عنوان پست میاد اینجا

مزیت‌های خشک‌شویی

خشک‌شویی از روش‌های تمیز کردن لباس است که با استفاده از بخار مایعات موجب رفع لکه‌ها و آلودگی‌های لباس می‌شود. یکی از برترین مزیت‌های این روش توانایی آن برای از بین بردن روغن و لکه‌هایی است که با آب رفع نمی‌شوند. این روش علاوه بر تمیز کردن لکه‌ها و محافظت از پارچه‌ها مزیت‌های دیگری نیز دارد. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با مزیت‌های خشک‌شویی آشنا شوید.

مزیت‌های خشک‌شویی

شستشوی الیاف طبیعی نظیر ابریشم و پشم با آب، می‌تواند بر روی ظاهر این مواد تأثیر بگذارد. همچنین لکه‌های چرب در الیاف مصنوعی پس از شستشو با آب، همچنان بر روی پارچه باقی می‌مانند؛ درحالی‌که با استفاده از خشک‌شویی می‌توان بدون از دست دادن رنگ و تغییر در ظاهر پارچه به تمیز کردن لباس‌ها پرداخت. در این بخش به برخی از مزیت‌های خشک‌شویی لباس‌ها اشاره می‌شود:

مزیت‌های خشک‌شویی

مزیت‌های خشک‌شویی

 

v     سایش کمتری دارد.

فرآیند شستشوی ماشین، چرخش در آب، ریختن در خشک‌کن و در معرض حرارت بودن می‌تواند به الیاف و مواد تشکیل‌دهنده لباس در طول زمان آسیب برساند. علاوه بر آن، استفاده از مواد شوینده و یا سفیدکننده، اغلب باعث خراب شدن لباس‌ها می‌شود؛ درصورتی‌که خشک‌شویی شامل یک حلال است که می‌تواند به‌راحتی بر روی پارچه قرار گیرد و آلودگی‌ها را از بین ببرد. خشک‌شویی برای مراقبت از لباس‌های ظریف، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. همچنین مواد تمیزکننده موجود در این روش، برای محیط‌زیست آسیبی به همراه ندارند.

v     در این روش نیاز به آب وجود ندارد.

وقتی لباس‌هایتان را در آب می‌شویید، ممکن است رنگ پارچه از بین برود و یا کوچک‌تر شود؛ اما خشک‌شویی یکپارچگی لباس را حفظ می‌کند و هیچ‌گونه تغییری بر روی ظاهر و اندازه پارچه به وجود نمی‌آورد.

v     خشک‌شویی‌های حرفه‌ای به جزئیات توجه بسیاری دارند.

هنگامی‌که لباس‌های خود را در خانه می‌شویید، باید زمان بسیار زیادی را برای اتو، تا کردن و یا آویزان کردن لباس‌های شسته شده صرف کنید. درنهایت وقتی آن‌ها را می‌پوشید، چروکیده و بی‌روح هستند؛ درحالی‌که خشک‌شویی تمام این مراحل را انجام می‌دهد و می‌توانید اطمینان داشته باشید که همه این مراحل به‌طور کاملاً حرفه‌ای صورت گرفته‌اند.

v     لوازم دیگری به‌جز لباس می‌توانند به‌وسیله خشک‌شویی تمیز شوند.

برای شستن لباس‌ها در ماشین لباس‌شویی محدودیت‌هایی وجود دارد؛ اما ماشین‌های خشک‌شویی می‌توانند اقلام بزرگ‌تر از لباس را نیز تمیز کنند. درواقع از خشک‌شویی می‌توان برای تمیز کردن پرده‌ها، فرش‌ها، روکش‌های مبل و سایبان‌های بزرگ استفاده کرد. صرفه‌‎جویی در زمان، از مزیت‌های استفاده از این روش به شمار می‌رود.

خشک‌شویی لباس‌های بزرگ

ماشین‌های خشک‌شویی می‌توانند اقلام بزرگ‌تر از لباس را نیز تمیز کنند.

 

v     از پارچه‌های خاص مراقبت کنید.

یکی از بزرگ‌ترین خطرات در شستشو در خانه، نحوه واکنش دهی لباس‌ها به مواد شیمیایی است. برخی از مواد مانند پنبه به‌طورکلی امن هستند و برخی دیگر مانند پشم می‌توانند به هر دو روش تمیز شوند.

v     از بین بردن بو

خشک‌شویی برای رفع انواع خاصی از بوها، به‌ویژه آن دسته که رفعشان با آب دشوار است مانند بوی دود، گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود. اغلب پاک‌کننده‌های خشک‌شویی شامل فرآیندهایی هستند که می‌توانند این معضلات را کنترل کنند؛ حتی اگر بوی موردنظر به مدت طولانی بر روی لباس وجود داشته باشد.

v     رفع لکه‌ها

همانند بو، خشک‌شویی برای رفع لکه‌های سرسخت بسیار مناسب است. درواقع از این روش می‌توان برای رفع لکه‌هایی بهره برد که با شستشو از بین نمی‌روند.

v     خشک‌شویی کمک می‌کند که لباس‌های شما طول عمر بیشتری داشته باشند.

وقتی لباس‌های خود را با استفاده از خشک‌شویی تمیز می‌کنید، آن‌ها در معرض خشک شدن الیاف قرار نمی‌گیرند. درواقع این روش از رنگ، درخشندگی و نرمی پوشاک شما محافظت می‌کند. خشک‌شویی نقش بسزایی در حفظ درخشندگی لباس‌ها دارد؛ از این‌رو استفاده از این روش موجب صرفه‌جویی در خرید لباس می‌شود.

نتیجه‌گیری

خشک‌شویی از خدمات با ارزش است. به شما اجازه می‌دهد تا با صرفه‌جویی در زمان، به پیگیری کارهای مهم‌تری در زندگی برسید. با توجه به مطالب ذکرشده در این مقاله، خشک‌شویی از مزیت‌های بیشتری نسبت به شستشو با آب برخوردار است؛ بنابراین بهتر است کارها را ساده‌تر کنید و از این روش به‌جای آبشویی بهره ببرید. درواقع افرادی که از مزیت‌های خشک‌شویی آگاهی یافته‌اند، می‌دانند این روش تنها یک گزینه نیست؛ بلکه یک ضرورت است. با اینکه تمامی لباس‌ها نیاز به خشک‌شویی ندارند؛ اما استفاده از این روش به حفظ زیبایی و طول عمر لباس‌ها کمک می‌کند.


*برای ارائه خدمات خشک‌شویی و یا درخواست خدمات خشک‌شویی به سایت زیر مراجعه کنید.*

*خدمات خشک‌شویی – دان‌شو*


 

منابع

dlionline.org

drycleanersweb.com.au

drycleaning.com.sg

westernlaundry.com

mrtimesaver.nl

majesticcleaners.com

discountcleaners.co

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *