عنوان پست میاد اینجا

تعمیرات منزل؛ حرکت آرام اتاقک آسانسور

شاید تا کنون به این قضیه فکر کرده باشید که چرا آسانسورها آرام حرکت می‌‌کنند، می‌‌توان دلیل اصلی حرکت آهسته آن‌‌ها را امنیت افراد درون آسانسور دانست. این امر با استفاده از تجهیزاتی خاص قابل انجام است. در این مقاله ابتدا به بیان انواع پرکاربرد آسانسورها می‌پردازیم سپس با سیستم تعلیق آسانسورها بیشتر آشنا می‌‌شویم.

آسانسور‌‌ها یکی از وسایلی هستند که برای راحتی انسان‌‌ها ساخته‌شده‌اند. پیش از ساخت آسانسور برای رسیدن به طبقه‌‌های بالایی یک ساختمان باید از تعداد بسیار زیادی پله بالا می‌‌رفتیم. آسانسورها طبق مکانیزمی خاص و برای کاربرد‌‌های مختلفی ساخته می‌‌شوند. شاید تا کنون به این قضیه فکر کرده باشید که چرا آسانسورها آرام حرکت می‌‌کنند، می‌‌توان دلیل اصلی حرکت آهسته آن‌‌ها را امنیت افراد درون آسانسور دانست. این امر با استفاده از تجهیزاتی خاص قابل انجام است. در این مقاله ابتدا به بیان انواع پرکاربرد آسانسورها می‌پردازیم سپس با سیستم تعلیق آسانسورها بیشتر آشنا می‌‌شویم.

انواع آسانسور‌‌ها و مکانیزم کار آن‌‌ها

در حالت کلی اجزای اصلی یک آسانسور را یک اتاقک، کابل و یک بالابر تشکیل می‌‌دهند. آسانسورهای جدیدتر دارای قطعات بیشتر هستند و از سیستم پیچیده‌‌تری برای جابه‌‌جایی مسافران، تحمل وزن و تأمین ایمنی آن‌‌ها برخوردار است. آسانسور‌‌ها از نظر نوع ساخت به انواع گوناگونی تقسیم می‌‌شوند که در اینجا به دو نمونه پرکاربرد آن‌‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱-  آسانسور‌‌های هیدرولیک

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *