عنوان پست میاد اینجا

روش ساخت باربیکیو خانگی

هیچ شکی نیست که همه افراد به دنبال طعم واقعی و لذیذ غذا هستند. از طرفی، غذایی که بر روی آتش تهیه می‌شود از طعم متفاوت‌تری نسبت به سایر غذاها برخوردار است. امروزه دیگر کمتر شاهد پخت کباب به‌وسیله روش‌های قدیمی مانند چاله، هیزم و زغال هستیم. به‌جای آن با ساخت و قرار دادن باربیکیو در محوطه و بخشی از خانه می‌توانید لحظات خاطره‌انگیزی را تجربه کنید.

نکاتی پیرامون ساخت باربیکیو خانگی

۱-     تعیین ارتفاع مناسب برای پیشخوان

چنانچه تمایل به ساخت باربیکیو در بخشی از حیاط خانه خود دارید، تعیین محل مناسب برای آن بسیار حائز اهمیت است. ارتفاع پایه باربیکیو باید به‌گونه‌ای باشد که افراد در حالت ایستاده به‌آسانی بتوانند با آن کار کنند؛ بنابراین نیاز به پیشخوانی در زیر باربیکیو دارید. چنانچه حیاطتان کوچک است، می‌توانید در حاشیه حیاط و در نزدیکی باغ، یک پیشخوان با ارتفاع استاندارد قرار دهید و نسبت به اتصال باربیکیو روی آن اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید با چیدن میز و صندلی، فضایی جهت صرف کباب و گفتگوی خانوادگی فراهم‌سازید.

 

باربکیو خانگی

ساخت باربیکیو خانگی

 

۲-     طراحی پیشخوان باربیکیو

چنانچه سطح پیشخوان طویل باشد، از آن می‌توانید برای آماده‌سازی و به سیخ کشیدن گوشت‌ها استفاده کنید. با این کار، تمام مراحل پخت کباب را در بیرون از فضای داخلی خانه انجام داده‌اید. همچنین می‌توانید زمان بیشتری را در کنار گل و گیاهان حیاط بگذرانید.

۳-     طراحی کابینت زیر پیشخوان

شما برای نگهداری از لوازم و تجهیزات پخت غذا نیاز به کمدهای کابینت در زیر پیشخوان دارید. برای این کار، می‌توانید از فضای سبز در پیرامون باربیکیو استفاده کنید. کمدهای کابینت باید با توجه به سبک، جنس و رنگ اجزای موجود در حیاط انتخاب شوند.

۴-     وجود سینک ظرف‌شویی

مصالح موردنیاز برای ساخت پیشخوان باربیکیو همانند دیگر بخش‌های ساختمان با توجه به سلیقه و هماهنگی با دیگر اجزای فضا انتخاب می‌شود. درعین‌حال، شما می‌توانید از کابینت‌های فلزی برای این کار استفاده کنید. از سویی دیگر، وجود سینک ظرف‌شویی در کنار باربیکیو علاوه بر تسهیل کار شما، در حفظ بهداشت محیط نیز مؤثر است.

 

باربکیو خانگی

شما برای نگهداری از لوازم و تجهیزات پخت غذا نیاز به کمدهای کابینت در زیر پیشخوان دارید

 

۵-     استفاده از چوب برای ساخت کابینت

یکی از اهداف ساخت باربیکیو در فضای باز، بهره‌مندی هرچه بیشتر از طبیعت و برقراری ارتباط مؤثر با آن است. در همین راستا، یکی از گزینه‌های مهم برای انتخاب مصالح کابینت‌های پیشخوان، چوب است. چوب جزو عناصر طبیعی به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی، حس طراوت را در فضای باز منعکس خواهد کرد.

۶-     طراحی سایبان برای فضای باربیکیو

پس از قرار دادن باربیکیو در محل مناسب خود، باید به فکر سایبان برای آن باشید. با این کار، از آسایش و آرامش بیشتری برخوردار خواهید شد. چنانچه قبل از ساخت‌وساز فکری برای ساخت سایبان دائمی نکرد‌ه‌اید، اکنون می‌توانید از سایبان‌های چتری بزرگ کمک بگیرید. با این کار، متناسب با ابعاد فضا، سایه‌اندازی لازم انجام می‌گیرد. مزیت این نوع از سایبان‌ها این است که قابلیت حمل و جابه‌جایی دارند و به همین علت در طول روز، جهت سایه‌اندازی را متناسب با نیاز می‌توان تغییر داد.

۷-     استفاده از هود

چنانچه باربیکیو را در فضای ایوان قرار داده‌اید باید به فکر نصب هود برای آن باشید. این کار از کثیف شدن سقف ایوان و نفوذ بوی ناشی از روند کار به درون خانه جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که هود باید متناسب با محیط انتخاب شود.

 

نتیجه‌گیری

چنانچه برای ساخت باربیکیو از فضای اشاره‌شده در این مقاله برخوردار نبودید، جای نگرانی نیست. در این شرایط، شما می‌توانید از باربیکیوهای پایه‌دار با چرخ استفاده کرده و به‌راحتی آن‌ها را در قسمت‌های مختلف خانه جابه‌جا کنید. انواع مختلفی از باربیکیو در بازار موجود است؛ برای مثال نمونه‌های دیواری تاشو و نمونه‌های ایستاده که علاوه بر اشغال نکردن فضای اضافی، در هر گوشه و کناری نیز جا می‌شوند.

 


*برای ثبت درخواست طراحی داخلی و خدمات دکوراسیون خانه به لینک زیر مراجعه کنید*

*ثبت درخواست طراحی داخلی در سایت دان‌شو*


 

منابع

chidaneh.com

irmix.ir

parsegard.com

habibi-decoration.com

bareshsabz.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *