عنوان پست میاد اینجا

بدون نیاز به تعمیرکار، پنچرگیری کنید

تصور کنید در حین رانندگی شیشه ماشینتان را پایین کشیده‌اید و در اوج آسودگی از هوای مطبوع بیرون لذت می‌برید اما ناگهان خودرو به لرزه می‌افتد و همراه با شنیدن صدای تق تق، کنترل فرمان نیز سخت می‌شود! بله درست حدس زدید این علائم و صداها نشانه‌ی پنچر شدن است. حال اگر قرار مهمی داشته باشید و نتوانید از پس تعویض لاستیک و پنچرگیری بربیایید مطمئناً اوضاع برایتان عذاب‌آورتر خواهد شد.

 

 

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تاکنون لاستیک ماشین خود تعویض یا تعمیر نکرده‌اید با ما همراه شوید تا روش‌های ساده پنچرگیری را به شما آموزش دهیم. پنچرگیری کار ساده‌ای است ولی برای انجام آن به صرف وقت نیاز است. بهترین راه این است که حتما لاستیک زاپاس در صندوق عقب خودرو وجود داشته باشد. ولی اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از لاستیک زاپاس استفاده کنید در این مقاله همراه ما باشید تا روش پنجرگیری را با هم یاد بگیریم.

 

روش‌های پنچرگیری ماشین

پنچر شدن ماشین اتفاق عجیب و پیچیده‌ای نیست و ممکن است برای همه اتفاق بیافتد. در این شرایط با حفظ آرامش و خونسردی فرمان را محکم با دو دست نگه‌دارید و خودرو را با احتیاط در گوشه خیابان و در مکانی امن و ترجیحاً بدون شیب متوقف کنید. با همراه داشتن یک لاستیک زاپاس می‌توان خیلی راحت در کمترین زمان ممکن اقدام به تعویض چرخ‌ها کرد. اما در برخی موارد و بنا به دلایل مختلف ممکن است لاستیک زاپاس در خودرو موجود نباشد. در این شرایط با در اختیار داشتن چند وسیله ساده می‌توان به‌راحتی اقدام به پنچرگیری کرد. در ادامه روش‌ها و مراحل مختلف پنچرگیری را شرح خواهیم داد.

 

استفاده از لوازم پنچرگیری

پس از پارک اتومبیل در مکان مناسب، ترمزدستی را کشیده و دنده را در وضعیت خلاف شیب (دنده یک برای سربالایی و دنده عقب برای سرازیری) قرار می‌دهیم. به‌منظور ایمنی بیشتر بهتر است در زیر چرخ‌های جلو و عقب تکه سنگی قرار دهیم تا از حرکت خودرو جلوگیری کند. اکنون قبل از استفاده از جک بالابر به کمک آچار چرخ، پیچ‌های لاستیک پنچر شده را شل می‌کنیم. زیرا انجام این کار در شرایطی که لاستیک بر روی هوا باشد باعث چرخیدن آن خواهد شد. پس از شل کردن پیچ با استفاده از جک بالابر دستی یا هیدرولیکی اقدام به بالا بردن خودرو می‌کنیم. اکنون می‌توان به‌راحتی پیچ‌های شل شده را باز و چرخ را از زیر خودرو خارج کرد. با دقت در مرحله بعد پس از بررسی بخش‌های مختلف لاستیک، در صورت وجود میخ یا هر شیء خارجی دیگر آن را خارج می‌کنیم.

 

مراحل پنچرگیری

حال به سراغ بسته پنچرگیری رفته و با استفاده از سوهان موجود در آن، سوراخ ایجاد شده را تمیز می‌کنیم. ماده پلاستیکی مخصوص پنچرگیری را با ابزاری تیز بر روی سوراخ موجود قرار داده و محکم فشار دهید تا وارد این حفره شود. البته بهتر است این ماده را به کمی چسب مایع آغشته کنید تا راحت‌تر وارد سوراخ شود. پس از خشک شدن این ماده می‌توان بخش‌های اضافی آن را که از لاستیک بیرون مانده با تیغ یا چاقو جدا کرد. اکنون باید به کمک یک تلمبه لاستیک را به مقدار مناسب باد کنید. اگر آب و صابون در اختیار دارید می‌توانید آن‌ها را باهم مخلوط کرده و بر روی قسمت ترمیم‌شده بریزید. عدم مشاهده حباب در این ناحیه نشان‌دهنده صحت فرایند پنچرگیری است. همچنین می‌توان برای اطمینان بیشتر محل مورد نظر را با کمی چسب بپوشانید. سپس چرخ را مجدداً به ماشین متصل کرده و پیچ‌ها را می‌بندیم. اکنون خودرو را به کمک جک پایین آورده و با استفاده از آچار پیچ‌ها را به‌خوبی محکم کنید و با خیالی آسوده به مسیر خود ادامه دهید.

پنچرگیری

مراحل پنچرگیری

  1. شل کردن پیچ به کمک آچار چرخ
  2. بالا بردن ماشین با استفاده از جک
  3. خارج کردن میخ از لاستیک
  4. تمیز کردن محل سوراخ به کمک سوهان
  5. قرار دادن ماده مخصوص پنچرگیری در سوراخ
  6. بریدن بخش اضافی ماده پنچرگیری

پنچرگیری

 

استفاده از اسپری درزگیر

اسپری درزگیر یک روش ساده، سریع و کاربردی برای ترمیم موقت سوراخ‌های کوچک به وجود آمده بر روی لاستیک است و برای استفاده از آن نخست باید با استفاده از تلمبه لاستیک مورد نظر را باد کرد تا محل پنچر شده را بیابیم. اگر با چشم یا نزدیک کردن گوش، محل خروج هوا مشخص نشد استفاده از محلول آب و صابون نیز روش مناسبی خواهد بود. پس از پیدا کردن سوراخ یا شیء موجود، آن را خارج کرده و کمی خودرو را حرکت می‌د‌هیم تا سوراخ در قسمت بالا قرار گیرد. اکنون لوله اسپری را بر روی قسمت ورودی باد لاستیک قرار داده و کمی از مواد اسپری را وارد لاستیک می‌کنیم. در این مرحله مجدداً خودرو را به حرکت درمی‌آوریم تا اسپری درزگیر به‌خوبی داخل لاستیک پخش شده و سوراخ موجود را مسدود کند. البته این روش موقتی بوده و بهتر است در اولین فرصت به یک آپاراتی مراجعه کنید و لاستیک را ترمیم کنید.

پنچرگیری

 

پنچرگیری در سه شماره

شاید تاکنون تصور می‌کردیم یک راننده واقعی کسی است که صرفاً دست‌فرمان فوق‌العاده‌ای دارد و به قوانین و مقررات احترام می‌گذارد اما این‌گونه نیست! چراکه یک راننده واقعی در کنار این موارد باید در نگهداری از خودرو کوشا باشد و بتواند از پس مشکلات احتمالی مانند پنچر شدن لاستیک بربیاید. ازاین‌رو بهتر است همواره لاستیک زاپاس، ابزارآلات ضروری مانند تلمبه، وسایل پنچرگیری، جک و … را همراه خود داشته باشیم تا در مواجهه با چنین اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ای به مشکل برنخوریم. همچنین می‌توان برای افزایش طول عمر لاستیک به‌جای بادهای معمولی از باد نیتروژن استفاده کرد. باد نیتروژن علاوه بر این‌که تا حدود زیادی از فرسایش لاستیک و گرم شدن بیش‌ازحد آن جلوگیری می‌کند در بهبود فرمان‌پذیری و همچنین کاهش مصرف سوخت نیز مؤثر خواهد بود.

 


*برای ارائه خدمات خودرو و یا درخواست خدمات خودرو به سایت زیر مراجعه کنید.*

*خدمات خودرو – دان‌شو*


 

 

 

منابع

https://www.digikala.com

http://tarahbashi.com

http://anzalweb.ir

http://www.guilandr.ir

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *