عنوان پست میاد اینجا

دکوراسیون داخلی به سبک باروک

چیدمان و آرایش دکوراسیون داخلی تأثیر مستقیمی بر زیبایی و آرامش فضای ساختمان خواهد داشت. امروزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به شیوه‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که اکثر آن‌ها از سبک‌های هنری سده‌های گذشته نشأت می‌گیرند. یکی از سبک‌های پرطرفداری که در معماری، طراحی و چیدمان داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد سبک ایتالیایی باروک است که معمولاً در چیدمان فضاهای بزرگ به‌کاربرده می‌شود و بیش از هر چیز تجمل‌گرایی و ثروت را به تصویر می‌کشد.

از خصوصیات بارز این سبک استفاده از رنگ‌های غنی مانند طلایی، قالیچه‌های نفیس، مبلمان و لوسترهای لوکس، پرده‌های فاخر و سنگین و آینه‌های مجلل است که فضایی باشکوه و رؤیایی را خلق می‌کند. در مقاله پیش رو پس از تعریف دکوراسیون داخلی، سبک باروک را به‌صورت مفصل شرح داده و چگونگی پیدایش و خصوصیات آن را بررسی می‌کنیم. همچنین نحوه استفاده از این سبک در بخش‌های مختلف یک ساختمان را بیان خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی

به فرایند چیدمان اثاثیه و آراستن و تزئین فضای داخلی ساختمان، دکوراسیون داخلی گفته می‌شود. این هنر همواره با در هم آمیختن احساسات و عواطف درونی افراد و اصول فنی و تخصصی، در جهت زیباسازی و … محیط داخلی بنا گام برمی‌دارد. در طراحی فضای داخلی عواملی نظیر نورپردازی، ابعاد محیط و همچنین نیاز و سلیقه افراد از اهمیت خاصی برخوردار است.

سبک‌های دکوراسیون داخلی

انتخاب یک سبک خاص را می‌توان نخستین گام در طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی دانست. هر یک از سبک‌های دکوراسیون با شیوه‌ای متفاوت و خاص به هارمونی بین عناصر مختلف و محل قرارگیری آن‌ها می‌پردازند. در ادامه برخی از سبک‌های طراحی و دکوراسیون داخلی را نام برده، سپس سبک دکوراسیون باروک و ویژگی‌های آن را شرح خواهیم داد.

– مدرن

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *