عنوان پست میاد اینجا

نحوه شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که یک لباس مخصوص خشک‌شویی به دلیل عدم توجه و رعایت نکات لازم برای شستشو، دچار مشکلاتی شده باشد. بیشتر این لباس‌ها را می‌توان در خانه تمیز کرد؛ اما برای تمیز کردن آن‌ها تنها باید تکنیک‌های مناسبی را رعایت کنید. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا با نحوه شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی آشنا شوید.

نحوه شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی

برچسب‌های تولیدشده برای لباس با دستورالعمل شستشو با آب و یا خشک‌شویی، برای کمک به آن‌ها طراحی‌شده‌اند. اگر شما یک کمد پر از لباس‌هایی با برچسب «مخصوص خشک‌شویی» دارید، باید به دنبال یک راه‌حل تمیز کردن باشید که ارزان‌تر و راحت‌تر است. بسیاری از این لباس‌ها می‌توانند به‌طور کاملاً تمیز در خانه با کمک روش‌های موجود شستشو شوند. برای شستشوی لباس باید به جنس آن‌ها توجه کنید. در زیر به نحوه شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی در خانه با کمک شستشو با دست، ماشین مخصوص و یا ابزار خشک‌شویی خانگی پرداخته می‌شود:

 

شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی

نحوه شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی

 

v     شستشو لباس‌ها با دست

در ابتدا باید برچسب موجود بر روی لباس را مطالعه کنید. اگر لباس موردنظر از جنس پشم، ابریشم و یا پنبه بود، می‌بایست آن را با دست بشویید. توجه داشته باشید که پارچه‌های بسیار شکننده نظیر جوراب، چرم و خز را نباید با دست شستشو شوند. مقداری صابون را با آب سرد مخلوط‌کنید تا کف ایجاد شود. لباس را در داخل آب و صابون شستشو دهید؛ سپس با کمک آب سرد تمیز، صابون و کف روی آن را از بین ببرید. برای تمیز کردن لباس‌های مخصوص خشک‌شویی نباید از آب گرم استفاده کرد؛ زیرا به الیاف پارچه آسیب می‌رساند و باعث کوچک شدن پارچه می‌شود. در این مرحله لباس را بر روی یک حوله جاذب تمیز قرار دهید و آن را با لباس داخلش رول کنید. برای از بین بردن آب لباس آن را فشار دهید؛ سپس حوله را بازکرده و لباس را به قسمت خشک حوله منتقل کنید و مجدداً به رول کردن حوله بپردازید. این عمل را چندین بار تکرار کنید. درنهایت آن را صاف قرار دهید تا خشک شود.

 

شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی با دست

شستشوی لباس‌های مخصوص خشک‌شویی با دست

 

v     استفاده از ماشین برای شستن لباس‌ها

برچسب موجود بر روی لباس را مطالعه کنید. با استفاده از ماشین لباسشویی به تمیز کردن پارچه‌های سخت‌تر نظیر پتو، پارچه‌های کتانی و پلی‌استرهای بادوام بپردازید. تنظیمات موردنیاز برای شستن لباس‌ها را انجام دهید. برای شستن لباس‌های مخصوص خشک‌شویی باید از آب سرد و مواد شوینده ضعیف کمک بگیرید. لباس‌های مخصوص خشک‌شویی خود را در یک چرخه ملایم بشویید. بعد از شستشو باید مواد شوینده را از روی لباس پاک‌کنید و اجازه دهید تا خشک شود.

v     خشک‌شویی در خانه

ابتدا یک ابزار خشک‌شویی را خریداری کنید. این ابزار شامل پاک‌کننده لکه‌ها، ورق‌ها و بسته‌های خشک‌شویی می‌شود. پس‌از آن برچسب روی لباس‌ها را بخوانید. ابزار خشک‌شویی برای حذف لکه‌ها از روی پارچه‌های ابریشم، پلی‌استر و سایر مواردی که خالص نیستند، مفید است. توجه داشته باشید که لباس‌های خیس را باید به‌جای تمیز کردن خشک‌کنید. ابتدا پاک‌کننده لکه را بر اساس دستورالعمل آن بر روی لباس بریزید. برای جلوگیری از تغییر رنگ یا ایجاد علامت بر روی پارچه، ابتدا ماده پاک‌کننده را بر روی یک قسمت مخفی لباس امتحان کنید. همچنین بهتر است پاک کردن لکه‌های بزرگ را به خشک‌شویی بیرون بسپارید. لباس و یک ورق خشک‌شویی را در داخل کیسه قرار دهید. این ورق در طی فرآیند خشک‌شویی عطر و رطوبت کمی به لباس می‌بخشد. در این مرحله کیسه را در داخل خشک‌کن قرار دهید و عملیات تمیز کردن را با یک چرخه ملایم شروع کنید. از گرمای کم خشک‌کن مطمئن شوید. پس از اتمام چرخه خشک‌شویی، کیسه را از داخل دستگاه خارج کنید. درنهایت لباس را آویزان کرده تا چروک‌های روی آن از بین بروند.

نتیجه‌گیری

خشک‌شویی، یکی از روش‌های شستشو و پاک کردن لباس محسوب می‌شود. این روش را بیشتر به دلیل عدم از استفاده از آب به این نام می‌شناسند. در خشک‌شویی به‌جای استفاده از آب از حلال‌های شیمیایی استفاده می‌کنند. برای تمیز کردن و شستشوی لباس‌ها باید با توجه به نوع لباس و پارچه، روش موردنظر را انتخاب کنید؛ زیرا برخی از اجناس نباید با آب شسته شوند. این لوازم در صورت تماس با آب تغییر شکل می‌دهند؛ اما لباس‌های مخصوص خشک‌شویی را نیز می‌توان در خانه شستشو داد. با رعایت نکات و مطالب ذکرشده در این مقاله می‌توانید به شستشوی این لباس‌ها بپردازید.

 


*برای ارائه خدمات خشکشویی و یا درخواست خدمات خشکشویی به سایت زیر مراجعه کنید.*

*خدمات خشکشویی – دان‌شو*


 

منابع

momtaznews.com

phow.ir

chibepoosham.com

hacoupian.net

beytoote.com

laundry.reviewed.com

wikihow.com

thesecretyumiverse.wonderhowto.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *