عنوان پست میاد اینجا

با چه ماده شوینده‌ای اتومبیل را بشوییم؟

صاحبان اتومبیل، همواره به دنبال راه‌هایی برای محافظت از وسیله نقلیه خود هستند. استفاده از مواد شوینده مناسب، یکی از راهکارهای حفاظت از اتومبیل به شمار می‌رود که می‌تواند نقش بسزایی در افزایش طول عمر وسیله نقلیه شما داشته باشد. درواقع استفاده از یک شوینده مناسب، علاوه بر از بین بردن آلودگی‌ها، باعث افزایش درخشندگی و جلای رنگ اتومبیل نیز می‌شود؛ درحالی‌که انواع نامرغوب مواد شوینده می‌توانند به رنگ و بدنه اتومبیل صدمه بزنند.

شستشوی ماشین

شستشوی ماشین

با چه ماده شوینده‌ای اتومبیل را بشوییم؟

شستن اتومبیل با توجه به شرایط آب‌وهوایی هر شهر، از کارهای منظمی است که باید به‌طور روزانه، هفتگی و یا ماهانه انجام شود. هرچند که در حال حاضر بیشتر افراد به سبب مشکلات شخصی و شغلی، ترجیح می‌دهند که اتومبیل خود را برای شستن به کارواش ببرند؛ اما باکمی حوصله می‌توانید از شستن اتومبیل به‌عنوان یک تفریح و کار لذت‌بخش بهره ببرید.

 

 

با چه ماده شوینده‌ای اتومبیل را بشوییم؟

۱ شامپو

اگر با شستن اتومبیل به دنبال تمیزی و درخشندگی بیشتر آن‌ها هستید، می‌توانید از شوینده‌های حاوی لانولین استفاده کنید. این شوینده‌ها در کنار درخشندگی بیشتر به بدنه و رنگ اتومبیل، موجب دور شدن قطرات باران از آن‌ها نیز می‌شوند. برای این منظور می‌توانید از شامپو و یا نرم‌کننده‌های موی سر کمک بگیرید.

شستشوی ماشین

شستشوی ماشین

 

۲ نوشابه

بعد از تمام شدن باران، اثر خاک و برگ‌های باقی‌مانده بر روی شیشه جلو و عقب، موجب کاهش قدرت دید راننده می‌شود. استفاده از نوشابه بهترین ماده برای پاک کردن این لکه‌ها به شمار می‌رود. برای این منظور نوشابه را بر روی شیشه ریخته و سپس آن را به‌خوبی تمیز کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که اثری از چسبندگی نوشابه بر روی شیشه باقی نماند؛ بنابراین می‌بایست تمامی شیشه و درزهای دور آن را تمیز کنید.

توجه داشته باشید که نوشابه می‌تواند به رنگ اتومبیل شما آسیب برساند؛ بنابراین بهتر است با کمک یک پارچه ضخیم از ریختن و باقی ماندن نوشابه بر روی کاپوت جلوگیری کنید. علاوه بر مورد ذکرشده، از نوشابه سیاه می‌توانید برای تمیز کردن لاستیک‌ها نیز کمک بگیرید. این محلول تمیزی و درخشندگی لاستیک‌ها را همانند روز اول به آن‌ها بازمی‌گرداند.

نوشابه برای شستن اتومبیل

نوشابه برای شستن اتومبیل

 

۳ الکل و مایع ظرف‌شویی

درصورتی‌که مایع شیشه‌شوی اتومبیل شما به پایان رسید، می‌توانید از ترکیب آب، الکل و مایع ظرف‌شویی استفاده کنید. برای تهیه این محلول، ۴ لیوان آب را با الکل و مایع ظرف‌شویی ترکیب کرده و آن را به‌عنوان مایع شستشو در مخزن مربوطه بریزید.

 

۴ شیشه‌پاک‌کن

برای تمیز کردن چراغ‌های اتومبیل، می‌توانید از شیشه‌پاک‌کن کمک بگیرید. این ماده چراغ‌ها را شفاف و تمیز می‌کند.

استفاده از شیشه‌پاک‌کن برای شستن اتومبیل

 

۵ محلول آب و آمونیاک

برای تمیز کردن تیغه برف‌پاک‌کن اتومبیل خود، می‌توانید از محلول آمونیاک خانگی و آب سرد استفاده کنید. برای این منظور ابتدا تیغه را از برف‌پاک‌کن جدا کرده و بشویید؛ سپس با استفاده از پنبه آغشته به محلول ساخته‌شده، تیغه را تمیز کنید. همچنین از ترکیب آمونیاک و آب می‌توانید برای تمیز کردن شیشه جلو کمک بگیرید. یک بطری از این محلول را در داخل اتومبیل خود نگه دارید. به‌محض بارش باران و لک شدن شیشه، محلول داخل بطری را بر روی شیشه ریخته و آن را با دستمال‌کاغذی تمیز کنید.

 

۶ جوش‌شیرین

برای شستن اتومبیل خود، ابتدا ترکیب مساوی از جوش‌شیرین و مایع ظرف‌شویی را در داخل یک گالن آب بریزید. این محلول را می‌توانید برای هر بار شستشو به کار ببرید. قبل از استفاده، ابتدا محلول ساخته‌شده را هم بزنید؛ سپس یک پیمانه از آن را با ۲ گالن آب گرم مخلوط‌کنید. از این ترکیب می‌توانید برای تمیز کردن بدنه اتومبیل بهره ببرید.

 

نتیجه‌گیری

شستشوی اتومبیل یکی از ساده‌ترین و آسان‌ترین امور، برای محافظت از آن طی سال‌های متمادی است. درواقع اتومبیل شما دشمنان بسیاری دارد که از جمله می‌توان به آلودگی‌های موجود در هوا، گل و کثیفی‌های جاده و شیره گیاهان اشاره کرد. این موارد ممکن است که به رنگ و پرداخت نهایی اتومبیلتان صدمه بزنند؛ از این‌رو می‌توانید با شستشو، از این آسیب‌ها جلوگیری کنید. برخی از افراد به دلیل مشغله شخصی و شغلی، برای شستن اتومبیل خود، آن را به کارواش می‌برند؛ درحالی‌که شستشوی این وسیله با دست، علاوه بر کاهش هزینه می‌تواند یک سرگرمی آرامش‌بخش نیز محسوب شود. در این مقاله به مواد شوینده مناسب برای شستشوی اتومبیل اشاره کردیم.

 *برای ارائه خدمات کارواش در محل و یا درخواست خدمات خودرو به سایت زیر مراجعه کنید.*

*خدمات کارواش در محل – دان‌شو* 

منابع

bartarinha.ir

yjc.ir

namnak.com

alamto.com

asriran.com

beytoote.com

pakrunco.com

salemzi.com

diamondchemical.ir

mihanfal.com

rooziato.com

freeimages.com

bobvila.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *