عنوان پست میاد اینجا

دکوراسیون داخلی کلاسیک

سرمنشأ سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به معماری سنتی عصر یونان باستان بازمی‌گردد. هماهنگی و توازن همواره از نکات مهم در این سبک بوده و خانه را تبدیل به مکانی شیک و فوق‌‌العاده زیبا می‌‌کند. باوجود فراگیر شدن سبک مدرن در دکوراسیون داخلی خانه‌های امروزی، شیوه طراحی کلاسیک همچنان از سبک‌‌های موردعلاقه بسیاری است.

میل به آراستن محل زندگی از گذشته تا به امروز در انسان‌‌ها وجود داشته است. استفاده صحیح از فضاهای خانه به‌منظور القای حس آرامش به اعضای خانواده و زیبایی بخشیدن به منزل، تعریف ساده‌‌ای از هنر دکوراسیون داخلی خواهد بود. به کار بردن درست نور، رنگ و مکان قرارگیری لوازم خانه از عوامل تأثیرگذار برای ایجاد یک دکوراسیون خوب به شمار می‌روند. دکوراسیون داخلی سبک‌‌های متفاوتی داشته که برحسب علایق شخصی خانواده و متناسب با فضای خانه برگزیده می‌‌شود. کلاسیک یکی از سبک‌‌های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی است که زیرشاخه‌‌های بسیاری نیز دارد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 

دکوراسیون داخلی و انواع سبک‌‌های آن

به‌طورکلی هر عملی که برای زیباتر کردن فضای داخلی ساختمان مانند نحوه چینش لوازم خانه، مبلمان و … انجام شود، مربوط به دکوراسیون داخلی است. بنا به تعریف جامع لغت‌‌نامه آکسفورد، طراحی هنرمندانه برای ایجاد تناسب میان اشیا، لوازم و رنگ‌‌ها در یک محل اعم از ساختمان‌‌ها، اتاق‌‌ها و … را طراحی دکوراسیون داخلی می‌‌گویند. این امر به فرهنگ‌‌ها، آیین و رسوم و شرایط آب و هوایی منطقه نیز وابسته است. دکوراسیون داخلی به سبک‌‌ها و شیوه‌‌های مختلفی در ساختمان‌‌ها اجرا می‌‌شوند و هرکدام متناسب با محل و سلیقه افراد انتخاب می‌‌گردند. در اینجا چند نمونه از سبک‌‌های دکوراسیون داخلی را نام می‌‌بریم.

 1. کلاسیک
 2. مینی‌‌مالیسم
 3. روستیک
 4. ماوریک
 5. ژاپنی
 6. مراکشی
 7. چینی
 8. روکوکو
 9. ویکتوریایی
 10. انگلیسی
 11. باروک
 12. اوریگامی
 13. گوتیک

 

معماری کلاسیک

برای آشنایی با دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک ابتدا به تعریف معماری کلاسیک می‌‌پردازیم. معماری کلاسیک به سبکی الهام گرفته‌شده از معماری یونان و روم باستان گفته می‌‌شود و ستون‌‌ها و سقف‌‌های مرتفع، خطوط و نقش و نگار منحنی شکل و پنجره‌‌های قدی و بلند از خصوصیات اصلی آن به شمار می‌‌روند. بسیاری از سبک‌‌های معماری از شیوه کلاسیک برگرفته‌شده‌اند، لذا برخی، این سبک را به‌عنوان نخستین سبک معماری می‌‌شناسند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از معماری کلاسیک الهام می‌‌گیرد و شکوه و عظمت در این نوع از طراحی نمایان است. بنیان اصلی این سبک بر پایه تقارن، نظم و هماهنگی بنانهاده شده و وجود کانون توجه در این نوع از طراحی از نکات بسیار مهم محسوب می‌‌شود. استفاده از سنگ در قسمت‌‌های مختلف، پارکت‌‌های چوبی، رنگ‌‌های سنگین، گچ، کاغذدیواری و … در این سبک از اهمیت فراوانی برخوردار است. در سبک کلاسیک، هیچ‌‌گونه بی‌‌نظمی و نابسامانی وجود ندارد و همه‌چیز می‌‌بایست در سر جای خود قرار داشته باشد.

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *