عنوان پست میاد اینجا

بدنسازی در خانه

همه به فواید ورزش کردن و اثرات آن بر سلامت آگاه هستند ولی زندگی‌های پرمشغله امروزی زمانی برای ورزش باقی نمی‌گذارد نباید ناامید شد، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان با ورزش به استقبال سلامتی رفت ولی هزینه و زمان کم‌تری صرف کرد؛ یکی از این روش‌ها حرکات ورزشی در خانه است. برخی از این ورزش‌ها را نیز می‌توان به کمک وسایلی خاص مانند دمبل، بارفیکس، طناب و … انجام داد. در این مقاله پس از بررسی فواید ورزش در منزل و دلایل انجام آن، به چند نمونه از حرکات بدن‌سازی که می‌توان در منزل انجام داد، خواهیم پرداخت. 

ورزش

مجموعه حرکات فیزیکی که برای تندرستی، تناسب‌اندام، جلوگیری از ابتلا به بیماری و ضعف بدنی انجام می‌شود را ورزش می‌نامند. فوتبال، ژیمناستیک، والیبال، بدن‌سازی و … نمونه‌هایی از ورزش هستند.

بدنسازی

یکی از ورزش‌هایی که اکثر جوانان طرفدار آن هستند، بدن‌سازی نام دارد که به‌منظور افزایش قدرت جسمانی و فرم دهی مناسب بدن به انجام آن می‌پردازند. این ورزش به سه بخش تقسیم می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

–    پرورش اندام (Body Building)

در این رشته از ورزش بدن‌سازی، ورزشکار با هدف افزایش حجم عضله و ماهیچه‌ها، از وزنه‌های سنگین و یا خارج از حد توان، برای وزنه زدن استفاده می‌کند.

 

–    تناسباندام (Fitness)

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *