عنوان پست میاد اینجا

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک از این جهت اهمیت دارد که کودکان بیشتر زمان خود را برای بازی کردن، نقاشی کشیدن، ساختن کاردستی، انجام تکالیف مدرسه یا مطالعه در اتاق خود می‌گذرانند. اتاق کودک با بخش‌های دیگر خانه بسیار متفاوت است؛ زیرا موجودی کوچک و پرانرژی، باروحی شاد و لطیف در آن حضور دارد.

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

در نظر گرفتن اتاق کودک به‌عنوان فضای خواب، استراحت و بازی باعث اهمیت بیشتر دکوراسیون آن می‌شود؛ بنابراین طراحی خلاقانه دکوراسیون اتاق کودک، به‌کارگیری صحیح فضا و هماهنگی رنگ و طرح لوازم باعث خلق فضایی دوست‌داشتنی و ویژه خواهد شد. ازاین‌رو دکوراسیون این اتاق باید به شیوه‌ای اصولی طراحی شود تا پاسخگوی نیازهای کودک  باشد. در این مقاله به شرح نکاتی درباره طراحی در دکوراسیون اتاق کودک پرداخته‌شده است.

 

رنگ اتاق کودک

اولین نکته قابل‌توجه، جهت انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودکان، استفاده از رنگ‌های بدون سرب است. به‌کارگیری رنگ‌های ملایم مانند سفید، کرم، صورتی ، آبی و سبز روشن برای کودکانی که سال‌های اولیه زندگی خود را سپری می‌کنند انتخاب خوبی است؛ اما با رشد کودک استفاده از رنگ‌هایی مانند نارنجی، آبی کاربنی و زرد انتخاب مناسب‌تری خواهد بود برای اینکه بااحساس شور و هیجان کودکان هماهنگی بیشتری دارد. رنگ‌های متنوع، گرم و شاد، نشاط و تحرک را در روحیه کودکان زنده می‌کند.

تکنیک‌های نقاشی، با ترسیم شخصیت‌های کارتونی موردعلاقه کودک یا موضوع‌های کتاب داستان‌ها در رنگ‌آمیزی اتاق کودک می‌تواند فضایی افسانه‌ای ایجاد کند. تماشای نقاشی تصویر آسمان بر روی سقف اتاق‌خواب برای کودکان بسیار لذت‌بخش است. همچنین استفاده از کاغذهای دیواری با طرح‌های جذاب و هیجان‌انگیز و چسباندن استیکرها و انیمیشن‌های محبوب آن‌ها، باعث افزایش قدرت تخیل و احساس رضایت آن‌ها از فضای اتاق می‌شود. اگر فرزندتان در سن شناسایی رنگ‌ها قرار دارند می‌توانید اتاق را باسلیقه و رنگ موردعلاقه او رنگ‌آمیزی کنید.

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *