عنوان پست میاد اینجا

دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

یکی از سبک‌‌‌های باشکوه طراحی دکوراسیون داخلی که به هماهنگی و تعادل در کنار زیبایی توجه دارد، سبک طراحی داخلی ویکتوریایی است. این سبک احساس عاشقانه و عارفانه را به افراد القا می‌‌‌کند. این سبک را می‌‌‌توان یکی از سبک‌‌‌های تلفیقی دانست که برگرفته‌شده از سبک سنتی اروپایی، خاورمیانه و آسیا است.

 

دکوراسیون داخلی چیست؟

برای توضیح درباره سبک دکوراسیون وکتوریایی لازم است توضیحات ابتدایی را بدانیم، انسان‌ها از ابتدا همواره به دنبال زیبایی و زیباسازی محل زندگی خود بودند. با نقاشی‌‌‌هایی که محققان درون قارها یافتند به علاقه انسان‌های اولیه به دکوراسیون محیط زندگی خود پی بردند. به عقیده برخی از دانشمندان رومیان اولین مردمانی بودند که از وسایل زینتی و گران‌‌‌بها بهره می‌‌‌بردند. رومیان به جمع‌‌‌آوری طلا، جواهر و وسایل زینتی علاقه داشتند و همواره منزل خود را با لوازم زیبا تزئین می‌کردند که این خود نشان‌دهنده قدمت دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون داخلی دارای چندین سبک است. یکی از طرح‌‌‌های دکوراسیون داخلی که در قرن ۱۹ در انگلستان مورداستفاده قرار گرفت، دکوراسیون ویکتوریایی است. چون این سبک در زمان ملکه ویکتوریا به وجود آمد، نام آن را ویکتوریایی نهادند. در این مقاله پس از تعریف دکوراسیون داخلی، به سبک‌‌‌های مختلف آن می‌‌‌پردازیم و پس از آن‌‌‌ها با سبک طراحی داخلی ویکتوریایی و تاریخچه این سبک آشنا خواهیم شد. در ادامه ویژگی‌‌‌ها و خصوصیات این سبک را موردبررسی قرار می‌‌‌دهیم و به بیان بخش‌‌‌هایی از منزل که می‌‌‌توان از سبک طراحی دکوراسیون داخلی ویکتوریایی استفاده کرد، می‌‌‌پردازیم.


 

تعریف دکوراسیون داخلی

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *