عنوان پست میاد اینجا

روش‌های مقابله با خرابی آیفون تصویری

اگر به خانه‌ای جدید نقل‌مکان کرده‌اید، برای تأمین امنیت و آرامش خود و اعضای خانواده‌تان نیازمند نصب آیفون تصویری هستید. این ابزار کاربردی به‌عنوان یکی از سیستم‌های ارتباطی مؤثر شناخته می‌شود که به دو صورت آیفون تصویری رنگی و آیفون تصویری سیاه‌سفید در بازار عرضه می‌شود. در این میان، دلایل عمده‌ای برای بروز خرابی‌های احتمالی در آیفون‌های تصویری وجود دارد. پس به‌منظور شناخت علل خرابی و روش‌های مقابله با آن‌ها، با ما همراه باشید.

تعمیر آیفون تصویری

تعمیر آیفون تصویری

روشهای مقابله با خرابی آیفون تصویری

پیش از بررسی علل خرابی آیفون تصویری باید از مدل، اطلاعات مندرج در کارت گارانتی، سیاه‌سفید بودن و یا رنگی بودن آیفون تصویری خود اطمینان حاصل کنید. در این مقاله به نکات مهمی اشاره‌شده که در هنگام بروز مشکل باید به آن‌ها توجه کرده و روش‌های برخورد با آن را بدانید:

 

شنیده شدن صدای سوت از مانیتور

هنگام مواجه‌شدن با صدای سوت از مانیتور، ابتدا باید گوشی آیفون تصویری را بررسی کنید؛ زیرا امکان دارد گوشی آیفون در جای صحیح خود قرار نداشته باشد. چنانچه پس از بررسی گوشی آیفون تصویری، صدا همچنان ادامه یافت، گام بعدی جستجوی علت و صحبت کردن با ساکنان خانه‌های هم‌جوارتان است. اگر تمامی ساکنان درگیر یافتن راه‌حلی برای این موضوع بودند یعنی مشکل مربوط به پنل بیرون می‌شود؛ در غیر این صورت مانیتور داخل واحد خودتان دچار مشکل شده است. در این حالت، شما باید با متخصصین مجرب و کارآزموده در امر تعمیرات آیفون تصویری تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهید.

چشمک زدن یا قرمز شدن لامپ سبز مانیتور

قرمز بودن لامپ سبز نمایشگر آیفون شما به معنای خاموش بودن مانیتور است، در این حالت باید آیفون را مجدداً روشن کنید. در صورت روشن نشدن دستگاه، امکان ایجاد نوسانات و یا قطع و وصل ناگهانی برق ساختمان وجود دارد. در این وضعیت، پاور برد یا منبع تغذیه دستگاه شما سوخته و با خروج دستگاه از وضعیت عادی، هیچ واکنشی دریافت نمی‌شود. شما باید با مرکز مربوطه تماس بگیرید و حتی در صورت لزوم به متخصص کارآزموده مراجعه کنید. چنانچه خودتان با مسائل مربوط به برق آشنایی دارید، با در دست داشتن پاور برد می‌توانید به رفع این مشکل اقدام کنید.

 در صورت چشمک زدن یا قرمز شدن لامپ سبز مانیتور، پاور برد یا منبع تغذیه دستگاه شما سوخته استخاموش شدن یا ایجاد نویز در تصویر نمایشگر

در صورت خاموش بودن نمایشگر آیفون تصویری، نخستین گام کسب اطلاع از همسایه‌های مجاورتان است. چنانچه ساکنان هم‌جوار شما نیز با این مشکل مواجه هستند، باید پنل بیرون را موردبررسی قرار دهید و در موارد لزوم تعویض کنید. اگر مشکل از مانیتور خانه باشد باید به سراغ لامپ تصویر دستگاه بروید، در صورت خاموش بودن؛ یعنی لامپ دستگاه سوخته و باید تعویض گردد. چنانچه تصویر مانیتور نویز دارد، احتمالاً لامپ تصویر و یا منبع تغذیه دستگاه نیم‌سوز شده و باید موردبررسی قرار گیرد.

 فشردن محکم زنگ به علت گیرکردن شاسی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در روزهای سرد زمستان به علت گیرکردن شاسی زنگ، مجبور به فشردن محکم زنگ باشید. این مسئله در صورت کارکرد زیاد شاسی زنگ نیز رخ می‌دهد. در این حالت، شما باید با شرکت مربوطه تماس بگیرید تا دستگاه توسط افراد متخصص تعمیر شود. چنانچه علت این مشکل مربوط به پنل بیرون باشد، شما نمی‌توانید پنل را جهت تعمیر جدا کنید؛ زیرا تمامی واحدها به آن احتیاج دارند و از سویی دیگر، به لحاظ ایمنی ساختمان باید پنل سر جای خود قرار گیرد.

تعمیر آیفون تصویری

تعمیر آیفون تصویری

تداخل زنگ

تداخل زنگ زمانی رخ می‌دهد که چندین مانیتور هم‌زمان با هم روشن باشند و یا زنگ چندین واحد باهم خورده شود. در این حالت کاری از دست شما برنمی‌آید؛ زیرا به‌طورمعمول هنگام روشن بودن تصویر و با صدای زنگ، همه واحدهایی که مانیتورشان روشن است زنگ می‌خورد. چنانچه این مسئله در ساختمان شما رخ‌داده، باید با شرکت مربوطه تماس بگیرید.

 

نتیجهگیری

امروزه آیفون‌های تصویری به علت قابلیت‌های متنوع خود به‌عنوان مهم‌ترین و بهترین دربازکن‌های ساختمان قلمداد می‌شوند. بهترین پیشنهاد ما به شما در هنگام خرید آیفون تصویری، بازدید اصولی محل موردنظر قبل از نصب است که با توجه به تعداد واحد، سیم‌کشی، نوع سلیقه‌تان و قیمت محصولات می‌توانید آیفون تصویری دلخواه خود را خریداری کنید. یکی از مشکلات رایج در استفاده از این دستگاه‌‎ها، شنیده نشدن صدای زنگ است که در این صورت باید اقدام به تعویض میکروفن و یا اسپیکر آیفون تصویری کنید.

 *برای ارائه خدمات کارواش در محل و یا درخواست خدمات خودرو به سایت زیر مراجعه کنید.*

*خدمات کارواش در محل – دان‌شو* 

منابع

taghedanesh.ir

ruzeno.com

commaxcenter.com

dtvp.ir

esfahan-aldo.ir

asnkala.ir

centralclubs.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *