده قرار گیرند، مایه خوشحالی دوچندان بانوان خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم تا با معرفی ایده‌های ناب، جلوه زیبا و خوش‌رنگ و لعابی به خانه‌تان ببخشیم.

نکات مهم خانه‌داری

۱-     پنهان کردن وسایل زیر میز

اغلب خانه‌های امروزی دارای فضای کوچکی هستند؛ از این‌رو از فضاهای موجود در آن باید نهایت استفاده را کرد. برای نمونه، زیر میزها فضای مناسبی برای قرارگیری وسایل دم‌دستی و ضروری‌تان محسوب می‌شود؛ به همین علت، باید به‌گونه‌ای روی میزها را بپوشانید که کسی قادر به دیدن زیر آن‌ها نباشد. شما می‌توانید از رومیزی‌های بلند کمک بگیرید و یا نسبت به دوخت پرده‌های فانتزی برای زیر میزهایتان اقدام کنید.

 

پنهان کردن وسایل زیر میز

پنهان کردن وسایل زیر میز

 

۲-     دوخت کوسن‌های فانتزی برای اتاق‌ها

شاید باورتان نشود؛ اما کوسن‌ها در تغییر و تحول دکوراسیون داخلی خانه‌تان از نقش غیرقابل‌انکاری برخوردارند. شما می‌توانید از تکه پارچه‌های بی‌مصرف و لباس‌های قدیمی‌تان استفاده بهتری کنید و با کمی دقت و خلاقیت، کوسن‌های جذاب و زیبایی بسازید. بدون شک، با این کوسن‌ها می‌توانید جلوه متفاوتی به فضای اتاق نشیمنتان ببخشید.

 

کوسن‌های فانتزی

دوخت کوسن‌های فانتزی برای اتاق‌ها

 

۳-     پشتی‌های طرح سنتی

یکی از راه‌های تزیین دکوراسیون داخلی، استفاده از پشتی‌هایی با طرح سنتی است. این پشتی‌ها با طرح و نقوش مختلف خود، نمایانگر جلوه‌های زیبا و حقیقی فرهنگ ایرانی هستند؛ ازاین‌رو، شما می‌توانید حس و حال جدید و متفاوتی را در فضای خانه‌تان تجربه کنید.

 

پشتی‌های طرح سنتی

پشتی‌های طرح سنتی

 

۴-     استفاده از وسایل قدیمی برای تزئین خانه

یکی از روش‌های صرفه‌جویی در کاهش هزینه‌های زندگی، استفاده از وسایل قدیمی و بلااستفاده خانه است. شما می‌توانید از این وسایل در تزئین دکوراسیون داخلی بهره ببرید؛ به‌عنوان‌مثال با رنگ‌آمیزی سینی‌های قدیمی و از کارافتاده و نصب آن‌ها بر روی دیوار، پنل‌هایی برای یادداشت‌های روزانه خود بسازید. همچنین با کشیدن طرح‌های فانتزی بر روی این سینی‌ها می‌توان از آن‌ها به‌عنوان تابلوهای هنری در اتاق‌خواب یا آشپزخانه استفاده کرد.

 

سینی‌های قدیمی

استفاده مجدد از سینی‌های قدیمی

 

۵-     شلف‌هایی با عناصر تزئینی زیبا

باکس‌های دیواری یا شلف‌ها در عین زیبایی، بسیار کاربردی هستند و در طراحی داخلی خانه نقش بسزایی دارند. برای تأثیرگذاری بیشتر، شما می‌توانید فایل‌های دورریختنی را در زیر شلف‌ها نصب کنید. با استفاده هوشمندانه از این وسایل، نظم دهی وسایل در خانه بهتر صورت می‌گیرد. علاوه بر این، ظاهر متفاوتی به شلف‌ها خواهید بخشید.

 

عناصر تزیینی زیبا

شلف‌هایی با عناصر تزیینی زیبا

 

۶-     استفاده مجدد از فایل‌های نگهداری از کاغذ

شما می‌توانید از فایل‌های نگهداری از کاغذ برای قرار دادن وسایل بزرگ و سنگین استفاده کنید؛ به‌طوری‌که با نصب آن‌ها در بخش داخلی کمدها، علاوه بر منظم کردن وسایل، از فضای بیشتری در خانه برخوردار می‌شوید.

 

فایل‌های نگهداری از کاغذ

استفاده مجدد از فایل‌های نگهداری از کاغذ

 

۷-     افزایش فضای زیر کابینت

برای چیدمان و نظم بیشتر وسایل آشپزخانه لازم است تا فضای زیر کابینت را گسترش دهید. برای این کار، ابتدا دیوارهای داخل کابینت را از اطراف سوراخ کرده و یک میله بلند را داخل کمد دیواری اضافه کنید. شما می‌توانید بر روی سطح جدید، وسایل آشپزخانه را آویزان کنید.

 

افزایش فضای زیر کابینت

افزایش فضای زیر کابینت

 

۸-     رفع لکه‌های آب از روی شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی به‌تدریج دچار لکه‌های به‌جامانده از آب می‌شوند. برای حل این مشکل می‌توانید به کمک لیمو، لکه‌ها را برطرف کنید و شیرآلات خانه را همانند روز اول برق بیندازید. برای این کار، باید یک لیموی تازه را برش دهید و به آهستگی روی سطوح مختلف شیرآلات بکشید.

 

رفع لکه‌های آب از روی شیرآلات

رفع لکه‌های آب از روی شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی توسط لیمو

 

نتیجه‌گیری

بدون شک همه ما با نکات بزرگ و کوچک خانه‌داری آشنایی داریم؛ اما برای حرفه‌ای‌تر شدن نیاز به رعایت موارد اشاره‌شده در این مقاله است. درواقع با رعایت نکات ساده و کاربردی می‌توان جلوه منحصربه‌فردی به دکوراسیون داخلی خانه بخشید. از آنجایی‌که بسیاری از افراد دغدغه فضای کوچک خانه خود را دارند، با کمی صبر و حوصله و خلاقیت می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

 


 

منابع

namnak.com

chidaneh.com

dekorator.ir

risenews.ir

blog.ihome.ir

 chidaneh.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *