عنوان پست میاد اینجا

ترفندهای نظافت آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه و به عبارتی قلب خانه است که رسیدگی  و نظافت آن از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار به شمار می‌رود. هر روز قسمت زیادی از وقت زنان خانه‌دار در آشپزخانه سپری می‌شود. درنتیجه تمیز بودن و بهداشت آن مهم است؛ در این مقاله، به راه‌حل‌های ساده و طبیعی و ترفندهای جدید و اصولی برای پاک کردن و میکروب‌زدایی آشپزخانه اشاره‌شده است که به کمک آن‌ها می‌توان آشپزخانه و لوازمی تمیز و بهداشتی داشت.

راهکارهای نظافت در آشپزخانه

به‌منظور تمیز کردن سرامیک و وسایل آشپزخانه مانند اجاق‌گاز، هود، ظروف، کابینت، باز کردن لوله‌ ظرفشویی، براق کردن وسایل فلزی و پاک کردن لکه‌ها، محصولات مختلفی در فروشگاه‌‌ها عرضه می‌شوند که در کنار خواص نظافتی، زیان‌آور نیز هستند. در ادامه مطلب، با تعدادی از محصولات ساده و طبیعی موجود در خانه جهت نظافت و ضدعفونی کردن لوازم آشپزخانه آشنا می‌شوید.

 

استفاده از سرکه در نظافت آشپزخانه

سرکه سفید یکی از بهترین پاک‌کننده‌ها با خاصیت ضدعفونی‌‌کنندگی مناسب است که برای نظافت کابینت‌ها، یخچال، اجاق‌گاز و ماشین لباسشویی کاربرد دارد. این ماده از خود اثری بر روی سطوح باقی نمی‌گذارد و بوی آن نیز ناپایدار است. شما می‌توانید به کمک یک‌چهارم لیوان سرکه و یک لیوان آب محلولی مناسب تهیه کرده تا سطوح مختلف را به‌واسطه آن جلا بخشید.

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *