عنوان پست میاد اینجا

با گام‌های ساده نمای خانه را زیبا کنید

وقتی‌که سال‌ها از عمر ساختمان می‌گذرد، ظاهر آن نشانه‌های پیری را نمایان می‌سازد. ساختمانی که یک روز زیبایی و شکوه خیره‌کننده‌ای داشت، اکنون نمای آن کهنه و فرسوده شده است. اگر سال‌ها طول کشیده تا ساختمان شما چنین چهره‌ای پیداکرده، حتماً از معمارتان قدردانی کنید! وقتی به این مرحله می‌رسید یعنی باید به تعمیر نما ساختمان بپردازید. با ما همراه باشید.

 

تعمیر نمای خانه

تعمیر نمای خانه

تعمیر نما و بازسازی آن فقط برای زیبایی انجام نمی‌گیرد. نمای قدیمی و فرسوده ساختمان می‌تواند برای ساکنین، عابران پیاده و هرکسی که وارد ساختمان می‌شود، خطرآفرین باشد. بااین‌وجود، تعمیر نما می‌تواند حتی یک ساختمان قدیمی را زیبا و چشم‌نواز جلوه دهد.

 

چه زمانی باید به تعمیر نما بپردازید؟

در برخی کشورها قانونی وجود دارد که مالک ساختمان باید هر پنج سال نسبت به بررسی نمای ساختمان اقدام کند. این کار شامل بررسی نمای جلو، پشت و اطراف ساختمان می‌شود. بعضی افراد ممکن است بخواهند با کمترین هزینه و به‌صورت سطحی به تعمیر نما بپردازند. مطمئن باشید که نتیجه این کار چیزی جز هزینه‌های بیشتر در آینده نخواهد بود.

نشانه‌های اولیه نیاز به تعمیر نما

به گفته متخصصان معماری و ساختمان‌سازی، نمای ساختمان را می‌بایست قبل از بروز اولین نشانه‌ها تعمیر کرد. نفوذ آب و نشت آن به داخل نمای ساختمان، به‌مرورزمان به ساختار ساختمان آسیب می‌زند. این مسئله حتی می‌تواند سبب ایجاد ترک یا شکستگی در آجرها شود. به همین دلیل معماران معتقدند که تعمیر و بازسازی گچ کاری‌ها و شکاف‌ها هر ۵ تا ۷ سال باید صورت گیرد.

 

مشورت با معمار متخصص برای تعمیر نما

معماران متخصص بهترین کسانی هستند که می‌توانند در مورد وضعیت نمای ساختمانتان به شما مشورت بدهند. یک معمار باتجربه به‌راحتی بخش‌هایی از نمای ساختمان را که نیاز به تعمیر دارد، مشخص می‌کند. به معمار اعتماد کرده و اقدامات توصیه‌شده برای تعمیر نما توسط وی را انجام دهید. حتی اگر ساختمان شما تازه‌ساخت بوده و معمار معتقد است نما باید تعمیر شود، به نظر او عمل کنید.

 

معمار چه کاری برای تعمیر نما خواهد کرد؟

تمام مراحل کار بهتر است که بر اساس برنامه‌ریزی معمار و با هماهنگی وی انجام شود. معمار در زمان اجرای پروژه به‌طور مداوم و در فواصل معین، جوانب مختلف کار را می‌سنجد. او همچنین بهترین راهکار را برای تعمیر نما در نظر گرفته و به طراحی و پیاده‌سازی صحیح آن خواهد پرداخت. این خیلی مهم است که معمار به‌خوبی ساختمان را موردبررسی قرار داده و مصالح مناسبی را برای آن انتخاب کند. با اتمام کار معمار و مشخص کردن بخش‌های موردنیاز جهت تعمیر نما، معمولاً اجرای پروژه به پیمانکار واگذار می‌شود.

 

انتخاب پیمانکار برای تعمیر نما

اکثر مشاوران ساختمان‌سازی پیشنهاد می‌دهند که هنگام انتخاب پیمانکار سه فاکتور تجربه، بیمه و خوش‌نامی را در نظر بگیرید.

 

شهرت پیمانکار

حسن شهرت و خوش‌نامی پیمانکار بسیار اهمیت دارد. بعضی پیمانکاران به دلیل عملکرد نامناسب، دوباره توسط مشتریان انتخاب نمی‌شوند. با معمارتان و سایر افراد باتجربه درباره پیمانکاران مشورت کنید تا بهترین را برگزینید.

 

بیمه پیمانکار

بیمه نیز مسئله بسیار مهمی در ساخت‌وسازهای امروزی به شمار می‌رود. به‌طورکلی بررسی کنید که پیمانکارتان تمام بیمه‌های مربوطه نظیر بیمه جبران خسارات کارگران، حوادث و … را داشته باشد. حتی بیمه خودرو هم از موارد ضروری است که احتمال وقوع سانحه وجود خواهد داشت.

 

تجربه پیمانکار

پیمانکار خوب باید درزمینه کاری خود تجربه فراوانی داشته باشد. پیمانکاران باتجربه در صورت بروز مشکلات، تصمیمات بهتری خواهند گرفت و مانع از لطمه به فرایند انجام پروژه می‌شوند.

 

اقدامات لازم قبل از شروع فرایند تعمیر نما

قبل از هر چیز، پیمانکار می‌بایست تمام مجوزهای لازم را برای شروع کار بگیرد. به پیمانکار اجازه بدهید تا وارد ساختمان شده و تمام جوانب را به‌خوبی بسنجد. در پروژه‌های این‌چنینی که نیاز به مصالح، داربست و … است، مدیریت هزینه‌ها اهمیت بالایی دارد. بهتر است همه موارد را با پیمانکار هماهنگ کنید تا با آمادگی کامل فرایند تعمیر نما آغاز شود.

 

شروع عملیات تعمیر نما

وقتی همه مراحل اولیه انجام شد، پیمانکار بر اساس نقشه‌های معمار، تعمیر نما را شروع خواهد کرد. در طول اجرای پروژه، ارتباط پیمانکار و معمار قطع نمی‌شود. در قسمت‌هایی که نیاز به تخریب دارد، معمار نظارت کرده و به پیمانکار روند و میزان کار را شرح می‌دهد. خلاصه اینکه در تمام مراحل تعمیر نما، معمار بازرسی لازم را خواهد کرد.

 

تعمیر نما چگونه انجام می‌گیرد؟

بسته به شرایط ساختمان و میزان تعمیرات لازم و البته بودجه موجود، عملیات تعمیر نما فرق خواهد کرد. در بیشتر مواقع تعمیر نما شامل مواردی نظیر تعمیر مصالح ساختمانی، بتونه‌کاری، روکش‌کاری، ضدآب کردن (عایق‌کاری) و … می‌شود. هیچ دو پروژه‌ای یکسان نیستند و نمی‌توان به‌طور دقیق گفت چه مراحلی باید انجام گیرد. دستورالعمل مشخصی وجود ندارد و معمار بر اساس شرایط ساختمان و سایر موارد، تصمیمات لازم را خواهد گرفت.

 

تعمیر نما چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان تعمیر نمای ساختمان، به عوامل مختلفی وابسته است. مسلماً گسترده بودن تعمیرات، زمان بیشتری را می‌طلبد. تغییرات آب و هوایی از عواملی است که می‌تواند زمان‌بندی اتمام پروژه را با مشکل مواجه سازد. بنابراین فصل مناسبی را برای شروع تعمیر نما در نظر بگیرید تا در کمترین زمان ممکن، تعمیرات به پایان برسد.

 

تعمیر نمای خانه

اگرچه تعمیر نما، فرایندی است که به تحقیق، برنامه‌ریزی، هزینه و صبر نیاز دارد ولی نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اینجا فقط بحث زیبایی‌شناسی مطرح نیست بلکه پای امنیت و حفظ جان ساکنین نیز در میان است. بااین‌وجود نتیجه کار برایتان لذت‌بخش خواهد بود و زیبایی ازدست‌رفته ساختمانتان را برمی‌گرداند.

 

تعمیر نمای خانه

تعمیر نمای خانه
*برای ارائه خدمات تعمیرات منزل و یا درخواست تعمیرات منزل به سایت زیر مراجعه کنید.*

*تعمیرات منزل – دان‌شو* 

منابع

 

https://cooperator.com/

http://www.quadrigaltd.com/

http://irannamakar.ir/

https://www.structuralgroup.com/

http://www.tetraconstruction.com/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *