عنوان پست میاد اینجا

 تعمیر کاغذدیواری کهنه

کاغذهای دیواری همچون لباسی بر تن دیوارهای منزل هستند که ظاهری چشم‌نواز به محیط خانه می‌بخشند. حال همین ظاهر زیبا با ایجاد لکه یا بر اثر کهنگی شکلی ناخوشایند به خود خواهد گرفت که نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کند. اطلاع از چگونگی تعمیر و تعویض کاغذدیواری برای کسانی که پوشش دیوار منزل را به کاغذدیواری آراسته‌اند، ضروری به نظر می‌رسد.

 

تعمیر کاغذدیواری

 

 تعمیر کاغذدیواری کهنه یا آسیب‌دیده

کاغذدیواری به‌مرور زمان یا بر اثر برخورد یک جسم خارجی و خراشیده یا پاره‌شدن نیاز به تعمیر خواهد داشت. البته در حال حاضر کاغذدیواری‌های بسیار باکیفیتی تولید شده‌اند که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالاتری نیز دارند. با این ‌وجود اگر بر روی کاغذدیواری خراشی به وجود آمد و یا به هر علتی نیاز به ترمیم پیدا کرد، نگران نباشید و با خواندن ادامه مطالب، برخی از راهکارهای تعمیر کاغذدیواری را فرابگیرید.

گاهی اوقات درزهای کاغذدیواری ممکن است بر اثر کهنگی یا از بین رفتن چسب بازشوند. در این مواقع به‌سادگی و با استفاده از چسب مخصوص کاغذدیواری قادر خواهید بود آن را ترمیم کنید. یک چسب مخصوص کاغذدیواری تهیه‌کرده و سپس با بلندکردن قسمتی از کاغذدیواری که درز آن جداشده، لایه‌ای چسب پشت آن و همچنین روی دیوار بمالید. برای این کار می‌توانید از یک قلم‌موی نقاشی کمک بگیرید. در انتها با دقت فراوان کاغذ را در جای اولیه خود بر روی دیوار بچسبانید.

 

این مرحله از آن‌جهت حساسیت بالایی دارد که در صورت صاف‌نکردن صحیح کاغذ، ممکن است در زیر آن حباب ایجاد شود. برای نتیجه بهتر، استفاده از غلتک هم مناسب خواهد بود. حباب‌های احتمالی را با یک تیغ پلاستیکی شیشه‌پاک‌کن برطرف کنید. با ایجاد یک سوراخ بسیار ریز روی حباب، هوای آن خالی می‌شود.

 تعمیر کاغذدیواری


در این مقاله درباره مفهوم رنگ‌ها و تاثیر رنگ دیوار بر روحیات بیشتر بخوانید.


روش  تعمیر کاغذدیواری

برای پارگی یا خراش‌های کوچک به‌کارگیری تکنیک رنگ‌کردن راهکار خوبی به نظر می‌رسد. برای تعمیر این خراش‌ها یک ماژیک هم‌رنگ کاغذدیواری تهیه‌کرده و با حوصله قسمت خراشیده را رنگ کنید.

هنگامی‌که خرابی کاغذدیواری زیاد است، باید آن بخش را تعویض کنید. در این مواقع اگر از همان کاغذدیواری، اضافه‌ای در منزل داشته باشید، کار راحتی پیش رو دارید. اما در صورت نبود کاغذدیواری، از این روش استفاده کنید که از بخشی که دید کمتری دارد کاغذدیواری (به‌اندازه موردنیاز) را جدا کرده و در این قسمت بچسبانید. برای این کار به هماهنگی طرح‌های تکه جداشده با بخش آسیب‌دیده دقت کنید. برای چسباندن تکه جدید در قسمت پاره‌شده، ابتدا آن را با یک چسب نواری روی بخش پاره‌شده گذاشته و سپس با استفاده از تیغ، به همان اندازه موردنیاز، کاغذ را برش دهید. هم‌اکنون به‌راحتی می‌توانید تکه بریده را با چسب مخصوص کاغذدیواری بر روی دیوار محکم کنید.

 تعمیر کاغذدیواری

 

جدا کردن کاغذدیواری کهنه

زمانی که وسعت خرابی یا پارگی و خراش در کاغذدیواری زیاد است و با تعمیر نیز تغییری نخواهد کرد، چاره‌ای جز تعویض یا جداسازی کاغذدیواری ندارید. خوشبختانه این از مزایای کاغذدیواری‌ها (به‌خصوص نمونه‌های مدرن) است که به‌راحتی قابل کندن از روی دیوار هستند. با استفاده از آب، مواد شیمیایی مخصوص و دستگاه بخارآب می‌توان کاغذهای دیواری را جدا کرد. شیوه به‌کارگیری هر یک از این موارد به شرح زیر است:

 تعمیر کاغذدیواری

تعمیر کاغذدیواری

 

آب

 اگر بر روی کاغذدیواری آب بپاشید، این آب از درزهای کاغذ به قسمت پشت آن می‌رسد و باعث از بین رفتن چسب می‌شود که درنتیجه کاغذدیواری از دیوار جدا خواهد شد. این روش برای مدل‌هایی از کاغذدیواری که خاصیت جداسازی دارند، مناسب است.

 

مواد شیمیایی

روش دیگر جهت از بین بردن چسب‌های کاغذدیواری استفاده از مواد شیمیایی مخصوص است. این مواد شیمیایی به‌صورت پودر تولید شده و در اکثر فروشگاه‌های رنگ به فروش می‌رسند. محلولی حاوی ماده شیمیایی، آب و سرکه آماده کرده و بر روی کاغذدیواری اسپری کنید. پس ‌از اینکه محلول چسب‌های کاغذدیواری را بی‌اثر کرد، قادر به جداکردن کاغذدیواری خواهید بود. انجام این کار به کمک یک چاقو یا کاردک ساده‌تر صورت می‌پذیرد.

 

دستگاه بخارشوی

 با به‌کارگیری یک دستگاه بخارشوی و پاشیدن بخار تولیدشده توسط آن بر روی کاغذدیواری، می‌توان موجبات حل‌شدن چسب کاغذدیواری را فراهم آورد و فرایند جداسازی آن از دیوار را سهولت بخشید. در این روش برای جلوگیری از آسیب‌دیدن پوشش دیوار بر اثر بخارآب، باید دقت بیشتری به خرج داد.

 

 تعمیر کاغذدیواری

مراقبت و نگهداری صحیح پس از نصب کاغذدیواری باعث حفظ تازگی و سالم ماندن آن می‌شود. این مسئله به‌خصوص در چند روز اول پس از نصب بسیار اهمیت دارد. زیرا به علت خیس بودن چسب کاغذدیواری احتمال آسیب‌پذیری آن بالا است. گردگیری منظم و پاک‌کردن کاغذهای دیواری و همچنین شستن اصولی آن‌ها سبب جلوگیری از کهنگی کاغذهای دیواری شده و می‌توانند تا سال‌ها به دیوارهای منزل یا محیط کارتان زیبایی را هدیه کنند.

 


*برای ارائه خدمات تعمیرات منزل و یا درخواست تعمیرات منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*تعمیرات منزل – دان‌شو*


منابع

https://www.parsegard.com

http://www.edcomplex.com

https://fa.wikipedia.org

http://kaghazdivarie.ir

http://www.azinzand.com

http://arova.tebyan.net

http://pardenew.bla.atesbr.ir

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *