عنوان پست میاد اینجا

۵ رمز برای دریافت نظر عالی از سمت مشتری

آنچه مشتریان در مورد کار شما می‌گویند در روند کار شما تاثیرگذار است. ۸۵ درصد از استخدام‌های دان‌شو به واسطه بررسی یک یا چند نظر برای متخصصین ارسال می‌شود. در واقع، متخصصینی که حداقل یک نظر مثبت دریافت می‌کنند، ۷۰ درصد بیشتر از متخصصانی که هیچ نظر ثبت شده‌ای در مورد آن‌ها وجود ندارد، استخدام می‌شوند.

مشتری

نکاتی برای متخصصان: رموز دریافت نظرهای عالی از سمت مشتریان

ایده بسیار خوبی است که از مشتریان بخواهید نظرات خود را در پروفایل شما ارسال کنند. اگر آن‌ها از کار شما راضی باشند، از انجام این کار استقبال خواهند کرد. هرچه سریع‌تر نظرها را دریافت کنید، سریع‌تر کسب‌وکارتان را گسترش می‌دهید.

ما با چندین نفر از متخصصان برتر در دان‌شو صحبت کردیم تا راهنمایی‌های آن‎ها را برای گرفتن نظرات عالی از مشتریان بیاموزیم. موارد زیر ۵ نکته برتر از میان این نظرات است:

 

۱- از روز اول نظر مشتریان را اولویت قرار دهید

کمی زمان و تلاش برای ساخت نظرات در دان‌شو لازم است، اما بدون آن‌ها استخدام دشوار می‌شود. متخصصان برتر می‌دانند چگونه با استفاده از آنچه مشتریان قبلی در مورد آن‌ها گفته‌اند، از کار گذشته به نفع خود استفاده کنند.

با نگاهی به گذشته، آرزو می‌کنم کاش از نظرات قبلی که از مشتریان د‌ان‌شو نبودند می‌توانستم استفاده کنم. هنگامی که مشتریان هزاران تومان صرف می‌کنند، می‌خواهند مطمئن شوند که افراد مناسب را استخدام می‌کنند.

مشتری

 

۲- سعی کنید با مشتری بمانید، از ابتدا تا انتها

هنگامی که یک مشتری با شما در فضای چت اپلیکیشن صحبت می‌کند تا زمانی که بخواهد شما را استخدام کند و حتی تا آخرین لحظه انجام کار باید بتوانید همگام با نیاز مشتری با او بمانید؛ اما منظور از ماندن چیست؟

بسیاری از مشتریان در لحظه ثبت درخواست واقعاً حتی خودشان هم نمی‌‌دانند که مشکل اصلی‌‌شان چیست؟ اغلب فقط یک نمود خارجی از مسئله خود را می‌بینند و سعی می‌‌کنند آن را گزارش دهند. تصور کنید آقای احمدی صرفاً دیواری را در خانه خود دیده است که به شدت لکه‌‌دار شده است، او احساس می‌‌کند که باید لوله‌‌ای پیشت این دیوار ترکیده باشد. او نه می‌‌داند جنس دیوار چیست، نه می‌‌داند هزینه رایج حل این مشکل چیست، نه می‌‌تواند حتی مطمئن باشد مشکل از لوله‌های خانه خودش است یا خانه بغل! طبیعتاً در چنین شرایطی شما به عنوان متخصص هم نمی‌‌توانید قیمت مشخصی ارائه دهید، آن هم در اولین ارتباط خود با یک مشتری که هرگز تا کنون او را ندیده‌‌اید.

 

هزینه‌های رفت‌وآمد

منظور از ماندن اینجا مشخص می‌‌شود که باید سعی کنید در درجه اول بیشترین اطلاعات را از مشتری به شکل تلفنی بگیرید، به او این اطمینان را بدهید که می‌‌تواند به شما اعتماد کند و شما به دنبال حل مشکل او هستید نه اینکه صرفاً بخواهید از او وجهی را دریافت کنید. پس طبیعتاً سخن گفتن از هزینه ایاب و ذهاب در اولین تماس می‌‌تواند به مشتری این حس را بدهد که این متخصص صرفاً می‌‌خواهد بیاید و دیوار را ببیند و بگوید من نمی‌‌توانم کاری بکنم و در ازای این آمد و شد هزینه‌‌ای را دریافت کند.

مشتری‌مداری

مشتری‌مداری

باید در این شرایط به هر طریق که می‌‌توانید به او بگویید که شما به دنبال حل مشکل او هستید و بنا به هر دلیلی اگر نشد مشکل او را حل کنید، شرایط کاری خود را شرح داده و بگویید که اگر هزینه‌‌ای را برای ایاب و ذهاب شما در نظر بگیرد ممنون او خواهید بود. بسیاری از مشتریان واقعاً نمی‌‌خواهند شما متضرر شوید، آن‌ها فقط می‌‌خواهند مطمئن شوند که یک نفر برای کار آن‌ها دلسوزی کرده است و واقعاً از صمیم قلب می‌‌خواسته آن مشکل حل شود، پس اساساً اگر این حس را به او در لحظه لحظه ارتباط خود ارائه دهید خواهید توانست اعتماد او را جلب کنید و وقتی مشتری به شما اعتماد کند، غال با نه برای هزینه سخت‌‌گیری خواهد کرد نه حتی برای همان هزینه ایاب و ذهاب که مثال زده شد.

اهمیت ماندن با مشتری در نظرهایی است که او برای شما در سامانه ثبت می‌‌کند، به عنوان مثال وقتی کار لوله‌کشی آقای احمدی تمام شد، شما می‌‌توانید و باید از او بخواهید حتماً برای شما نظر بگذارد چرا که این نظر در کارهای بعدی برای شما مهم خواهد بود.

 

۳- بذر بکارید

شما به آسانی از رادار مشتری محو می‌شوید، به ویژه هنگامی که پروژه‌ای که انجام داده‌اید از لیست او حذف شود. با آگاهی از این واقعیت در حالی که پروژه هنوز در ذهن آن‌ها تازه است، با مشتری خود ارتباط برقرار کنید. یان مک کارتی این اقدام را «درخشش پس از رویداد» می‌نامد.

همانطور که آقای آبیشی که متخصص گچ کاری و نقاشی است توضیح می‌دهد: من می‌گویم اگر فکر می‌کنید انجام کار ارزش یک نظر مثبت دارد، واقعاً ممنون می‌شوم اگر یک نظر کوتاه در دان‌شو ثبت کنید.

آقای تورجی زاده، متخصص لوله‌‌کشی، در حالی که مشغول اتمام کار است درخواست ثبت نظر می‌کند و او می‌خواهد نظر با جزئیات ثبت شود. پس از یک رویداد بسیار جذاب، برای درخواست نظر به سمت مشتریان می‌روم؛ اما هر وقت این کار را انجام می‌دهم منظور خود را شفاف بیان می‌کنم و می‌گویم: امکان دارد در قسمت نظرسنجی به من ۵ ستاره بدهید؟

 

۴- پیگیر باشید

اگر مشتری فراموش می‌کند که نظری را در مورد کار شما ثبت کند، پس از چند روز پیگیری کنید. مؤدبانه از مشتری خود درخواست کنید، معمولاً آن‌ها بسیار خوشحال می‌شوند که این کار را انجام دهند.

شرکت خدمات صفا، یکی از بهترین شرکت‌‌های همکار حوزه نظافت، نظرها را به عنوان بخش مهمی از استراتژی پیگیری خود قرار داده است. همه مشتریانی که از خدمات نظافت ما استفاده می‌‌کنند از آن‌ها می‌خواهیم بیان کنند چه چیزی را در مورد خدمات ما دوست داشتند و چه چیزی ما را از دیگران متمایز می‌کند.

 

۵- بازبینی‌های بد اتفاق می‌افتد

از بازبینی منفی گاه‌به‌‎گاه ناامید نشوید. تحقیقات ما نشان می‌دهد بررسی‌هایی که کاملاً ۵ ستاره نیستند در نظر مصرف‌کنندگان قابل‌اعتمادتر هستند. برداشت کلی از نظرات مهم است.

دان‌شو همچنین به شما اجازه می‌دهد تا به آنچه که مشتریان می‌گویند پاسخ دهید، بنابراین مطمئن شوید که پیام‌ها را دنبال می‌کنید. از افرادی که بازبینی مثبت می‌نویسند تشکر کنید و راهی مثبت برای پاسخ دادن به کسانی که نظر منفی داده‌اند پیدا کنید. مشتریان بالقوه تمایل دارند بدانند شما چگونه وقتی چیزی خیلی خوب پیش نمی‌رود پاسخ می‌دهید.

 

خبر خوب این است که اگر شما کار را به خوبی انجام دهید، بخش عمده‌ای از نظرها آن را منعکس می‌کند و نظرهای خوب بسیار مهم است.

 *برای ارائه خدمات خود و یا درخواست خدمات مختلف به سایت زیر مراجعه کنید.*

*سایت دان‌شو* 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *